Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Robomow: Jesienne koszenie trawnika automatyczną kosiarką

W okresie wiosennym i letnim trawnik wymaga regularnej pielęgnacji poprzez nawożenie, nawadnianie i oczywiście koszenie. Nie inaczej jest w okresie jesiennym, kiedy trzeba przygotować go na nadchodzącą aurę.

Jak kosić trawnik na jesieni?

Jednym z najważniejszych aspektów jest ostatnie cięcie trawy oraz usunięcie liści z podłoża, które niezebrane i zalegające przez zimę przyczynią się do zmniejszenia jakości trawnika odbijającego na wiosnę. Częstotliwość koszenia jest mniejsza niż latem, jednak nie powinna zakończyć się przed przymrozkami.

Roboty koszące Robomow, w zależności od modelu mogą ciąć trawę na wysokości od 15-20 mm do 60-80 mm, więc z powiedzeniem możemy ustalić wysokość na zalecane przed zimą 20-40 mm. Dzięki szybko obracającym się ostrzom Robomow niezwykle drobne zmieli zarówno trawę, jak i liście, mniejsze gałęzie, a nawet szyszki, aby wyeliminować konieczności zbierania ich pozostałości.

Podobnie jak zalegające liście, długie źdźbła trawy w okresie zimowym mogą zostać długotrwale przykryte często gruba warstwą śniegu, pod którą pojawią się warunki beztlenowe sprzyjające rozwojowi pleśni śniegowej.

Jesienne koszenie trawnika automatyczną kosiarką Robomow

Inne jesienne zabiegi pielęgnacyjne trawnika

Po wykonaniu przez robota najcięższej pracy możemy dodatkowo poddać trawnik zabiegom: aeracji lub wertykulacji (zwracając uwagę na przewód ograniczający teren pracy robota), nawożenia go środkami z dużą ilością potasu i fosforu, czy w razie potrzeby - zabezpieczenia przed kretami za pomocą elementów odstraszających.

Zimowanie robota


Po ostatnim koszeniu wskazane jest odłączenie stacji dokującej oraz zabezpieczenie końcówki przewodu ograniczającego pracę robota przed wilgocią. Dodatkowo urządzenie powinno przezimować w miejscu zadaszonym. W trosce o akumulator należy podłączyć robota na stałe do prądu oraz wyłączyć ustawienia harmonogramu.

Źródło: Robomow

To Cię zainteresuje

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Boczne pędy pomidora, wyrastające w kątach liści, w dalszym ciągu należy usuwać. Po pierwszym zbiorze trzeba je także zasilić (Azofoską, saletrą amonową, itp.).
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i koszeniu trawnika – najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu. W tym tygodniu możemy go też nawieźć.
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Oczyśćmy oczko wodne z glonów. Trzeba też pamiętać o dokarmianiu ryb, gdy zbiornik jest niewielki.
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Przycinamy jabłonie – usuwamy pionowo rosnące pędy tegoroczne i trzeba skrócić pędy wyrastające tuż przy jabłkach.
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Podczas suszy, aby proces rozkładu przebiegał szybciej i lepiej, podlejmy pryzmę kompostową. Warto ją także przerzucić.
Twoja strona ogrodu