Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
Do góry

Fiskars: Narzędzia dla małych ogrodników

Z myślą o tych najmłodszych marka Fiskars przygotowała specjalną linię narzędzi „My First Fiskars”. Dzieci z radością sięgną po łopatkę, grabki czy wiaderko i z ochotą pomogą nam w pracach ogrodniczych.

 

Wakacyjna przygoda dla małych ogrodników

Tempo życia, natłok obowiązków zawodowych i prywatnych sprawiają, że często nie znajdujemy wystarczającej ilości czasu dla naszych maluchów. Okres wakacyjny to doskonała okazja, aby poświęcić im więcej naszej uwagi i czasu, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Upragnione przez dzieci lato w pełni, a wraz z nim okres wakacyjnych zabaw i podróży. Aby wyeliminować nudę i uatrakcyjnić zabawy na świeżym powietrzu, warto odpowiednio przygotować nasz ogród – aranżując kolorowy kącik zabaw dla naszych pociech. Mogą się w nim znaleźć już nie tylko foremki i łopatki do zabawy w piasku, ale także prawdziwe narzędzia do pracy.

Podczas zabawy możemy pokazać im, jak zadbać o swoje najbliższe otoczenie, wprowadzając najmłodszych w tajniki pielęgnacji roślin. Wspólna praca w ogrodzie może okazać się świetnym pretekstem do nauki o naszej planecie.

Jakie zatem przygody czekają na nasze dzieci w ogrodzie?

dziecko w ogrodzie fot. Fiskars

Własna uprawa owoców i warzyw

Aby dziecko miało swój prywatny kącik upraw, warto wygospodarować dla niego chociaż jedną rabatę i pozwolić mu działać. Sadzenie i sianie własnych roślin na pewno sprawi mu wielką przyjemność i wiele się przy tym nauczy. Do tego celu najlepiej wybrać gatunki i odmiany szybko rosnące, tak aby dzieci łatwo zauważyły efekty swoich prac. Mogą to być rośliny o efektownych kwiatach czy dużych, kolorowych liściach.

Własna grządka warzywna nauczy ich samodzielności  w dbaniu o własnoręcznie wyhodowany zielony groszek, pomidory czy truskawki. Nieco starsze dzieci mogą zająć się trudniejszymi zadaniami, np. sianiem i przerywaniem sałaty, rzodkiewek czy buraków, a nawet pielęgnacją większych grządek. Dzięki temu nabiorą pewności siebie i na pewno docenią potrawy przygotowane z produktów przyniesionych z własnej grządki.

Dla najmłodszych ogrodników Fiskars proponujemy skrzynkę z małymi narzędziami: łopatką, szufelką, zmiotką i narzędziem do formowania oraz wygładzania piasku. Wyposażenie przyda się nie tylko podczas pracy w ogródku, ale również w czasie zabaw w piaskownicy lub na plaży. Pokrywka od skrzynki doskonale sprawdzi się także jako podkładka do klęczenia podczas zabawy.

mały ogrodnik fot. Fiskars

Porządki

W ogrodzie zawsze znajdzie się coś do uporządkowania. Nawet zwykłe grabienie nie musi być jednak nudne i mozolne, bo po pierwsze szybko widać rezultaty, a po drugie mali pomocnicy z radością pomogą, jeśli tylko uczynimy z tego zabawę. Przy odrobinie uśmiechu i cierpliwości rodzice także mogą zmienić swój stosunek do porządkowania ogrodu.

Dzieci powinny mieć swoje własne narzędzia o odpowiedniej wielkości – narzędzia ogrodnicze w wersji mini to: szufla, szpadel, grabie i szczotka, które przygotował Fiskars. To, co wyróżnia narzędzia z linii My First Fiskars, to prosty design w połączeniu z wyrazistymi kolorami. Głowice narzędzi zostały wykonane z najwyższej jakości tworzywa charakteryzującego się wyjątkową lekkością oraz wysoką wytrzymałością. Z kolei do budowy trzonka wykorzystano anodyzowane aluminium, dzięki czemu jest on odporny na ścieranie i korozję.

Narzędzia Fiskars dla małych ogrodników Narzędzia Fiskars dla małych ogrodników Narzędzia Fiskars dla małych ogrodników
Linia My First Fiskars została zaprojektowana tak, by akcesoria były ergonomiczne, wyprofilowane i dopasowane do małych rąk. Dzięki nim dzieci pokochają zabawy w ogródku. Wszystkie narzędzia posiadają certyfikat CE, będący gwarancją bezpieczeństwa.
     

Źródło: Fiskars

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu