Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

Fiskars: Narzędzia dla małych ogrodników

Z myślą o tych najmłodszych marka Fiskars przygotowała specjalną linię narzędzi „My First Fiskars”. Dzieci z radością sięgną po łopatkę, grabki czy wiaderko i z ochotą pomogą nam w pracach ogrodniczych.

 

Wakacyjna przygoda dla małych ogrodników

Tempo życia, natłok obowiązków zawodowych i prywatnych sprawiają, że często nie znajdujemy wystarczającej ilości czasu dla naszych maluchów. Okres wakacyjny to doskonała okazja, aby poświęcić im więcej naszej uwagi i czasu, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Upragnione przez dzieci lato w pełni, a wraz z nim okres wakacyjnych zabaw i podróży. Aby wyeliminować nudę i uatrakcyjnić zabawy na świeżym powietrzu, warto odpowiednio przygotować nasz ogród – aranżując kolorowy kącik zabaw dla naszych pociech. Mogą się w nim znaleźć już nie tylko foremki i łopatki do zabawy w piasku, ale także prawdziwe narzędzia do pracy.

Podczas zabawy możemy pokazać im, jak zadbać o swoje najbliższe otoczenie, wprowadzając najmłodszych w tajniki pielęgnacji roślin. Wspólna praca w ogrodzie może okazać się świetnym pretekstem do nauki o naszej planecie.

Jakie zatem przygody czekają na nasze dzieci w ogrodzie?

dziecko w ogrodzie fot. Fiskars

Własna uprawa owoców i warzyw

Aby dziecko miało swój prywatny kącik upraw, warto wygospodarować dla niego chociaż jedną rabatę i pozwolić mu działać. Sadzenie i sianie własnych roślin na pewno sprawi mu wielką przyjemność i wiele się przy tym nauczy. Do tego celu najlepiej wybrać gatunki i odmiany szybko rosnące, tak aby dzieci łatwo zauważyły efekty swoich prac. Mogą to być rośliny o efektownych kwiatach czy dużych, kolorowych liściach.

Własna grządka warzywna nauczy ich samodzielności  w dbaniu o własnoręcznie wyhodowany zielony groszek, pomidory czy truskawki. Nieco starsze dzieci mogą zająć się trudniejszymi zadaniami, np. sianiem i przerywaniem sałaty, rzodkiewek czy buraków, a nawet pielęgnacją większych grządek. Dzięki temu nabiorą pewności siebie i na pewno docenią potrawy przygotowane z produktów przyniesionych z własnej grządki.

Dla najmłodszych ogrodników Fiskars proponujemy skrzynkę z małymi narzędziami: łopatką, szufelką, zmiotką i narzędziem do formowania oraz wygładzania piasku. Wyposażenie przyda się nie tylko podczas pracy w ogródku, ale również w czasie zabaw w piaskownicy lub na plaży. Pokrywka od skrzynki doskonale sprawdzi się także jako podkładka do klęczenia podczas zabawy.

mały ogrodnik fot. Fiskars

Porządki

W ogrodzie zawsze znajdzie się coś do uporządkowania. Nawet zwykłe grabienie nie musi być jednak nudne i mozolne, bo po pierwsze szybko widać rezultaty, a po drugie mali pomocnicy z radością pomogą, jeśli tylko uczynimy z tego zabawę. Przy odrobinie uśmiechu i cierpliwości rodzice także mogą zmienić swój stosunek do porządkowania ogrodu.

Dzieci powinny mieć swoje własne narzędzia o odpowiedniej wielkości – narzędzia ogrodnicze w wersji mini to: szufla, szpadel, grabie i szczotka, które przygotował Fiskars. To, co wyróżnia narzędzia z linii My First Fiskars, to prosty design w połączeniu z wyrazistymi kolorami. Głowice narzędzi zostały wykonane z najwyższej jakości tworzywa charakteryzującego się wyjątkową lekkością oraz wysoką wytrzymałością. Z kolei do budowy trzonka wykorzystano anodyzowane aluminium, dzięki czemu jest on odporny na ścieranie i korozję.

Narzędzia Fiskars dla małych ogrodników Narzędzia Fiskars dla małych ogrodników Narzędzia Fiskars dla małych ogrodników
Linia My First Fiskars została zaprojektowana tak, by akcesoria były ergonomiczne, wyprofilowane i dopasowane do małych rąk. Dzięki nim dzieci pokochają zabawy w ogródku. Wszystkie narzędzia posiadają certyfikat CE, będący gwarancją bezpieczeństwa.
     

Źródło: Fiskars

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)

 

Ważne tematy
Lista zakupów
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu