Logo
Logo
Okazje

Targi GARDENIA 2018 już w czwartek! Zobacz program wydarzeń

Miłośnicy zieleni, którzy odwiedzą Targi GARDENIA spotkają się z gwiazdami wielkiego formatu, specjalistami posiadającymi wieloletnie doświadczenie w ogrodnictwie. Swoją wiedzą podzielą się m.in. Marek Jezierski czy Witold Czuksanow.

Osoby marzące o własnym, baśniowym zakątku, cudownym azylu, w którym królują wielobarwne kwiaty i piękne dekoracje, zapraszamy do udziału w Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które w dniach 22-24 lutego 2018 roku odbędą się w Poznaniu.

Przed nami aż trzy dni wielkiej ogrodniczej podróży, w której wezmą udział profesjonaliści z branż ogrodniczej oraz szeroka publiczność. Ponad 480 wystawców z atrakcjami ogrodniczymi z 18 krajów (Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Dania, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Grecja, Włochy, Łotwa, Litwa, Holandia, Rumunia, Szwajcaria, Ukraina i oczywiście z Polski) spotka się ze zwiedzającymi spragnionymi wiosny podczas XII edycji Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA.

Targi GARDENIA kolejny raz będą platformą wiedzy i wymiary doświadczeń, miejscem czerpania inspiracji i zdobywania nowych, praktycznych umiejętności. Uczestnicy Targów w pierwszej kolejności powinni zwrócić uwagę na produkty i usługi wyróżnione Złotymi Medalami Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz liczne NOWOŚCI. Do udziału w Targach zapraszamy osoby zainteresowane nowymi trendami, które w otoczeniu pięknych wiosennych aranżacji będą mogły zapoznać się z niezwykle bogatym asortymentem ogrodniczym.

Sprawdź, co ciekawego na Targach GARDENIA

 • Przestrzeń dla zieleni
  Po raz dwunasty redakcja „Zieleni Miejskiej” we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi organizuje seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa. Tematem przewodnim najbliższej edycji będzie „Miasto dla natury”. Kilkugodzinne spotkanie ze specjalistami to doskonała okazja do zastanowienia się, jak daleko zaszła ingerencja człowieka w miejską przyrodę. Czy granice między nami, a naturą w zurbanizowanej przestrzeni zostały już przekroczone? A jeśli tak, co musimy zrobić, by odwrócić niekorzystne tendencje? Zrównoważone miasto – oto cel dyskusji. Całodniowe seminarium kierowane jest do zarządców terenów zieleni, wykonawców, ogrodników oraz architektów krajobrazów.
  • 22.02.2018 r., paw. 15, sala ziemi, wejście B, godz. 10.30-17.00
 • Warsztaty z programem Gardenphilla Designer PRO
  Osoby zainteresowane poznaniem nowego programu do projektowania i wizualizacji ogrodów i zieleni zapraszamy do udziału w warsztatach z Gardenphilia DESIGNER PRO. Program umożliwia kompleksowe wykonanie projektu: koncepcyjny rzut z góry, wizualizacja 3D, projekt techniczny, zestawienie roślin i materiałów użytych w projekcie. Największa na rynku baza ponad 8000 tysięcy roślin z polskich szkółek, oparta jest o unikatowe w skali europejskiej, akwarelowe, ręcznie malowane tekstury. Nowoczesny, intuicyjny interfejs to kolejny z wielu elementów usprawniających pracę architekta krajobrazu w programie Gardenphilia DESIGNER PRO. Bezpośredni dostęp do wszystkich funkcji programu pozwala zaoszczędzić czas pracy, a podgląd w 3D umożliwia szybką weryfikację wprowadzanych zmian.
  • 22.02.2018 r., godz. 10.45-13.45, paw. 3, sala A
 • Forum promotorów ogrodnictwa
  Szerzej, więcej, bardziej – tak właśnie zapowiada się wydarzenie, które swoim programem merytorycznym zaangażuje ludzi o zielonych sercach. Forum Promotorów Ogrodnictwa to odmieniona formuła spotkania blogerów, stanowiących coraz silniejszą grupę influencerów branży ogrodniczej. Tym razem wydarzenie otworzy się także na hobbystów, którzy będą mieli szansę wziąć udział w warsztatach, zasięgnąć porad specjalistów, a także zobaczyć kulisy tworzenia filmików. Promotorzy zieleni - kto to? Blogerzy, vlogerzy, admini FP oraz grup na FB, właściciele profili na Insta nawiązujących do tematyki ogrodniczej, czyli wszystkie osoby zaangażowane w promocję ogrodnictwa, zarówno poprzez publikowanie treści w internecie, jak i aktywne, realne działania w lokalnych społecznościach.
  • 22.02.2018 r., godz. 10.00-17.00, paw. 10, sala konferencyjna
  • 23.02.2018 r., godz. 9.30-15.00, paw. 10, sala konferencyjna
  • 24.02.2018 r., godz. 10.00-15.00, paw. 10, sala konferencyjna
 • Interaktywne warsztaty Vectorworks
  Zaprojektowanie placu zabaw, o którym marzą dzieci to niełatwe zadanie. Plac zabaw z jednej strony ma wzbudzać zainteresowanie i wiele pozytywnych emocji, z drugiej zaś musi być bezpieczny. Powinien też zachęcać do ruchu, kontaktu z rówieśnikami i pokonania nowych wyzwań. Interaktywne warsztaty Vectorworks pomogą poznać praktyki umożliwiające zaprojektowanie takiego placu zabaw, który dzieci będą z satysfakcją eksplorowały.
  • 22.02.2018 r., godz. 14.00-16.30, paw, 3, sala A

