Logo
Logo
1
Do góry

Robomow: Jesienne koszenie trawnika automatyczną kosiarką

W okresie wiosennym i letnim trawnik wymaga regularnej pielęgnacji poprzez nawożenie, nawadnianie i oczywiście koszenie. Nie inaczej jest w okresie jesiennym, kiedy trzeba przygotować go na nadchodzącą aurę.

Jak kosić trawnik na jesieni?

Jednym z najważniejszych aspektów jest ostatnie cięcie trawy oraz usunięcie liści z podłoża, które niezebrane i zalegające przez zimę przyczynią się do zmniejszenia jakości trawnika odbijającego na wiosnę. Częstotliwość koszenia jest mniejsza niż latem, jednak nie powinna zakończyć się przed przymrozkami.

Roboty koszące Robomow, w zależności od modelu mogą ciąć trawę na wysokości od 15-20 mm do 60-80 mm, więc z powiedzeniem możemy ustalić wysokość na zalecane przed zimą 20-40 mm. Dzięki szybko obracającym się ostrzom Robomow niezwykle drobne zmieli zarówno trawę, jak i liście, mniejsze gałęzie, a nawet szyszki, aby wyeliminować konieczności zbierania ich pozostałości.

Podobnie jak zalegające liście, długie źdźbła trawy w okresie zimowym mogą zostać długotrwale przykryte często gruba warstwą śniegu, pod którą pojawią się warunki beztlenowe sprzyjające rozwojowi pleśni śniegowej.

Jesienne koszenie trawnika automatyczną kosiarką Robomow

Inne jesienne zabiegi pielęgnacyjne trawnika

Po wykonaniu przez robota najcięższej pracy możemy dodatkowo poddać trawnik zabiegom: aeracji lub wertykulacji (zwracając uwagę na przewód ograniczający teren pracy robota), nawożenia go środkami z dużą ilością potasu i fosforu, czy w razie potrzeby - zabezpieczenia przed kretami za pomocą elementów odstraszających.

Zimowanie robota

Po ostatnim koszeniu wskazane jest odłączenie stacji dokującej oraz zabezpieczenie końcówki przewodu ograniczającego pracę robota przed wilgocią. Dodatkowo urządzenie powinno przezimować w miejscu zadaszonym. W trosce o akumulator należy podłączyć robota na stałe do prądu oraz wyłączyć ustawienia harmonogramu.

Źródło: Robomow

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu