Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
32
Okazje

Preparaty mikoryzowe do ogrodu | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Preparaty mikoryzowe to łatwy sposób na wprowadzenie pożytecznych grzybów do ogrodu. W naszym sklepie znajdziesz kilka gotowych preparatów, które łatwo zaaplikujesz do ziemi dzięki praktycznej strzykawce.

TEMAT NA CZASIE
10 jesiennych prac, które musisz zrobić w ogrodzie!
TEMAT NA CZASIE
10 jesiennych prac, które musisz zrobić w ogrodzie!
Jesień to doskonały moment na przycinanie żywopłotu, usunięcie suchych i chorych gałęzi z drzew oraz krzewów, przekopanie warzywnego ogródka,...

Dlaczego warto stosować preparaty mikoryzowe do ogrodu?

Mikoryza to symbioza roślin z grzybami, dzięki której oba organizmy czerpią korzyści. Grzyby korzystają z produktów z fotosyntezy, a rośliny, dzięki temu, że grzybnia zasiedla ich system korzeniowy, lepiej pobierają wodę i składniki pokarmowe z gleby.

Zalety stosowania preparatów mikoryzowych w ogrodzie

✔ Naturalna uprawa bez chemii
✔ Zmniejsza zapotrzebowanie na wodę i nawozy
✔ Zwiększa wytrzymałość roślin na warunki stresu
✔ Zrównoważony wzrost i wyższe plony
✔ Zwiększony pobór substancji odżywczych
✔ Symbioza roślin i grzybów na całe życie

Jakie preparaty mikoryzowe do ogrodu warto wybrać?

Marka Symbiom zapewnia najlepsze produkty dla wszystkich sadowników, winiarzy i rolników w uprawie roślin z wykorzystaniem grzybów mikoryzowych. Oferujemy szeroką gamę produktów, które są powszechnie stosowane i są wynikiem wielu lat badań oraz doświadczeń. Podstawą naszych produktów są przyjazne i korzystne stosunki między grzybami żyjącymi w glebie i roślinami, nazywane MIKORYZĄ. Wypróbuj produkty z mikoryzy i przekonaj się o mocy, zdrowiu i pięknie pochodzącym z natury.

Najlepsze preparaty mikoryzowe do ogrodu

TURFCOMP - preparat mikoryzowy do trawnika
TURFCOMP® – preparat mikoryzowy do trawnika
TURFCOMP® to produkt oparty na połączeniu wyjątkowych zdolnościach grzybów mikoryzowych, naturalnego nawozu oraz hydrożelu. Jest w formie granulowanej, bardzo łatwy w użyciu. Grzyby mikoryzowe rozbudowują system korzeniowy murawy, dzięki czemu pobiera ona wodę i substancje odżywcze z głębszych partii gleby. Natomiast granulki hydrożelu oddają wilgoć murawie w trakcie suszy. Jedna aplikacja na całe życie roślin.
SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE!
ECTOVIT - preparat mikoryzowy do drzew iglastych i liściastych
ECTOVIT® – preparat mikoryzowy do drzew iglastych i liściastych
ECTOVIT® to produkt oparty na wyjątkowych zdolnościach grzybów ektomikoryzowych. Jest w formie płynnej, bardzo łatwy w użyciu w formie żelu po rozrobieniu z wodą. Jedna aplikacja na całe życie rośliny. Grzyby mikoryzowe zawarte w ECTOVIT® łączą się z korzeniami roślin, powodując ich rozwój oraz zapewniając lepszy dostęp do wody i substancji odżywczych, dzięki czemu rośliny są zdrowsze, bardziej odporne i witalne. Nasza mikoryza została wyizolowana z korzeni najzdrowszych roślin dziko rosnących.
SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE!
SYMBIVIT- preparat mikoryzowy do ogrodu uniwersalny
SYMBIVIT® – preparat mikoryzowy o uniwersalnym zastosowaniu
SYMBIVIT® to mikoryza do sadu i ogrodu, czyli produkt oparty na wyjątkowych zdolnościach grzybów mikoryzowych. Jest w formie granulowanej, bardzo łatwy w użyciu zarówno posypowo pod korzeń, jak też w formie żelu po rozrobieniu z wodą. Jedna aplikacja na całe życie rośliny. Grzyby mikoryzowe zawarte w SYMBIVIT® łączą się z korzeniami roślin, powodując ich potężny rozwój oraz zapewniając lepszy dostęp do wody i substancji odżywczych, dzięki czemu rośliny są zdrowsze, bardziej odporne i witalne. Nasza mikoryza została wyizolowana z korzeni najzdrowszych roślin dziko rosnących.
SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE!
RHODOVIT - preparat mikoryzowy do roślin wrzosowatych
RHODOVIT® – preparat mikoryzowy do roślin wrzosowatych
RHODOVIT® to mikoryza ericoidalna (ERM), czyli produkt oparty na wyjątkowych zdolnościach grzybów mikoryzowych dla roślin wrzosowatych. Jest w formie płynnej, bardzo łatwy w użyciu w formie żelu po rozrobieniu z wodą. Jedna aplikacja na całe życie rośliny. Izolaty mikoryzy ericoidalnej (ERM) zawarte w RHODOVIT® są niezbędne do życia dla roślin z rodziny wrzosowatych, które nie wytwarzają włośników na korzeniach.
SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE!
Aplikator do preparatów mikoryzowych
Aplikator do preparatów mikoryzowych
Wygodny, specjalistyczny aplikator z przedłużeniem do szczepionek mikoryzowych, który ułatwia dokładne dozowanie i dotarcie do strefy korzeniowej.
SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE!
Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT