Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
Do góry

Akcja 100 drzew dla Warszawy - dowiedz się jak zdobyć drzewo za darmo!

Włącz się do akcji 100 drzew dla Warszawy. Do dnia 30.07.2014 można wysyłać zgłoszenia do organizatora. Można dostać drzewo zupełnie za darmo.

Akcja 100 drzew dla Warszawy
Więcej informacji o akcji na: kwiatkibratki.pl/100-drzew/

O Akcji

Wszyscy możemy chronić środowisko. Czy wiesz, że aż 95% tekstyliów nadaje się do ponownego wykorzystania, co pozwala ograniczyć ich niekorzystny wpływ na środowisko?

Akcja firmy H&M i Fundacji HUSH Warsaw to wspólny projekt promujący świadome używanie mody pod hasłem Nie dajmy zmarnować się modzie!

Podczas targów mody HUSH Warsaw 7–8 czerwca w Arkadach Kubickiego udało się osiągnąć cel i zebrać ponad 1 tonę niechcianych tekstyliów, które po odpowiedniej selekcji posłużą do ponownego wykorzystania lub przetworzenia.

Teraz, we współpracy z pracownią Kwiatkibratki oraz fundacją Hush Warsaw, firma H&M podaruje Warszawie 100 drzew.

Jak zdobyć drzewo?

Przyłącz się do akcji – posadź drzewo (*) w wybranym przez siebie miejscu w Warszawie i zamień niechciane ubrania na tlen!

W dniach 20 lipca – 07 sierpnia - każdy, kto chce wziąć udział w akcji „100 Drzew" może wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie: www.kwiatkibratki.pl/100drzew/formularz/

Pobrany formularz należy wypełnić i odesłać na adres e-mail: 100drzew@kwiatkibratki.pl lub pocztą na adres: Fundacja HUSH Warsaw ul. Bracka 23/23 00-028 Warszawa do dnia 30.07.2014

09 sierpnia każdy, kto otrzyma potwierdzenie udziału, będzie mógł odebrać swoje drzewo, które potem (zgodnie z instrukcją) posadzi w wybranym miejscu.

* Do wyboru jedno z czterech drzew:

  1. Brzoza brodawkowata
  2. Głóg jednoszyjkowy
  3. Lipa drobnolistna
  4. Wierzba biała odmiana zwisająca

Źródło: kwiatkibratki.pl oraz hushwarsaw.com

Na zdjęciu tytułowym: organizatorzy akcji 100 drzew – od lewej:
A. Pięta / Fundacja HUSH Warsaw, G. Młynarski / Kwiatkibratki, M. Nowak / Fundacja HUSH Warsaw, B. Drewiczewska / Kwiatkibratki, M. Korcz / Fundacja HUSH Warsaw


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje

Komentarze

Wieści z branży
Quiz - Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną
Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną

Co to za krzew, który kwitnie na intensywny żółty kolor przed rozwojem liści?

Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Twoja strona ogrodu