  Chcesz tworzyć świetne projekty 2D oraz 3D? Szukasz intensywnego szkolenia, które umożliwi w praktyce wykorzystywać najważniejsze funkcje programu Vectorworks? Weź udział w warsztatach, dzięki którym poznasz najbardziej wszechstronne oprogramowanie CAD przeznaczone dla twórców Architektury Krajobrazu. Inteligentne narzędzia specjalistyczne, takie jak „Roślina”, „Nawierzchnia twarda”, „Model terenu” i „Zautomatyzowane systemy nawadniające”, umożliwiają tworzenie rysunków 2D i modeli 3D. Zintegrowane zarządzanie plikami GIS znacznie upraszcza zastosowanie danych geodezyjnych w procesie planowania zabudowy oraz zagospodarowania środowiska naturalnego. Bogate biblioteki roślin zapewniają możliwość łatwego sporządzania planów i zestawień. Dodatkowym atutem jest wyjątkowo wysokiej jakości renderowanie wykonywane bezpośrednio w programie.
  • 23.02.2018 r., godz. 9.30-12.00,
  • 24.02.2018 r., godz. 10.30-13.00, paw. 3, sala A
 • Szkolenie z procesów sprzedażowych
  Jakie znaczenie ma strategia sprzedaży w przedsiębiorstwie? Na czym polega rozmowa handlowa? Czy stworzenie prawidłowej ekspozycji produktów ma znaczenie? Na te i inne pytania odpowie zespół doświadczonych konsultantów i trenerów z 4 Results. Agenda szkolenia: 13:30 – 14:10 Strategia Sprzedaży - punktem startowym w przedsiębiorstwie 14:20-15:00 Jak zarządzać procesem sprzedaży od etapu do etapu - czyli konsekwencja zawodowca 15:00-15:40 Rozmowa Handlowa - nie ma czego się obawiać, po prostu zacznij 15:50 – 16:30 Ekspozycja Twoich Produktów - niemy bohater sprzedaży.
  • 22.02.2018 r., godz. 13.30-16.30, scena w paw. 3A
 • Seria wykładów na temat roślin
  Kwietniki i rabaty, drzewa owocowe w miastach, ogrody sensoryczne – to tylko kilka tematów, które zostaną poruszone podczas serii wykładów prowadzonych w ramach Targów GARDENIA. Ich organizatorem jest Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa odział w Poznaniu.
  • 22.02.2018 r., godz. 11.00-12.30, paw. 6, salka wykładowa
  • 24.02.2018 r., godz. 10.30-12.00, paw. 6, salka wykładowa
 • II edycja kongresu liderów branży ogrodniczej
  Wrota do Królestwa Sprzedaży ponownie otwarte! Druga edycja Kongresu Liderów Branży Ogrodniczej szerokim gestem zaprasza do Królestwa Sprzedaży. Wszystkich żądnych wiedzy sprzedażowej witać będą praktycy z zakresu skutecznej obsługi klienta, zwiększania wartości koszyka zakupowego, efektywnej rotacji produktów. Wszystko po to, aby bilans sprzedaży pozostawił jak największy plus w kasie, nie tylko sklepowej. Wśród prelegentów pojawią się m.in.: Paweł Bronikowski, Robert Radkiewicz, Michał Michalski, Marek Borowiński, Rafał Błachowski i Marta Cała-Sturzbecher. Sponsorami kongresu są COMPO Polska, Fiskars, Marolex, Vilmorin oraz JMP Flowers.
  • 23.02.2018 r. sala zielona (hol wschodni, wejście od ul. Głogowskiej MTP), godz. 14.00-17.30
 • III forum architektów krajobrazu
