Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
 • - aktualności z branży ogrodniczej,
 • - porady ogrodnicze krok po kroku,
 • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
 • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Honda: Nowe kosiarki HRX 476

W sezonie 2011 Honda wprowadza na rynek nowe modele kosiarki spalinowej HRX 476 z serii Super Komfort. Atutem nowej kosiarki jest wielofunkcyjność, trwałość, komfort obsługi i funkcjonalność. Dodatkowo jest ekonomiczna i przyjazna środowisku. Projektanci Hondy zadbali także o nowoczesny i prestiżowy design. Honda HRX 476 jest wyposażona w unikalne rozwiązania technologiczne i stanowi najnowocześniejszą ofertę na rynku.

Cechą unikalną w kosiarkach Hondy jest system mulczowania zmiennego Honda VersamowTM, który pozwala ustalić ile ściętej trawy trafi do kosza, a ile pozostanie na powierzchni trawnika. System MicroCut® - podwójny układ noży tnących - zapewnia wysoki procent rozdrobnienia źdźbeł, dzięki czemu jednorazowo do kosza zmieści się nawet do 30% więcej trawy niż w przypadku jednoostrzowego systemu. Dodatkowo dzięki systemowi MicroCut® kosiarka zbiera i rozdrabnia liście.

Kolejnym udogodnieniem nowych modeli kosiarek Hondy jest Smart Drive® - innowacyjny system kontroli prędkości za pomocą ergonomicznych manetek - rozwiązanie intuicyjne i niezwykle wygodne.

Unikalnym rozwiązaniem jest także hamulec ostrza Rotostop®, dzięki któremu w momencie puszczenia dźwigni noże tnące zatrzymają się w pół obrotu, ale silnik nie przestanie działać. Pozwala to na przejazd kosiarką przez alejki, ścieżki żwirowe czy opróżnienie kosza bez konieczności gaszenia silnika.

Modele kosiarek HRX mają obudowy wykonane z materiałów Polystrong® i Xenoy®, zapewniających trwałość i odporność na uszkodzenia. Są to materiały stosowane w produkcji zderzaków samochodowych i kasków amerykańskich futbolistów.

Pozostałe rozwiązania zastosowane w nowych modelach HRX 476 to:

 • oszczędny, cichy i przyjazny środowisku silnik Honda o dużej mocy
 • automatyczne ssanie umożliwiające łatwy start
 • kształt obudowy i noży umożliwiający zminimalizowanie poziomu hałasu
 • dokładna skala regulacji wysokości koszenia
 • zatrzaski ułatwiające szybkie składanie rączki kosiarki
 • duży, a jednocześnie lekki i mocny kosz wykonany ze specjalnego materiału Dralon, ograniczający kurzenie się
 • duże koła

Honda produkuje trzy linie kosiarek spalinowych HRX o różnej szerokości cięcia: 42, 46 i 53 cm. W każdej z linii występują 4 różne modele.

Więcej na www.honda-hrx.pl


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
TRAWNIK
Na czasie
TRAWNIK
Zobacz więcej
Twoja strona ogrodu