Fiskars: Nowe sekatory i siekiery
Firma Fiskars, fiński producent narzędzi ogrodniczych, przygotowała rozbudowaną ofertę siekier oraz sekatorów, wykonanych według najwyższych standardów.
Sekator dwuręczny fot. Fiskars |
Fiskars zrewolucjonizował branżę narzędzi ogrodniczych poprzez opracowanie specjalnych kompozytów, znacznie lżejszych i mocniejszych od tradycyjnych materiałów. Tworzywa Nyglass™ i FiberComp™ zapewniają wyjątkową trwałość. Stosowana w narzędziach wysokiej jakości stal zmniejsza tarcie podczas pracy i pozwala na łatwe cięcie twardych gałęzi. Ergonomiczne rączki, pokryte antypoślizgowym materiałem, gwarantują pewny uchwyt.
Wszystkie narzędzia ogrodnicze Fiskars utrzymane są w charakterystycznej kolorystyce: czerń i pomarańcz.
Siekiery
Siekiery Fiskars umożliwiają zarówno przycinanie drobnych gałęzi, jak i rąbanie drewna do kominka. Mają różnej długości trzonki, co pozwala na dobranie narzędzia do wzrostu użytkownika. Bezpośrednie zespolenie głowicy z trzonkiem oraz perfekcyjne wyważenie zapewniają stabilność siekiery oraz gwarantują bezpieczną i wydajną pracę. Siekiery Fiskars charakteryzuje kształt zainspirowany indiańskim tomahawkiem.
Sekatory
Fiskars wprowadził także nową linię sekatorów z unikalną, opatentowaną technologią PowerStep™. Specjalny mechanizm automatycznie ustawia ilość kroków niezbędnych do obcięcia gałęzi danej grubości (znajdujące się na rączce liczby 1, 2 i 3 zmieniają kolor na biały, w zależności od szerokości rozwarcia ostrza; narzędzie dostosowuje odpowiednią opcję w celu zminimalizowania siły potrzebnej do cięcia). Sekatory PowerStep™ są znakomitym rozwiązaniem zarówno dla początkujących, jak doświadczonych ogrodników.
2010-02-02