  Podczas Targów GARDENIA odbędzie się III FORUM ARCHITEKTÓW KRAJOBRAZU, którego organizatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Tym razem podczas spotkania uczestnicy omówią temat połączenia dwóch światów – domu i ogrodu. Trzej rozmówcy zaprezentują trzy różne punkty widzenia. Wśród prelegentów pojawią się Karolina Dzięgielewska, która podpowie, jak projektować dwie przestrzenie domu i ogrodu tak, by stanowiły całość. Agnieszka Niedośpiał skupi się na obszarze własnych doświadczeń z zakresu ogrodu i wnętrz, Andrzej Sobkowiak zdradzi tajemnicę uprawy tropikalnych roślin.
  • 23.02.2018 r. , godz. 12.45-15.00., paw. 6, salka wykładowa
 • Warsztaty ogrodnicze z markiem jezierskim
  Osoby, które pooszukują porad w zakresie wysiewu, upraw i pielęgnacji różnych gatunków roślin oraz warzyw zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów „Ogród marzeń tworzony z pasją”, które poprowadzi znany i ceniony dziennikarz telewizyjny – Marek Jezierski, współtwórca programu „Rok w Ogrodzie”. Uczestnicy wydarzenia mogą liczyć również na wskazówki na temat prawidłowego przycinania drzew, dbania o trawnik, trwałego usuwania chwastów. „Ogród marzeń tworzony z pasją” po raz kolejny wspierają firmy COMPO Polska, Fiskars, Marolex, Vilmorin. Po raz pierwszy w projekcie bierze udział również JMP Flowers.
  • 23-24.02.2018 r. godz. 10.00-16.00, scena w paw. 3A
 • Gra miejska GO-OSTO
  Zwiedzanie ekspozycji targowej będzie bardzo ekscytujące, dzięki grze miejskiej GO-OSTO, która urozmaici program wydarzeń Targów GARDENIA. Organizatorem tego wydarzenia jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. W grze mogą wziąć udział wszyscy odwiedzający, którzy będą mogli wygrać kupony rabatowe, ufundowane przez firmy biorące udział w zabawie. Każda osoba, która wejdzie na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, odwiedzi stoiska wymienione na odwrocie karty do gry i uzyska potwierdzenie w formie pieczątki, będzie mogła na stoisku Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów odebrać kupon rabatowy. 
  • 22-24.02.2018 r., w godzinach otwarcia Targów GARDENIA, teren MTP
 • Ogrody pokazowe
  Dla wszystkich miłośników zieleni GARDENIA to obowiązkowy przystanek przed rozpoczęciem nowego sezonu ogrodniczego, podczas którego w głowie zakiełkują nowe pomysły. Targi to też okazja do poznania nowych trendów, które swobodnie można adaptować w swoim ogrodzie. Ciekawe pomysły na piękną aranżację zieleni będzie można znaleźć m.in. w pawilonie 6. Tam właśnie zlokalizowane będą ogrody pokazowe przygotowane w ramach konkursu „Inspiracje-Aranżacje”, który od lat jest jedną z ciekawszych atrakcji na Targach GARDENIA. W tym roku hasłem przewodnim ogrodów jest „Miejski wędrowiec”.
  • 22-24.02.2018 r., w godzinach otwarcia Targów GARDENIA, paw. 6
 • Strefa robotów koszących
