Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
10
Do góry

Najpiękniejsze kompozycje kwiatowe i nowoczesny sprzęt ogrodniczy tylko w Poznaniu!

Ogrodnictwo to nie tylko pasja, ale i sposób na życie. Dlaczego? Pięknie zaaranżowany teren zieleni to rozkosz dla oka, ale też ukojenie dla duszy. Ogrodnictwo pomaga zapomnieć o troskach, a praca na świeżym powietrzu owocuje poczuciem, że robi się coś pożytecznego.

 

Pielęgnacja ogrodu potrafi być bardzo relaksującym zajęciem dla każdego, kto ma trochę wolnego czasu. Jednak opieka nad zielenią zajmuje dużo czasu i jest bardzo wymagająca. Jak skrócić czas prowadzonych prac? Z jakich narzędzi korzystać? W jaki sposób dobrać odpowiednie materiały do aranżacji balkonów, tarasów czy działek?

GARDENIA 2019 – co będzie można zobaczyć?

Na miłośników zieleni na Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które obędą się w Poznaniu w dniach 21-23 lutego 2019 roku będzie czekać wiele niezwykłych inspiracji i atrakcji. Podczas Targów GARDENIA zobaczymy ciekawe kompozycje kwiatowe, pomysłowe elementy dekoracyjne, oryginalne gatunki drzew, krzewów ozdobnych, roślin doniczkowych i rabatowych, nasiona traw i warzyw. Pawilony wystawiennicze wypełnią nowoczesne narzędzia, sprzęt ogrodniczy, akcesoria do nawadniania oraz elementy małej architektury ogrodowej.

Warsztaty, prelekcje, porady ekspertów

GARDENIA to także inspirujące spotkania ze specjalistami z branży ogrodniczej, takimi jak Marek Jezierski czy Witold Czuksanow. Osoby, którym kiełkuje w głowach pomysł na nową zieloną aranżację, zapraszamy do udziału w warsztatach „Las w żarówce – Zielona energia”. Poprowadzi je Wojtek Wardecki.

Interesująco zapowiada się również cykl warsztatów i prelekcji, które poprowadzą m.in. fachowcy z Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Uczestnicy Targów GARDENIA mogą liczyć m.in. na:

  • inspiracje w zakresie projektowania ogrodów
  • wykłady na temat glonów w oczkach wodnych
  • porady sadownicze
  • porady w zakresie doboru gatunków i odmian roślin sadowniczych
  • prelekcje w zakresie technicznych nowości w ogrodnictwie
  • prelekcje w zakresie zastosowania roślin drzewiastych w hortiterapii

Praktyczne umiejętności będą mogli również nabyć uczestnicy warsztatów. Doktor Piotr Czuchaj poprowadzi zajęcia z Kokedamy, dr Jolanta Lisiecka zachęci do używania kolorowych warzyw w hortiterapii, a dr hab. Beata Borowiak-Sobkowiak, dr hab. Marek Bunalski i dr Paweł Sienkiewicz podpowiedzą jak budować hotele dla owadów. Pomysły na zajęcia ogrodnicze w zakresie terapeutycznym przedstawi również Zielony Warsztat Grupa Hortiterapeutów: Joanna Kobus-Marczak, Agnieszka Romanowska-Pawłowska, Monika Tempłowicz, Marta Cywińska, Dominika Sieracka i Karolina Wenc. Targom towarzyszyć będzie kiermasz roślin.

SPECIAL DAYS

W tym samym czasie, co GARDENIA odbędą się Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS. Ich główną atrakcja będą pokazy florystyczne zorganizowane na światowym poziomie, które co roku goszczą mistrzów florystyki dzielących się z gośćmi targowymi wiedzą techniczną, ale przede wszystkim inspirują i zachęcają do kreowania finezyjnych aranżacji kwiatowych.

Więcej informacji na www.gardenia.mtp.pl
Bilet na Targi GARDENIA 2019
można kupić pod poniższym linkiem:
www.gardenia.mtp.pl/pl/informacje_dla_zwiedzajacych/zasady_wstepu_na_targi/

 

2018-12-10

Warto przeczytać
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu