Logo
Logo

Bondex: Ogród w odcieniach bieli i szarości

Biel i szarość to kolory, które pozwalają stworzyć wnętrza w stylu industrialnym, minimalistycznym czy skandynawskim. Coraz częściej pojawiają się też jako element wykańczania elewacji domów, mebli ogrodowych, altan i płotów. Produkty duńskiej firmy Bondex, od niedawna dostępne są właśnie w tych kolorach.

Ogród częścią domu

Inspiracją do aranżacji ogrodów w odcieniach bieli i szarości stają się często wnętrza domów zdominowane przez monochromatyczne barwy. Urządzenie tarasu, patio czy rekreacyjnej przestrzeni wokół grilla w podobnym tonie kolorystycznym jest możliwe dzięki dedykowanym środkom do drewna.

- Kolor biały sprawia, że wszelkie elementy małej architektury ogrodowej stają się jeszcze bardziej wyraziste. Dzięki temu zwracają uwagę i kontrastują z częściami wykonanymi z drewna lub tymi pokrytymi szarą farbą. W zależności od otoczenia, biały nadaje przestrzeni bajkowego klimatu lub elegancji i nowoczesności. Szary natomiast może zachwycić świeżością i lekkością kojarzoną ze stylem skandynawskim - tłumaczy Aneta Jarosz-Pałach, Brand Manager marki Bondex, PPG Deco Polska.

- Takie zestawienie kolorów świetnie harmonizuje z wszechobecnym w ogrodzie drewnem. Elementy wykończone na szaro czy biało będą idealnie pasować do fasad w podobnych odcieniach oraz do antracytowych dachów czy ceglanych murków - dodaje.

Dom wymalowany środkami marki Bondex fot.1.jpg
fot. Bondex

Ponadczasowy efekt i kolory na lata

Kolory biały i szary dobrze komponują się nie tylko ze sobą, ale także w połączeniu z drewnem i pastelami oraz naturalnymi tkaninami. - Zastosowanie szarości i bieli w przestrzeni ogrodu bądź działki rekreacyjnej jest świetną alternatywą dla osób, które nie przepadają za fantazyjnymi połączeniami kolorów np. czerwonego i żółtego czy zielonego i brązowego - tłumaczy Aneta Jarosz-Pałach

- Dzięki wykorzystaniu Lazury Uniwersalnej bądź Lakierobejcy Satin Finish marki Bondex w nowych kolorach, czyli białym (brzoza biała) i szarym (modrzew palony), możliwe jest stworzenie prostych, estetycznych, a jednocześnie ponadczasowych aranżacji. Zastosowanie tych barw pozwoli w pełni wyeksponować soczystą zieleń drzew i krzewów oraz kolory kwiatów w ogrodzie - dodaje.

Za pomocą tych produktów można także zmienić wygląd stolarki okiennej i drzwiowej, drzwi wejściowych, ogrodzenia, podbitek dachowych, mebli ogrodowych czy z palet oraz drewnianych elementów fasad.

2015-09-30
Źródło: Bondex

Komentarze

Dodaj komentarz