  Wykorzystanie robotów koszących do pielęgnacji trawników oznacza większy komfort, więcej czasu wolnego i wyższy standard życia dla ich właścicieli. Dlatego w ostatnich latach daje się zauważyć wzrost sprzedaży w tej kategorii produktowej. W przypadku robotów koszących znaczenie ma ich wykonanie, czyli jakość noży, zachowanie podczas pracy, czy zasięg działania produktu. Podczas Targów GARDENIA zostaną zaprezentowane innowacyjne modele w specjalnie zorganizowanej przestrzeni, która pomoże porównać produkty pod względem funkcjonalności.
  • 22-24.02.2018 r., w godzinach otwarcia Targów GARDENIA, paw. 5
 • Pogotowie projektowe
  „Pogotowie Projektowe” to bardzo lubiane wydarzenie, które od lat towarzyszy Targom GARDENIA. Na wskazówki z zakresu aranżacji zielonych przestrzeni mogą liczyć wszyscy, którzy potrzebują pomocy w stworzeniu idealnych projektów. Porad będą udzielać specjaliści z Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego  w Poznaniu. „Pogotowie Projektowe” to skarbnica wiedzy na temat tworzenia właściwych kompozycji roślinnych, które będę cieszyć oko właściciela przez cały rok.
  • 24.02.2018 r., 10.00-14.00, paw. 6
 • Rodzinne warsztaty ogrodnicze z Witoldem Czuksanowem
  Targi GARDENIA to dobre miejsce dla doświadczonych ogrodników, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją zieloną przygodę. Wieloma cennymi radami na temat pielęgnacji różnych gatunków roślin podzieli się Witold Czuksanow, autor wielu książek o tematyce ogrodniczej, który na stoisku firmy KRONEN podczas Targów GARDENIA poprowadzi rodzinne warsztaty ogrodnicze. Partnerami akcji są KRONEN, AGRECOL, RAMP i Kwazar.
  • 24.02.2018 r., paw. 5, stoisko nr 58, godz. 10.00-14.00
 • Rośliny do zadań specjalnych
  Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak wielką rolę w życiu spełniają rośliny. Ich rola jest nie do przecenienia. W zakątkach naszych domów, ogrodów, a także w zwykłej zielni miejskiej rośliny „ciężko pracują”, oczyszczając powietrze, którym oddychamy, wpływając na nasze samopoczucie, wydzielając substancje poprawiające nastój, dodają sił, a nawet leczą. Są schronieniem i domem dla wielu gatunków zwierząt. O roli roślin opowie Diana Szczęsna, botanik na wydziale nauk przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego, która odwiedzi GARDENIĘ na zaproszenie redakcji czasopisma „Mam Ogród”. 24 lutego przeprowadzi ona prelekcję pt. „Spec rośliny, czyli rośliny przeznaczone do konkretnych zadań”.
  • 24.02.2018 r., godz. 12.00-13.00, paw. 6, salka wykładowa
 • Kiermasz ogrodniczy
  Podczas Targów GARDENIA nie zabraknie możliwości zakupu roślin i narzędzi. Pasjonatów kwiatów doniczkowych i rabatowych, posiadaczy drzew owocowych i krzewów ozdobnych zapraszamy do udziału w Kiermaszu Ogrodniczym. Miłośnicy zieleni znajdą tutaj coś dla siebie – dodatkowo w wyjątkowo korzystnych cenach. Wystawcami kiermaszu będą m.in. centra ogrodnicze, ogrodnicy, szkółkarze, a także firmy mające w swojej ofercie zdrową żywność z ogrodu.
  • 23-24.02.2018 r., w godzinach otwarcia Targów GARDENIA, paw. 4, 6

Więcej informacji

 
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu