Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Fiskars: Nowe sekatory i siekiery

Firma Fiskars, fiński producent narzędzi ogrodniczych, przygotowała rozbudowaną ofertę siekier oraz sekatorów, wykonanych według najwyższych standardów.

Sekator
Sekator dwuręczny
fot. Fiskars

Fiskars zrewolucjonizował branżę narzędzi ogrodniczych poprzez opracowanie specjalnych kompozytów, znacznie lżejszych i mocniejszych od tradycyjnych materiałów. Tworzywa Nyglass™ i FiberComp™ zapewniają wyjątkową trwałość. Stosowana w narzędziach wysokiej jakości stal zmniejsza tarcie podczas pracy i pozwala na łatwe cięcie twardych gałęzi. Ergonomiczne rączki, pokryte antypoślizgowym materiałem, gwarantują pewny uchwyt.

Wszystkie narzędzia ogrodnicze Fiskars utrzymane są w charakterystycznej kolorystyce: czerń i pomarańcz.

Siekiery

Siekiery Fiskars umożliwiają zarówno przycinanie drobnych gałęzi, jak i rąbanie drewna do kominka. Mają różnej długości trzonki, co pozwala na dobranie narzędzia do wzrostu użytkownika. Bezpośrednie zespolenie głowicy z trzonkiem oraz perfekcyjne wyważenie zapewniają stabilność siekiery oraz gwarantują bezpieczną i wydajną pracę. Siekiery Fiskars charakteryzuje kształt zainspirowany indiańskim tomahawkiem.

Sekatory

Fiskars wprowadził także nową linię sekatorów z unikalną, opatentowaną technologią PowerStep™. Specjalny mechanizm automatycznie ustawia ilość kroków niezbędnych do obcięcia gałęzi danej grubości (znajdujące się na rączce liczby 1, 2 i 3 zmieniają kolor na biały, w zależności od szerokości rozwarcia ostrza; narzędzie dostosowuje odpowiednią opcję w celu zminimalizowania siły potrzebnej do cięcia). Sekatory PowerStep™ są znakomitym rozwiązaniem zarówno dla początkujących, jak doświadczonych ogrodników.

2010-02-02


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu