Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2022
6
Okazje

Gardena: Te narzędzia przydadzą się w ogrodzie jesienią

Jesień to bardzo intensywny czas w ogrodzie. Poza sadzeniem roślin cebulowych czy przycinaniem krzewów, nie można zapomnieć o ważnych pracach porządkowych. Pomocna w sprzątaniu ogrodu i terenu wokół domu będzie seria narzędzi Gardena Combisystem, zbieracz do liści czy odkurzacz. Pomogą one zaoszczędzić dużo czasu, a jesienne prace w ogrodzie staną się łatwe i przyjemne.

 

Jesień w ogrodzie to przede wszystkim zbiory!
Zbierz dojrzałe owoce

Wczesną jesienią zbierz wszystkie warzywa z grządki i dojrzałe owoce. Do zbierania jabłek z wysokich drzew możesz użyć zrywaczki do owoców (89,90 zł). Opadnięte już owoce łatwo zbierzesz zbieraczką do owoców Gardena Combisystem (225 zł). Nie ma znaczenia, czy są to orzechy włoskie czy jabłka – wystarczy najechać na nie obrotowym koszem i bez problemu wpadają do środka. Urządzenie opróżnimy bez konieczności schylania się czy korzystania z innych narzędzi.

Zrywaczka do owoców Gardena, fot. mat. prasowe Gardena
Zrywaczka do owoców Gardena Combisystem to wyjątkowo wygodne i łatwe w użyciu narzędzie, które pozwala na zebranie jabłek z najwyższych partii koron drzew.

Przed zimą zaopiekuj się roślinami wodnymi
Wyczyść oczko wodne

Jesienią zalega w nim sporo zanieczyszczeń. Możesz to zrobić wykorzystując sito do czyszczenia Vario 2 (122 zł) z serii Combisystem, które posiada dwa rodzaje siatki. Siatka o dużych oczkach służy do wyławiania liści, a siatka o drobnych oczkach – do zbierania insektów i drobnych zanieczyszczeń z powierzchni wody. Jeśli w oczku wodnym pływają większe elementy na przykład gałązki użyj szufli do liści (106 zł). To wszechstronne narzędzie, które poradzi sobie ze sprzątaniem w wielu sytuacjach.

Sito do czyszczenia Vario Gardena, fot. mat. prasowe
Sito do czyszczenia (Vario 2) nada się idealnie do czyszczenia oczek wodnych i stawów z resztek roślinnych.

Dbamy o powierzchnie utwardzane w ogrodzie
Pozbądź się mchu i chwastów

Wyglądają nieestetyczne i mogą przeszkadzać podczas zimowego odśnieżania. Uporasz się z nimi za pomocą skrobaka do fug 3 w 1 (99,10 zł). Jedno narzędzie łączy w sobie trzy funkcje. Poza ostrzem i klinem, skrobak wyposażony został w metalowe włosie, które doskonale nadaje się do usuwania mchu ze szczelin. Po skończonej pracy wystarczy zamieść kostkę brukową i taras, na przykład szczotką do zamiatania Gardena Combisystem (89,90 zł).

Skrobak do fug 3 w 1, fot. mat. prasowe Gardena
Skrobak do fug 3 w 1, to narzędzie niezastąpione w ogrodach, gdzie kostka brukowa znajduje się w cieniu i jest często porastana przez mech.

Grabienie i sprzątanie liści przed zimą
Zbierz liście z trawnika

Nie powinny zalegać na trawie, aby jej nie niszczyć. Dzięki wyjątkowemu zbieraczowi liści od Gardena (586 zł), ta praca może być wykonana szybko, cicho i wygodnie, bez schylania się. Wszystko dzięki systemowi szczotek, które napędzasz… spacerując po ogrodzie! Urządzenie nie posiada silnika. Łatwa regulacja wysokości i dostosowanie do podłoża ułatwiają zbieranie różnego rodzaju materiału – liści czy nawet trawy po wertykulacji.

Zbieracz liści, fot. mat. prasowe Gardena
Zbieracz liści Gardena to narzędzie dla wszystkich tych, którzy mają corocznie dużo grabienia – zbieracz nie ma silnika, jest cichy i wydajny.

Jesienne prace to czyszczenie rabat ale i tarasów
Posprzątaj trudnodostępne miejsca

Nie zapominaj o pozbyciu się liści z ogrodowych zakamarków i rabat. Do sprzątania wykorzystaj mocne, elektryczne urządzenie 2 w 1 – dmuchawa/odkurzacz ErgoJet 3000 (499 zł). Dzięki opatentowanej funkcji ClickFit możesz z łatwością zmienić tryb dmuchawa – odkurzacz, według potrzeb. Urządzenie posiada także metalowy wirnik, który skutecznie rozdrabnia małe odpady.

Dmuchawa i odkurzacz ErgoJet 3000, fot. mat. prasowe Gardena
2 w 1 – Dmuchawa i odkurzacz ErgoJet 3000 przyda się w każdym, średniej wielkości ogrodzie!

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe Gardena

TagiTo Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)

Komentarze

NEWSLETTER
Porady ogrodnicze na Twój email!
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
Twoja strona ogrodu