Logo
Logo
Do góry

Bondex: Ogród w odcieniach bieli i szarości

Biel i szarość to kolory, które pozwalają stworzyć wnętrza w stylu industrialnym, minimalistycznym czy skandynawskim. Coraz częściej pojawiają się też jako element wykańczania elewacji domów, mebli ogrodowych, altan i płotów. Produkty duńskiej firmy Bondex, od niedawna dostępne są właśnie w tych kolorach.

Ogród częścią domu

Inspiracją do aranżacji ogrodów w odcieniach bieli i szarości stają się często wnętrza domów zdominowane przez monochromatyczne barwy. Urządzenie tarasu, patio czy rekreacyjnej przestrzeni wokół grilla w podobnym tonie kolorystycznym jest możliwe dzięki dedykowanym środkom do drewna.

- Kolor biały sprawia, że wszelkie elementy małej architektury ogrodowej stają się jeszcze bardziej wyraziste. Dzięki temu zwracają uwagę i kontrastują z częściami wykonanymi z drewna lub tymi pokrytymi szarą farbą. W zależności od otoczenia, biały nadaje przestrzeni bajkowego klimatu lub elegancji i nowoczesności. Szary natomiast może zachwycić świeżością i lekkością kojarzoną ze stylem skandynawskim - tłumaczy Aneta Jarosz-Pałach, Brand Manager marki Bondex, PPG Deco Polska.

- Takie zestawienie kolorów świetnie harmonizuje z wszechobecnym w ogrodzie drewnem. Elementy wykończone na szaro czy biało będą idealnie pasować do fasad w podobnych odcieniach oraz do antracytowych dachów czy ceglanych murków - dodaje.

Dom wymalowany środkami marki Bondex fot.1.jpg
fot. Bondex

Ponadczasowy efekt i kolory na lata

Kolory biały i szary dobrze komponują się nie tylko ze sobą, ale także w połączeniu z drewnem i pastelami oraz naturalnymi tkaninami. - Zastosowanie szarości i bieli w przestrzeni ogrodu bądź działki rekreacyjnej jest świetną alternatywą dla osób, które nie przepadają za fantazyjnymi połączeniami kolorów np. czerwonego i żółtego czy zielonego i brązowego - tłumaczy Aneta Jarosz-Pałach

- Dzięki wykorzystaniu Lazury Uniwersalnej bądź Lakierobejcy Satin Finish marki Bondex w nowych kolorach, czyli białym (brzoza biała) i szarym (modrzew palony), możliwe jest stworzenie prostych, estetycznych, a jednocześnie ponadczasowych aranżacji. Zastosowanie tych barw pozwoli w pełni wyeksponować soczystą zieleń drzew i krzewów oraz kolory kwiatów w ogrodzie - dodaje.

Za pomocą tych produktów można także zmienić wygląd stolarki okiennej i drzwiowej, drzwi wejściowych, ogrodzenia, podbitek dachowych, mebli ogrodowych czy z palet oraz drewnianych elementów fasad.

2015-09-30
Źródło: Bondex

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu