Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
 • - aktualności z branży ogrodniczej,
 • - porady ogrodnicze krok po kroku,
 • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
 • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Honda: Nowe kosiarki HRX 476

W sezonie 2011 Honda wprowadza na rynek nowe modele kosiarki spalinowej HRX 476 z serii Super Komfort. Atutem nowej kosiarki jest wielofunkcyjność, trwałość, komfort obsługi i funkcjonalność. Dodatkowo jest ekonomiczna i przyjazna środowisku. Projektanci Hondy zadbali także o nowoczesny i prestiżowy design. Honda HRX 476 jest wyposażona w unikalne rozwiązania technologiczne i stanowi najnowocześniejszą ofertę na rynku.

Cechą unikalną w kosiarkach Hondy jest system mulczowania zmiennego Honda VersamowTM, który pozwala ustalić ile ściętej trawy trafi do kosza, a ile pozostanie na powierzchni trawnika. System MicroCut® - podwójny układ noży tnących - zapewnia wysoki procent rozdrobnienia źdźbeł, dzięki czemu jednorazowo do kosza zmieści się nawet do 30% więcej trawy niż w przypadku jednoostrzowego systemu. Dodatkowo dzięki systemowi MicroCut® kosiarka zbiera i rozdrabnia liście.

Kolejnym udogodnieniem nowych modeli kosiarek Hondy jest Smart Drive® - innowacyjny system kontroli prędkości za pomocą ergonomicznych manetek - rozwiązanie intuicyjne i niezwykle wygodne.

Unikalnym rozwiązaniem jest także hamulec ostrza Rotostop®, dzięki któremu w momencie puszczenia dźwigni noże tnące zatrzymają się w pół obrotu, ale silnik nie przestanie działać. Pozwala to na przejazd kosiarką przez alejki, ścieżki żwirowe czy opróżnienie kosza bez konieczności gaszenia silnika.

Modele kosiarek HRX mają obudowy wykonane z materiałów Polystrong® i Xenoy®, zapewniających trwałość i odporność na uszkodzenia. Są to materiały stosowane w produkcji zderzaków samochodowych i kasków amerykańskich futbolistów.

Pozostałe rozwiązania zastosowane w nowych modelach HRX 476 to:

 • oszczędny, cichy i przyjazny środowisku silnik Honda o dużej mocy
 • automatyczne ssanie umożliwiające łatwy start
 • kształt obudowy i noży umożliwiający zminimalizowanie poziomu hałasu
 • dokładna skala regulacji wysokości koszenia
 • zatrzaski ułatwiające szybkie składanie rączki kosiarki
 • duży, a jednocześnie lekki i mocny kosz wykonany ze specjalnego materiału Dralon, ograniczający kurzenie się
 • duże koła

Honda produkuje trzy linie kosiarek spalinowych HRX o różnej szerokości cięcia: 42, 46 i 53 cm. W każdej z linii występują 4 różne modele.

Więcej na www.honda-hrx.pl


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu