Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
 • - aktualności z branży ogrodniczej,
 • - porady ogrodnicze krok po kroku,
 • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
 • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Honda: Nowe kosiarki HRX 476

W sezonie 2011 Honda wprowadza na rynek nowe modele kosiarki spalinowej HRX 476 z serii Super Komfort. Atutem nowej kosiarki jest wielofunkcyjność, trwałość, komfort obsługi i funkcjonalność. Dodatkowo jest ekonomiczna i przyjazna środowisku. Projektanci Hondy zadbali także o nowoczesny i prestiżowy design. Honda HRX 476 jest wyposażona w unikalne rozwiązania technologiczne i stanowi najnowocześniejszą ofertę na rynku.

Cechą unikalną w kosiarkach Hondy jest system mulczowania zmiennego Honda VersamowTM, który pozwala ustalić ile ściętej trawy trafi do kosza, a ile pozostanie na powierzchni trawnika. System MicroCut® - podwójny układ noży tnących - zapewnia wysoki procent rozdrobnienia źdźbeł, dzięki czemu jednorazowo do kosza zmieści się nawet do 30% więcej trawy niż w przypadku jednoostrzowego systemu. Dodatkowo dzięki systemowi MicroCut® kosiarka zbiera i rozdrabnia liście.

Kolejnym udogodnieniem nowych modeli kosiarek Hondy jest Smart Drive® - innowacyjny system kontroli prędkości za pomocą ergonomicznych manetek - rozwiązanie intuicyjne i niezwykle wygodne.

Unikalnym rozwiązaniem jest także hamulec ostrza Rotostop®, dzięki któremu w momencie puszczenia dźwigni noże tnące zatrzymają się w pół obrotu, ale silnik nie przestanie działać. Pozwala to na przejazd kosiarką przez alejki, ścieżki żwirowe czy opróżnienie kosza bez konieczności gaszenia silnika.

Modele kosiarek HRX mają obudowy wykonane z materiałów Polystrong® i Xenoy®, zapewniających trwałość i odporność na uszkodzenia. Są to materiały stosowane w produkcji zderzaków samochodowych i kasków amerykańskich futbolistów.


Pozostałe rozwiązania zastosowane w nowych modelach HRX 476 to:

 • oszczędny, cichy i przyjazny środowisku silnik Honda o dużej mocy
 • automatyczne ssanie umożliwiające łatwy start
 • kształt obudowy i noży umożliwiający zminimalizowanie poziomu hałasu
 • dokładna skala regulacji wysokości koszenia
 • zatrzaski ułatwiające szybkie składanie rączki kosiarki
 • duży, a jednocześnie lekki i mocny kosz wykonany ze specjalnego materiału Dralon, ograniczający kurzenie się
 • duże koła

Honda produkuje trzy linie kosiarek spalinowych HRX o różnej szerokości cięcia: 42, 46 i 53 cm. W każdej z linii występują 4 różne modele.

Więcej na www.honda-hrx.pl


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu