Logo
Logo
21
Do góry

"Wege energia, Moc i siła z roślin" – 125 szybkich przepisów kuchni roślinnej

"Wege energia" zmotywuje cię do gotowania i działania! To książka dla każdego, kto szuka szybkich i zdrowych przepisów, chciałby zacząć się więcej ruszać, jeść zbilansowane posiłki i poczuć prawdziwą moc kuchni roślinnej.

Po sukcesie poprzedniej książki „Wege w kwadrans” Katarzyna Gubała proponuje kolejny krok w kuchni wege – szybkie przepisy dla osób, które chcą się ruszać, biegają, ćwiczą i potrzebują zdrowo się najeść. Kalorie z warzyw i owoców potrafią dodać sił, a roślinne białko wzmocnić organizm. To, co jemy, ma wielki wpływ na to, jak się czujemy każdego dnia. A dobre samopoczucie to podstawa. Naturalne składniki, sezonowe dania i sprawdzone receptury to przepis na sukces w kuchni.

Z książki dowiesz się:
  • jak szybko i zdrowo gotować,
  • w jaki sposób bilansować roślinną dietę,
  • czym są niedobory białka i jak skutecznie sobie z nimi radzić,
  • skąd czerpać dobrą energię,
  • dlaczego dieta wege ma sens.
Pozytywna energia to nie tylko kuchnia. To sposób życia. Dlatego w pierwszej kolejności zadbajmy o nasze zdrowie. Wyeliminujmy z diety śmieciowe jedzenie, używki, stres. Zróbmy coś dla siebie: biegajmy, ćwiczmy jogę, medytujmy. Traktujmy siebie i innych z miłością. Bo bycie wege to nie tylko tofu i soczewica na talerzu. To stan umysłu, który generuje dobro dla nas samych i daje dobrą energię też innym. Pamiętajmy o tym każdego dnia dokonując swoich małych wyborów.
Katarzyna Gubała


Rekomendacje

Alicja Janosz: "Jestem pewna, że „Wege Energia” stanie się znakomitym przewodnikiem zarówno dla debiutantów jak i dla znawców kuchni roślinnej. Jako fanka książek „Wege w Kwadrans” i „Warzywa Górą” nie mogę się doczekać, aż wprowadzę nowe pomysły kulinarne Kasi Gubały do mojej kuchni. Jestem przekonana, że dzięki niej, znów nakarmię moich bliskich tym co dobre, nie tylko pod względem smaków, ale też wartości odżywczych".

Robert Makłowicz: „Niniejsza książka, choć traktuje o kuchni roślinnej, nie jest przeznaczona wyłącznie dla wegetarian i wegan. Jest to bowiem nade wszystko rzecz o dobrej kuchni, zatem jako człowiek, który jedzenie dzieli wyłącznie na dobre i niedobre, z prawdziwą przyjemnością i pożytkiem wielkim dla swego podniebienia nie raz będę z niej korzystał, czego i Państwu życzę."

Katarzyna Gubała

Katarzyna Gubała

Redaktor naczelna luksusowego magazynu „Ekostyle”. W roślinnej kuchni specjalizuje się od lat. Współpracuje z najlepszymi kucharzami, dietetykami i osobowościami świata kulinarnego.

Prowadzi firmę VEGLAB szkolącą obsługę lokali gastronomicznych pod kątem kuchni wege. Doradza szefom kuchni, jak układać roślinne menu. Jest autoryzowanym audytorem marki V-label — szwajcarskiego znaku jakości dla wegańskich i wegetariańskich lokali. Jako diet coach pomaga tworzyć roślinne przepisy m.in. na Thermomix.

Autorka książek, m.in. Warzywa górą! Od korzeni po liście (Burda Media Polska, 2017) oraz Wege w kwadrans. 125 szybkich przepisów kuchni roślinnej (Septem, 2018).

Zakręcona na punkcie zdrowego jedzenia, ekologii, medytacji i uważności. Prowadzi bloga www.katarzynagubala.pl.

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (9)
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu