Logo
Logo

Jak podlewać ogród komfortowo i oszczędnie? Fiskars ma rozwiązanie. Sprawdź produkty

Podlewanie ogrodu nie musi być frustrujące ani czasochłonne. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom marki Fiskars, nawadnianie staje się prostsze, wydajniejsze i bardziej przyjemne. Fiskars oferuje szeroki wybór sprzętu, który ułatwia codzienną pielęgnację ogrodu - od węży odpornych na skręcanie, przez automatyczne bębny na kółkach, po precyzyjne zraszacze wahadłowe i lancy z regulacją strumienia. Niezależnie od rozmiaru ogrodu, Fiskars ma narzędzia, które spełnią Twoje potrzeby, minimalizując straty wody i zapewniając równomierne nawadnianie. Odkryj, jak Fiskars może zmienić Twoje podejście do podlewania i uczynić je komfortowym doświadczeniem.

Czy chcesz ułatwić sobie podlewanie? Wybierz Fiskars

Nawadnianie ogrodu to zabieg, który może być lekki, łatwy, wydajny i do tego jeszcze oszczędny, ponieważ nowoczesne rozwiązania minimalizują straty wody. Przykładem są produkty marki Fiskars, które są wsparciem w codziennej pielęgnacji ogrodu. Jednak, aby podlewanie było maksymalnie komfortowe powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach przy wyborze sprzętu.

Nawadnianie ogrodu może czasem być frustrujące. Zwłaszcza, kiedy zraszacz się zacina, wąż się skręca lub nagle okazuje się za krótki, by podlać rośliny nawet w zakamarkach. Na szczęście, są na rynku rozwiązania, które pomogą nam się z tym łatwo uporać, a nawadnianie ogrodu będzie przyjemne i komfortowe.

Odpowiednia długość węża

Dopasowanie długości węża do powierzchni ogrodu to jedna z podstawowych kwestii przy wyborze sprzętu. Krótki nie sprawdzi się na dużym terenie, a długi w niewielkim ogrodzie. Poza tym powinien być odporny na skręcanie i inne uszkodzenia powstające często np. pod wpływem promieniowania UV. Takie cechy mają węże Fiskars dostępne w różnej długości i o różnej średnicy.

Mobilny pomocnik 

W przypadku sporego metrażu warto ułatwić sobie prace, wybierając automatyczny bęben XL na kółkach. Dzięki niemu szybko odczujemy komfort pracy. Ma na to wpływ kilka ważnych cech tego sprzętu. Można go z łatwością przemieszczać po ogrodzie. Nie przewraca się. Nowoczesna funkcja obrotu o 360° pozwala na swobodne manewrowanie urządzeniem i podlewanie każdego skrawka ogrodu. Poza tym bęben jest wyposażony w wysokiej jakości, automatycznie zwijany wąż o długości 20 m, a także przyłącza i końcówkę zraszającą, które sprawiają, że jest od razu gotowy do pracy. 

Równomiernie i oszczędnie

Nowe, solidne zraszacze wahadłowe X-Series TM zapewniają równomierne i precyzyjne nawadnianie wybranego obszaru oraz optymalne zużycie wody. Specjalnie zaprojektowane elementy sterujące pozwalają na łatwe regulowanie szerokości, zakresu, kierunku i odległości nawadniania. Zraszacze mają obrotową podstawę i otwór do zawieszania, co umożliwia łatwe przechowywanie. Taki komfort podlewania to marzenie do spełnienia zarówno w małym, jak i dużym ogrodzie. Dodatkowym walorem tego sprzętu jest oryginalny design, za który nowe zraszacze otrzymały nagrodę Red Dot - Best of the Best Product Design - jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. W ofercie Fiskars znajduje się 5 zraszaczy wahadłowych X-Series i Comfort, które można dopasować do powierzchni nawadniania.

Precyzyjne podlewanie 

Są miejsca w ogrodzie, które wymagają bardzo precyzyjnego podlewania. Czasem są to trudno dostępne zakamarki, albo rośliny które umiejscowiliśmy na pewnej
wysokości, aby robiły lepsze wrażenie. Zamiast skakać po drabinie, by dosięgnąć roślin rosnących w coraz popularniejszych ogrodach wertykalnych, lepiej zadbać o komfort pracy i wybrać sprzęt, który ułatwi pielęgnację takich pionowych lub trudno dostępnych nasadzeń. Nieocenionym pomocnikiem w takim podlewaniu jest 3-funkcyjna lanca z możliwością regulacji strumienia natrysku – od punktowego, przez delikatną mżawkę aż do natryskowego. Zintegrowany aluminiowy uchwyt jest mocny i bardzo lekki, co pozwala na precyzyjne podlewanie.

Testujemy niezwykłe narzędzia ogrodnicze, których jeszcze nie znacie... a powinniście je mieć!
Przeczytaj także
Testujemy niezwykłe narzędzia ogrodnicze, których jeszcze nie znacie... a powinniście je mieć!

Rodzaj strumienia 

Rośliny potrzebują wody, ale podlewanie nie musi być intensywne, by zaspokoić ich potrzeby. Mając pod ręką komfortowy pistolet zraszajacy multi (Comfort), możemy im zafundować efekt delikatnej mżawki, natrysk, delikatne zraszanie, a także podlać je punktowo lub płasko. Takie rozwiązanie pozwala optymalnie dopasować sposób dawkowania wody do potrzeb roślin. Jest też o wiele bezpieczniejsze niż silny strumień mogący prowadzić do uszkodzeń liści czy wypłukiwania nasion z gleby tuż po siewie. 

Podlewanie na czas

Tę opcję doceni każdy, kto wyjeżdża na urlop i martwi się np. o stan trawnika lub rabaty. Sterownik, bo o nim mowa, wyręczy w podlewaniu i zrobi to doskonale. Wystarczy go zaprogramować, ustalając początek, częstotliwość (6 h, 12 h lub 1 do 7 dni) i czas trwania nawadniania. Automatycznie włączy i wyłączy wodę zgodnie z harmonogramem, a ty możesz cieszyć się wakacjami.

Źródło: materiały prasowe Fiskars

Autor
Jak podlewać ogród komfortowo i oszczędnie? Fiskars ma rozwiązanie. Sprawdź produkty
Jak podlewać ogród komfortowo i oszczędnie? Fiskars ma rozwiązanie. Sprawdź produkty
Porady ekspertów

Eksperci czołowych firm ogrodniczych oraz specjaliści w różnych dziedzinach ogrodnictwa, budowy i urządzania domu, pielęgnacji ogrodu i roślin doniczkowych, dzielą się z Wami swoim doświadczeniem.

Tagi
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl