Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Ramirent: Usuwanie liści i gałęzi - wypożyczalnia narzędzi

Jesień ma dwa oblicza – feeria barw w słoneczne popołudnia nastraja nas znacznie lepiej, niż opadłe liście i gałęzie, których trzeba się pozbyć z terenów wokół domu. Sięgając po profesjonalne rozwiązania, które oferują nam specjaliści, ułatwimy sobie wiele prac, zyskując czas na odpoczynek w pięknym, zadbanym jesiennym ogrodzie.

Ostatnie ciepłe promienie słońca, opadające z wolna liście, eksplozja kolorów – dla wielu osób nie ma piękniejszej pory roku niż tzw. złota polska jesień. Okoliczności budzące zachwyt podczas spaceru po lesie, mogą stać się problematyczne, gdy przychodzi czas na porządki wokół posesji: trawnik i alejki pokryte warstwą liści to kłopot, z którym przed pierwszym śniegiem musi rozprawić się każdy właściciel przydomowego ogrodu.

Zadbany, estetyczny ogród jest wspaniałym miejscem beztroskiego wypoczynku na świeżym powietrzu. By właściwie spełniał przypisaną mu rolę, wymaga jednak systematycznej pracy, niemal o każdej porze roku. Jesienią nie musimy się już szczególnie troszczyć o pielęgnowanie roślin, powinniśmy za to poświęcić znacznie więcej czasu na prace porządkowe. Porozrzucane przez wiatr stosy wilgotnych liści i gałęzi nie tylko szpecą przestrzeń, ale mogą wręcz stanowić niebezpieczeństwo dla bawiących się w ogrodzie dzieci oraz zagrożenie dla kondycji naszego trawnika.

Ramirent - wypożyczalnia urządzeń do usuwania liści i gałęzi

Jesienne porządki w ogrodzie nie muszą być czasochłonne. Zamiast na grabie, warto postawić na profesjonalny sprzęt, który szybko i skutecznie pomoże przywrócić ład. Odkurzacz do liści, spalinowy obcinacz czy rozdrabniacz do gałęzi to najlepsi pomocnicy w pracach ogrodowych.

Ze zrozumiałych względów, rzadko decydujemy się na zakup narzędzi, których nie używamy systematycznie. Stawiając na wypożyczenie profesjonalnych sprzętów możemy nie tylko oszczędzić pieniądze, ale i nie musimy martwić się o ich przechowywanie czy serwisowanie – tłumaczy Janusz Walczyszyn z firmy Ramirent, największej w Polsce wypożyczalni, oferującej m.in. narzędzia do prac ogrodowych.

Cichy odkurzacz ogrodowy z funkcją dmuchawy doskonale nadaje się do usuwania liści zarówno z trawnika, jak i rabat wyłożonych korą lub żwirem. Świetnie sprawdzi się także w oczyszczaniu betonowych lub drewnianych nawierzchni z trawy, która pozostała po koszeniu. Do dużych powierzchni szczególnie polecamy mocną, spalinową dmuchawę z katalizatorem, która wyposażona jest w komfortowy system antywibracyjny – rekomenduje ekspert wypożyczalni.

Jesienny ogród to nie tylko kłopot z liśćmi, ale także zerwanymi przez wiatr drobnymi gałęziami.

Spalinowy rozdrabniacz ogrodowy to drogi, profesjonalny sprzęt. Wypożyczając go, możemy szybko oczyścić ogród zarówno z miękkiego, jak i twardego materiału, w tym gałęzi o grubości do 75 mm. Przed charakterystycznymi dla tej pory roku wichurami, warto samemu usunąć z drzew suche gałęzie, aby nie stanowiły zagrożenia dla spacerując wokół budynku domowników – dodaje Janusz Walczyszyn.

Narzędzia do usuwania liści i gałęzi - wypożyczalnia firmy Ramirent

Ceny wypożyczenia przykładowych urządzeń do usuwania liści i gałęzi

Odkurzacz do liści
– 15 zł netto/dobę

Teleskopowy obcinacz do gałęzi
– 29 zł netto/dobę

Rozdrabniacz spalinowy do gałęzi
– 97 zł netto/dobę

 

Źródło: Ramirent


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Rośliny rosnące w doniczkach, pozostawione na zimę na balkonie lub tarasie, wymagają szczególnej uwagi. Gdy przyjdzie ocieplenie, należy je dobrze podlewać, w innym przypadku grozi im susza fizjologiczna.
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Jak zimową porą wprowadzić wiosnę do naszego mieszkania? Wystarczy ustawić w pokoju pięknie pachnący hiacynt, który pobudzi swoim zapachem nasze zmysły
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Warto sprawdzić, czy osłony chroniące rośliny przed mrozem nie są uszkodzone i właściwie spełniają swą funkcję.
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie i nie nawoźmy. Przenieśmy je w jak najjaśniejsze miejsce. Sprawdźmy też, które rośliny potrzebują zraszania w zimie.
Tydzień 5, Sentencja nr:1
Tydzień 5, Sentencja nr:1
W dalszym ciągu pamiętajmy o konieczności otrząsania śniegu z krzewów iglastych, zwłaszcza tych o pokroju kolumnowym. Zapobiegnie to wyłamywaniu gałęzi i deformacji roślin.
Twoja strona ogrodu