Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Akcja 100 drzew dla Warszawy - dowiedz się jak zdobyć drzewo za darmo!

Włącz się do akcji 100 drzew dla Warszawy. Do dnia 30.07.2014 można wysyłać zgłoszenia do organizatora. Można dostać drzewo zupełnie za darmo.

Akcja 100 drzew dla Warszawy
Więcej informacji o akcji na: kwiatkibratki.pl/100-drzew/

O Akcji

Wszyscy możemy chronić środowisko. Czy wiesz, że aż 95% tekstyliów nadaje się do ponownego wykorzystania, co pozwala ograniczyć ich niekorzystny wpływ na środowisko?

Akcja firmy H&M i Fundacji HUSH Warsaw to wspólny projekt promujący świadome używanie mody pod hasłem Nie dajmy zmarnować się modzie!

Podczas targów mody HUSH Warsaw 7–8 czerwca w Arkadach Kubickiego udało się osiągnąć cel i zebrać ponad 1 tonę niechcianych tekstyliów, które po odpowiedniej selekcji posłużą do ponownego wykorzystania lub przetworzenia.

Teraz, we współpracy z pracownią Kwiatkibratki oraz fundacją Hush Warsaw, firma H&M podaruje Warszawie 100 drzew.

Jak zdobyć drzewo?


Przyłącz się do akcji – posadź drzewo (*) w wybranym przez siebie miejscu w Warszawie i zamień niechciane ubrania na tlen!

W dniach 20 lipca – 07 sierpnia - każdy, kto chce wziąć udział w akcji „100 Drzew" może wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie: www.kwiatkibratki.pl/100drzew/formularz/

Pobrany formularz należy wypełnić i odesłać na adres e-mail: 100drzew@kwiatkibratki.pl lub pocztą na adres: Fundacja HUSH Warsaw ul. Bracka 23/23 00-028 Warszawa do dnia 30.07.2014

09 sierpnia każdy, kto otrzyma potwierdzenie udziału, będzie mógł odebrać swoje drzewo, które potem (zgodnie z instrukcją) posadzi w wybranym miejscu.

* Do wyboru jedno z czterech drzew:

  1. Brzoza brodawkowata
  2. Głóg jednoszyjkowy
  3. Lipa drobnolistna
  4. Wierzba biała odmiana zwisająca

Źródło: kwiatkibratki.pl oraz hushwarsaw.com

Na zdjęciu tytułowym: organizatorzy akcji 100 drzew – od lewej:
A. Pięta / Fundacja HUSH Warsaw, G. Młynarski / Kwiatkibratki, M. Nowak / Fundacja HUSH Warsaw, B. Drewiczewska / Kwiatkibratki, M. Korcz / Fundacja HUSH Warsaw


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Jeśli chcemy, aby taras dobrze wyglądał w przyszłym sezonie, powinniśmy go zabezpieczyć przed zimą (zależnie od drewna, np. olejem zabezpieczającym).
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Warto wstrzymać się z usunięciem niektórych bylin aż do wiosny – suche pędy pozwolą przezimować pożytecznym owadom, nasiona roślin stanowić będą zimową spiżarnię dla ptaków.
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Tydzień 46, Sentencja nr:2
Tydzień 46, Sentencja nr:2
W temperaturze 8˚C ryby zapadają w sen zimowy, należy więc ograniczyć ich karmienie. Jeśli powierzchnia oczka wynosi co najmniej 6 m², a jego głębokość 1,5 m, ryby można pozostawić na zimę w zbiorniku.
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Z trawnika należy usuwać opadające liście, w przeciwnym razie mogą powodować gnicie murawy w okresie zimy i powstawanie łysych placów. Dobrze wyschnięte liście można użyć do okrywania na zimę roślin.
Twoja strona ogrodu