Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
10
Okazje

Najpiękniejsze kompozycje kwiatowe i nowoczesny sprzęt ogrodniczy tylko w Poznaniu!

Ogrodnictwo to nie tylko pasja, ale i sposób na życie. Dlaczego? Pięknie zaaranżowany teren zieleni to rozkosz dla oka, ale też ukojenie dla duszy. Ogrodnictwo pomaga zapomnieć o troskach, a praca na świeżym powietrzu owocuje poczuciem, że robi się coś pożytecznego.

TEMAT NA CZASIE
Wybierz grabie z systemem "CLICK", a praca w ogrodzie stanie się przyjemnością!
TEMAT NA CZASIE
Wybierz grabie z systemem "CLICK", a praca w ogrodzie stanie się przyjemnością!
Od dzisiaj grabienie liści stanie się przyjemnością! Można tak śmiało napisać dzięki grabiom PROLINE z linii "System CLICK". Z nimi sterty liści nie...

Pielęgnacja ogrodu potrafi być bardzo relaksującym zajęciem dla każdego, kto ma trochę wolnego czasu. Jednak opieka nad zielenią zajmuje dużo czasu i jest bardzo wymagająca. Jak skrócić czas prowadzonych prac? Z jakich narzędzi korzystać? W jaki sposób dobrać odpowiednie materiały do aranżacji balkonów, tarasów czy działek?

GARDENIA 2019 – co będzie można zobaczyć?

Na miłośników zieleni na Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które obędą się w Poznaniu w dniach 21-23 lutego 2019 roku będzie czekać wiele niezwykłych inspiracji i atrakcji. Podczas Targów GARDENIA zobaczymy ciekawe kompozycje kwiatowe, pomysłowe elementy dekoracyjne, oryginalne gatunki drzew, krzewów ozdobnych, roślin doniczkowych i rabatowych, nasiona traw i warzyw. Pawilony wystawiennicze wypełnią nowoczesne narzędzia, sprzęt ogrodniczy, akcesoria do nawadniania oraz elementy małej architektury ogrodowej.

Warsztaty, prelekcje, porady ekspertów

GARDENIA to także inspirujące spotkania ze specjalistami z branży ogrodniczej, takimi jak Marek Jezierski czy Witold Czuksanow. Osoby, którym kiełkuje w głowach pomysł na nową zieloną aranżację, zapraszamy do udziału w warsztatach „Las w żarówce – Zielona energia”. Poprowadzi je Wojtek Wardecki.

Interesująco zapowiada się również cykl warsztatów i prelekcji, które poprowadzą m.in. fachowcy z Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Uczestnicy Targów GARDENIA mogą liczyć m.in. na:

  • inspiracje w zakresie projektowania ogrodów
  • wykłady na temat glonów w oczkach wodnych
  • porady sadownicze
  • porady w zakresie doboru gatunków i odmian roślin sadowniczych
  • prelekcje w zakresie technicznych nowości w ogrodnictwie
  • prelekcje w zakresie zastosowania roślin drzewiastych w hortiterapii

Praktyczne umiejętności będą mogli również nabyć uczestnicy warsztatów. Doktor Piotr Czuchaj poprowadzi zajęcia z Kokedamy, dr Jolanta Lisiecka zachęci do używania kolorowych warzyw w hortiterapii, a dr hab. Beata Borowiak-Sobkowiak, dr hab. Marek Bunalski i dr Paweł Sienkiewicz podpowiedzą jak budować hotele dla owadów. Pomysły na zajęcia ogrodnicze w zakresie terapeutycznym przedstawi również Zielony Warsztat Grupa Hortiterapeutów: Joanna Kobus-Marczak, Agnieszka Romanowska-Pawłowska, Monika Tempłowicz, Marta Cywińska, Dominika Sieracka i Karolina Wenc. Targom towarzyszyć będzie kiermasz roślin.

SPECIAL DAYS

W tym samym czasie, co GARDENIA odbędą się Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS. Ich główną atrakcja będą pokazy florystyczne zorganizowane na światowym poziomie, które co roku goszczą mistrzów florystyki dzielących się z gośćmi targowymi wiedzą techniczną, ale przede wszystkim inspirują i zachęcają do kreowania finezyjnych aranżacji kwiatowych.

Więcej informacji na www.gardenia.mtp.pl
Bilet na Targi GARDENIA 2019
można kupić pod poniższym linkiem:
www.gardenia.mtp.pl/pl/informacje_dla_zwiedzajacych/zasady_wstepu_na_targi/

 

2018-12-10

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT