Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Greenpeace: Polacy adoptowali ponad 100 tysięcy wirtualnych pszczół!

15 października zakończyła się trzecia edycja akcji „Adoptuj pszczołę”, podczas której zebrano ponad 200 tysięcy złotych na badania naukowe nad sytuacją pszczół w Polsce. Wirtualne pszczoły adoptowało prawie 7 tysięcy osób.

Kolejny wielki sukces akcji "Adoptuj pszczołę"

- Tegoroczna edycja „Adoptuj pszczołę” po raz kolejny pokazała, że Polki i Polacy kochają pszczoły i chcą im pomagać. Dzięki tysiącom osób o wielkich sercach udało się zebrać środki na badania, które są niezbędne, by skutecznie chronić owady zapylające. Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do „Adoptuj pszczołę” - wspólnie po raz kolejny zrobimy coś dobrego i ważnego dla pszczół - powiedziała Katarzyna Jagiełło, koordynatorka akcji w Greenpeace Polska.

Już po raz trzeci Greenpeace uruchomił specjalną platformę internetową (adoptujpszczole.pl), na której można było adoptować wirtualne pszczoły. Każda adoptowana pszczoła była cegiełką na realizację badań. Przez 5 tygodni akcji udało się zaadoptować ponad 100 tysięcy pszczół. Akcję wsparli także znani polscy artyści, m.in. Jarosław Koziara, który w warszawskim Parku Szczęśliwickim stworzył niezwykły land art – największą pszczołę miejską w Polsce, a także rysownicy Andrzej Rysuje, Sztuczne Fiołki i Andrzej Mleczko, aktor Marcin Bosak czy muzycy - Paulina i Natalia Przybysz oraz Zbigniew Wodecki.

W ciągu trzech lat akcję „Adoptuj pszczołę” wsparło prawie 20 tysięcy osób. W pierwszej edycji „Adoptuj pszczołę" powstało 100 hoteli dla pszczół samotnic i innych dziko żyjących owadów zapylających, które stanęły w 16 miastach Polski. W drugiej edycji, w zeszłym roku, udało się odbudować pszczelą populację w Przyczynie Dolnej (woj. lubuskie) i sprawić, że gmina Wschowa jest obecnie prawdziwie przyjazna pszczołom. Podczas drugiej edycji akcji w Warszawie powstał też ogród miejski dla pszczół i ludzi.

2015-11-23
Źródło: Greenpeace


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
TRAWNIK
Na czasie
TRAWNIK
Zobacz więcej
Twoja strona ogrodu