Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
6
Do góry

Marzysz o pięknym ogrodzie? Odwiedź Targi GARDENIA

W 2019 roku wiosna jako pierwsza znowu zawita do Poznania! Wszystko za sprawą Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA. XIII edycja największej ekspozycji roślin, maszyn i urządzeń ogrodniczych odbędzie się w dniach 21-23 lutego 2019 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

GARDENIA to doskonałe miejsce dla tych, którzy poszukują porad na temat ciekawej i efektywnej aranżacji i pragną przygotować się do nowego sezonu. Już teraz można nabyć bilety na to wydarzenia, które dostępne są online.

KUP BILET

Do udziału zapraszamy miłośników zieleni, hobbystów, osoby spragnione wiosny i lata, które szukają inspiracji do ogrodowych czy balkonowych przestrzeni.

Co zobaczysz na GARDENII?

Na co mogą liczyć miłośnicy ogrodów, którzy odwiedzą Targi GARDENIA? Na pewno na najszerszą ofertę ogrodniczą, porady na temat projektowania zielonych przestrzeni, warsztaty z tworzenia trwałych kompozycji roślinnych, wiedzę na temat najnowszych trendów ogrodniczych, możliwość zakupu roślin, drzew, krzewów czy narzędzi ogrodniczych i udział w pokazach oraz warsztatach prowadzonych przez znane polskie gwiazdy ogrodnicze. Przyszłoroczna GARDENIA po raz kolejny wprowadzi miłośników zieleni w nowy sezon ogrodniczy, ukazując innowacyjne rozwiązania, a także nowinki ogrodnicze. Będzie też miejscem wielu inspiracji.

Targi GARDENIA to przede wszystkim długa historia, którą od lat przeżywamy wspólnie z całą branża ogrodniczą – podkreśla Jakub Patelka, dyrektor projektu. – Każdego roku dokładamy starań, by w przygotowanym przez nas wydarzeniu wzięli udział wszyscy, w których sercach płynie zielona krew – dodaje. Nie inaczej będzie w 2019 roku.

Na dwa tygodnie przed nastaniem kalendarzowej wiosny w Poznaniu spotka się większość liczących w branży ogrodniczej producentów, importerów, hurtowników i szkółkarzy. Szeroką publiczność zapraszamy szczególnie trzeciego dnia Tragów GARDENIA, 23 lutego.

Analizując przygotowania do tegorocznej imprezy śmiało można powiedzieć, że powtórzyliśmy wynik z ubiegłego roku. Dla wielu firm liczących się w branży ogrodniczej udział w Targach GARDENIA jest obowiązkowy. Spodziewamy się udziału większości branżowych liderów, którzy wzorem lat ubiegłych pojawią się na Targach GARDENIA – tłumaczy Jakub Patelka.


Ekspozycja wystawiennicza Targów GARDENIA podzielona będzie na trzy główne bloki tematyczne:

  1. Pierwszy dotyczy artykułów, maszyn, urządzeń, narzędzi i sprzętu ogrodniczego, a także torfów, podłoży, chemii ogrodniczej i materiału nasiennego.
  2. Drugi materiału roślinnego, pomocniczego w uprawach, systemów nawadniających i oczek wodnych.
  3. Trzeci małej architektury ogrodowej, grilli i odzieży ogrodniczej. Wzorem lat ubiegłych jeden z pawilonów wypełni również kiermasz ogrodniczy. W każdej z powyższych przestrzeni będą prezentowane premiery rynkowe, które powstały w oparciu o analizę trendów i potrzeb odbiorców.
GARDENII towarzyszą także dwa inne wydarzenia. Są nimi Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych Special Days oraz Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej Sport Invest.


Więcej na: www.gardenia.mtp.pl


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
Twoja strona ogrodu