Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Fiskars: Nowe sekatory i siekiery

Firma Fiskars, fiński producent narzędzi ogrodniczych, przygotowała rozbudowaną ofertę siekier oraz sekatorów, wykonanych według najwyższych standardów.

Sekator
Sekator dwuręczny
fot. Fiskars

Fiskars zrewolucjonizował branżę narzędzi ogrodniczych poprzez opracowanie specjalnych kompozytów, znacznie lżejszych i mocniejszych od tradycyjnych materiałów. Tworzywa Nyglass™ i FiberComp™ zapewniają wyjątkową trwałość. Stosowana w narzędziach wysokiej jakości stal zmniejsza tarcie podczas pracy i pozwala na łatwe cięcie twardych gałęzi. Ergonomiczne rączki, pokryte antypoślizgowym materiałem, gwarantują pewny uchwyt.

Wszystkie narzędzia ogrodnicze Fiskars utrzymane są w charakterystycznej kolorystyce: czerń i pomarańcz.

Siekiery

Siekiery Fiskars umożliwiają zarówno przycinanie drobnych gałęzi, jak i rąbanie drewna do kominka. Mają różnej długości trzonki, co pozwala na dobranie narzędzia do wzrostu użytkownika. Bezpośrednie zespolenie głowicy z trzonkiem oraz perfekcyjne wyważenie zapewniają stabilność siekiery oraz gwarantują bezpieczną i wydajną pracę. Siekiery Fiskars charakteryzuje kształt zainspirowany indiańskim tomahawkiem.

Sekatory

Fiskars wprowadził także nową linię sekatorów z unikalną, opatentowaną technologią PowerStep™. Specjalny mechanizm automatycznie ustawia ilość kroków niezbędnych do obcięcia gałęzi danej grubości (znajdujące się na rączce liczby 1, 2 i 3 zmieniają kolor na biały, w zależności od szerokości rozwarcia ostrza; narzędzie dostosowuje odpowiednią opcję w celu zminimalizowania siły potrzebnej do cięcia). Sekatory PowerStep™ są znakomitym rozwiązaniem zarówno dla początkujących, jak doświadczonych ogrodników.


2010-02-02


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu