Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

TOP 10 mebli ogrodowych. Co w tym sezonie jest modne?

Jeśli zastanawiacie się, jak modnie urządzić ogród, dobrze trafiliście. We współpracy z firmą Meblobranie.pl, specjalizującą się w meblach ogrodowych, przygotowaliśmy krótkie zestawienie najgorętszych trendów tego sezonu. Co warto kupić, a co już jest passé?

 

Jednym z najgorętszych trendów w tym sezonie są meble łączące funkcje wypoczynkowe i stołowe – takie jak komplet Nilamito VI Plus. Wygodna modułowa sofa, fotel i wysoki stół zapewniają wygodę korzystania z mebli zarówno podczas wypoczynku, jak i w czasie posiłku. Taki zestaw idealnie sprawdzi się w każdym ogrodzie, bo w końcu kto nie chciałby rozłożyć się po obiedzie na miękkich poduszkach?

Narożnik technorattanowy Ligurito
Technorattanowy narożnik Ligurito – Gardinetta

Skoro mowa o wygodnych meblach, to warto wiedzieć, że w tym sezonie stawiamy na narożniki ogrodowe. Ten typ mebli dominuje w naszych salonach, bo jest wygodny, elegancki i obszerny. Czemu by więc nie wyjść z nim do ogrodu? Szczególnie ciekawą propozycją jest narożnik Corfu Relax Set – nowy model w bardzo popularnej serii mebli ogrodowych Corfu.

Warto przyjrzeć się bliżej tegorocznym trendom w fakturach i kolorach. Bardzo silnie wybrzmiewa hasło powrotu do natury – wykorzystania materiałów możliwie najbardziej przypominających naturalne. Z tego względu dużą popularnością cieszą się meble z półokrągłego technorattanu. W tej kategorii wyjątkowo interesujące są meble Ligurito Brown Elite wykonane z cieniowanej brązowej plecionki, lekko poprzecieranej, dzięki czemu włókna do złudzenia przypominają naturalny rattan.

Modne jest również łączenie rozmaitych faktur i materiałów – na przykład technorattanu, poliwoodu i aluminium. Przykład takiego połączenia znajdziemy w komplecie balkonowym z technorattanu z fotelami Poco. Metal, plecionka i imitacja drewna dają ciekawy, oryginalny efekt, a jednocześnie cechują się wyjątkowo dobrą odpornością na warunki atmosferyczne. Zobacz idealne meble technorattanowe do ogrodu.

Zestaw stołowy Melody 6b
Zestaw ze stołem Melody 6b – Keter

W kwestii kolorów można zaobserwować kilka trendów. Zdecydowanie najmocniejszym są dość jasne (ale nie białe) odcienie – popiele czy jasne szarości. Świetnym przykładem takiego połączenia kolorystycznego jest zestaw Ligurito VII Off-White Elite & Taupe. Plecionka na meblach wydaje się biała, ale w rzeczywistości jest szarawa, poprzecierana. Poduszki z kolei mają piękny odcień szarości – bardzo jasnej i olśniewającej szarej perły.

Zamiast na jasne barwy, eleganckie i prestiżowe, można postawić na żywy i nowoczesny kolor – na przykład dołączonych do kompletów ogrodowych poduszek. Intensywne barwy i ciekawe odcienie również plasują się w czołówce tegorocznych trendów. Warto zwrócić uwagę chociażby na komplet Perfetto – limonkowy kolor poduszek, dołączonych do szarych mebli, daje wyjątkowo ciekawy efekt.

Bardziej odważnym możemy polecić ciekawy trend kolorowych technorattanowych plecionek. Paleta możliwych barw obejmuje wszystkie kolory ziemi, przy czym wyjątkowo oryginalnie prezentować się będą meble w zieleni – szczególnie w surowych, modernistycznych aranżacjach. W tym odcieniu dostępne są takie zestawy jak Discreto czy Calmo II produkowane przez markę Bello Giardino.

Komplet ogrodowy Modena Allibert
Ogrodowy zestaw wypoczynkowy – Allibert

Wciąż w modzie pozostają też komplety o oryginalnym wzornictwie – niebanalnym kształcie, z ciekawym wykończeniem foteli czy stolików. Warto przyjrzeć się bliżej modelom takim jak Modena Lounge Set, który łączy klasyczną elegancję z nowoczesnymi rozwiązaniami. Zaokrąglone podłokietniki, stolik z otwartą półeczką, ciepła, brązowa kolorystyka – taki komplet świetnie się sprawdzi nie tylko przez jeden sezon.

Dużą popularnością w sezonie 2016 cieszyć się będą również komplety ogrodowe stołowe, których popularność wzrasta z roku na rok. Coraz chętniej spędzamy na dworze nie tylko wolny czas, ale też podajemy na tarasie posiłki czy przyjmujemy gości. Dlatego zestaw ogrodowy taki jak Melody 6B czy Melscana nie tylko będą modnym, ale też bardzo praktycznym ogrodowym meblem.

Piaskowy zestaw Corfu
Zestaw Corfu w piaskowym kolorze – Curver

Doszliśmy do końca listy – przed nami ostatni punkt TOP 10. To oczywiście stary, dobry komplet wypoczynkowy. Zestawy w stylu Corfu Set – sofa, fotele, stolik – chyba nigdy nie wyjdą z mody. W tym sezonie najmodniejszy będzie komplet w kolorze białym lub cappuccino – jasnych szarościach. Ale oczywiście możecie po prostu „unowocześnić” Wasz zestaw poduszkami w oryginalnym kolorze czy innymi dodatkami i spokojnie poczekać na następny sezon.

Trendy trendami, ale podczas zakupów warto kierować się własnym gustem i ostatecznie wybrać coś, co najbardziej nam się podoba. W końcu za rok moda będzie inna, a meble w naszym ogrodzie postoją co najmniej kilka lat...

meblobranie-logo
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać

 

Ważne tematy
Lista zakupów
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu