Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Honda: Nowe kosiarki HRX 476

W sezonie 2011 Honda wprowadza na rynek nowe modele kosiarki spalinowej HRX 476 z serii Super Komfort. Atutem nowej kosiarki jest wielofunkcyjność, trwałość, komfort obsługi i funkcjonalność. Dodatkowo jest ekonomiczna i przyjazna środowisku. Projektanci Hondy zadbali także o nowoczesny i prestiżowy design. Honda HRX 476 jest wyposażona w unikalne rozwiązania technologiczne i stanowi najnowocześniejszą ofertę na rynku.

Cechą unikalną w kosiarkach Hondy jest system mulczowania zmiennego Honda VersamowTM, który pozwala ustalić ile ściętej trawy trafi do kosza, a ile pozostanie na powierzchni trawnika. System MicroCut® - podwójny układ noży tnących - zapewnia wysoki procent rozdrobnienia źdźbeł, dzięki czemu jednorazowo do kosza zmieści się nawet do 30% więcej trawy niż w przypadku jednoostrzowego systemu. Dodatkowo dzięki systemowi MicroCut® kosiarka zbiera i rozdrabnia liście.

Kolejnym udogodnieniem nowych modeli kosiarek Hondy jest Smart Drive® - innowacyjny system kontroli prędkości za pomocą ergonomicznych manetek - rozwiązanie intuicyjne i niezwykle wygodne.

Unikalnym rozwiązaniem jest także hamulec ostrza Rotostop®, dzięki któremu w momencie puszczenia dźwigni noże tnące zatrzymają się w pół obrotu, ale silnik nie przestanie działać. Pozwala to na przejazd kosiarką przez alejki, ścieżki żwirowe czy opróżnienie kosza bez konieczności gaszenia silnika.

Modele kosiarek HRX mają obudowy wykonane z materiałów Polystrong® i Xenoy®, zapewniających trwałość i odporność na uszkodzenia. Są to materiały stosowane w produkcji zderzaków samochodowych i kasków amerykańskich futbolistów.


Pozostałe rozwiązania zastosowane w nowych modelach HRX 476 to:

  • oszczędny, cichy i przyjazny środowisku silnik Honda o dużej mocy
  • automatyczne ssanie umożliwiające łatwy start
  • kształt obudowy i noży umożliwiający zminimalizowanie poziomu hałasu
  • dokładna skala regulacji wysokości koszenia
  • zatrzaski ułatwiające szybkie składanie rączki kosiarki
  • duży, a jednocześnie lekki i mocny kosz wykonany ze specjalnego materiału Dralon, ograniczający kurzenie się
  • duże koła

Honda produkuje trzy linie kosiarek spalinowych HRX o różnej szerokości cięcia: 42, 46 i 53 cm. W każdej z linii występują 4 różne modele.

Więcej na www.honda-hrx.pl

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Po zakończeniu zbioru wczesnych malin usuwamy zeszłoroczne pędy, na których znajdowały się owoce. Palimy je, bo mogą stanowić źródło chorób. Jeśli młode gałązki są słabe lub połamane też je wycinamy przy samej ziemi.
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Latem trawa jest bardziej narażona na wysychanie (szczególnie młode trawniki, założone w tym sezonie), dlatego trzeba ją systematycznie nawadniać (co 1-3 dni). Podlewanie najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Jeżeli trawa na naszym trawniku jest żółta, dobrze ją podlejmy, a następnie (gdy się zazieleni) skośmy i zasilmy nawozem azotowym.
Twoja strona ogrodu