Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Bondex: Ogród w odcieniach bieli i szarości

Biel i szarość to kolory, które pozwalają stworzyć wnętrza w stylu industrialnym, minimalistycznym czy skandynawskim. Coraz częściej pojawiają się też jako element wykańczania elewacji domów, mebli ogrodowych, altan i płotów. Produkty duńskiej firmy Bondex, od niedawna dostępne są właśnie w tych kolorach.

Ogród częścią domu

Inspiracją do aranżacji ogrodów w odcieniach bieli i szarości stają się często wnętrza domów zdominowane przez monochromatyczne barwy. Urządzenie tarasu, patio czy rekreacyjnej przestrzeni wokół grilla w podobnym tonie kolorystycznym jest możliwe dzięki dedykowanym środkom do drewna.

- Kolor biały sprawia, że wszelkie elementy małej architektury ogrodowej stają się jeszcze bardziej wyraziste. Dzięki temu zwracają uwagę i kontrastują z częściami wykonanymi z drewna lub tymi pokrytymi szarą farbą. W zależności od otoczenia, biały nadaje przestrzeni bajkowego klimatu lub elegancji i nowoczesności. Szary natomiast może zachwycić świeżością i lekkością kojarzoną ze stylem skandynawskim - tłumaczy Aneta Jarosz-Pałach, Brand Manager marki Bondex, PPG Deco Polska.

- Takie zestawienie kolorów świetnie harmonizuje z wszechobecnym w ogrodzie drewnem. Elementy wykończone na szaro czy biało będą idealnie pasować do fasad w podobnych odcieniach oraz do antracytowych dachów czy ceglanych murków - dodaje.

Dom wymalowany środkami marki Bondex fot.1.jpg
fot. Bondex

Ponadczasowy efekt i kolory na lata

Kolory biały i szary dobrze komponują się nie tylko ze sobą, ale także w połączeniu z drewnem i pastelami oraz naturalnymi tkaninami. - Zastosowanie szarości i bieli w przestrzeni ogrodu bądź działki rekreacyjnej jest świetną alternatywą dla osób, które nie przepadają za fantazyjnymi połączeniami kolorów np. czerwonego i żółtego czy zielonego i brązowego - tłumaczy Aneta Jarosz-Pałach

- Dzięki wykorzystaniu Lazury Uniwersalnej bądź Lakierobejcy Satin Finish marki Bondex w nowych kolorach, czyli białym (brzoza biała) i szarym (modrzew palony), możliwe jest stworzenie prostych, estetycznych, a jednocześnie ponadczasowych aranżacji. Zastosowanie tych barw pozwoli w pełni wyeksponować soczystą zieleń drzew i krzewów oraz kolory kwiatów w ogrodzie - dodaje.

Za pomocą tych produktów można także zmienić wygląd stolarki okiennej i drzwiowej, drzwi wejściowych, ogrodzenia, podbitek dachowych, mebli ogrodowych czy z palet oraz drewnianych elementów fasad.

2015-09-30
Źródło: Bondex


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu