Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Fiskars: Szpadle zaprojektowane z myślą o potrzebach ogrodników

W bogatej ofercie narzędzi ogrodniczych Fiskars szczególne miejsce zajmują szpadle zaprojektowane z myślą o różnorodnych warunkach pracy i potrzebach użytkowników.

Szpadle ergo

Trzonek wygięty pod kątem 26° gwarantuje naturalną pozycję ciała podczas pracy. Dzięki temu nawet długotrwałe wykonywanie jednej czynności nie powoduje dużego zmęczenia. Kąt nachylenia uchwytu 17° wspomaga naturalny ruch dłoni.

Szpadle teleskopowe

Regulowana długość trzonka (od 1050 do 1250 mm) oraz kąt jego nachylenia 13° pozwala zachować prawidłową postawę ciała bez nadwyrężania mięśni. Szpadle teleskopowe zostały wyróżnione prestiżową nagrodą Red Dot Design Award.

Szpadle aluminiowe

To najlżejsze na rynku narzędzia, których konstrukcja gwarantuje ergonomiczną  i komfortową pracę. Pewny chwyt i wygodę użytkowania zapewnia pokrycie trzonka powłoką PCV.

Głowice wszystkich szpadli wykonano z wysokiej jakości hartowanej stali, zaś trzonki z wysokogatunkowej stali i aluminium.


Każdy z modeli szpadli Fiskars występuje w dwóch rodzajach: ostra głowica ułatwia sadzenie roślin i pracę w ciężkich glebach, prosta - doskonale sprawdza się podczas codziennych prac ogrodowych.


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu