Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019
Do góry

Fiskars: Nowe sekatory i siekiery

Firma Fiskars, fiński producent narzędzi ogrodniczych, przygotowała rozbudowaną ofertę siekier oraz sekatorów, wykonanych według najwyższych standardów.

Sekator
Sekator dwuręczny
fot. Fiskars

Fiskars zrewolucjonizował branżę narzędzi ogrodniczych poprzez opracowanie specjalnych kompozytów, znacznie lżejszych i mocniejszych od tradycyjnych materiałów. Tworzywa Nyglass™ i FiberComp™ zapewniają wyjątkową trwałość. Stosowana w narzędziach wysokiej jakości stal zmniejsza tarcie podczas pracy i pozwala na łatwe cięcie twardych gałęzi. Ergonomiczne rączki, pokryte antypoślizgowym materiałem, gwarantują pewny uchwyt.

Wszystkie narzędzia ogrodnicze Fiskars utrzymane są w charakterystycznej kolorystyce: czerń i pomarańcz.

Siekiery

Siekiery Fiskars umożliwiają zarówno przycinanie drobnych gałęzi, jak i rąbanie drewna do kominka. Mają różnej długości trzonki, co pozwala na dobranie narzędzia do wzrostu użytkownika. Bezpośrednie zespolenie głowicy z trzonkiem oraz perfekcyjne wyważenie zapewniają stabilność siekiery oraz gwarantują bezpieczną i wydajną pracę. Siekiery Fiskars charakteryzuje kształt zainspirowany indiańskim tomahawkiem.

Sekatory

Fiskars wprowadził także nową linię sekatorów z unikalną, opatentowaną technologią PowerStep™. Specjalny mechanizm automatycznie ustawia ilość kroków niezbędnych do obcięcia gałęzi danej grubości (znajdujące się na rączce liczby 1, 2 i 3 zmieniają kolor na biały, w zależności od szerokości rozwarcia ostrza; narzędzie dostosowuje odpowiednią opcję w celu zminimalizowania siły potrzebnej do cięcia). Sekatory PowerStep™ są znakomitym rozwiązaniem zarówno dla początkujących, jak doświadczonych ogrodników.


2010-02-02


Komentarze

Rośliny cebulowe
Temat miesiąca
Rośliny cebulowe
Zobacz więcej
Warto przeczytać
Twoja strona ogrodu

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.