Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
 • - aktualności z branży ogrodniczej,
 • - porady ogrodnicze krok po kroku,
 • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
 • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Pokon: Wiosenne nawozy do trawnika

Trawnik w okresie wiosenym wymaga intensywnej pielęgnacji. Zastosowanie odpowiednich mieszanek traw, np. POKON Trawnik rekreacyjny, nawozu POKON Trawniki czy POKON Regenerator do trawników nie tylko przywróci świetność murawie, ale da jej także impuls do dalszego wzrostu.

Podczas wiosennej pielęgnacji trawnika konieczne może okazać się uzupełnienie jego fragmentów. Jeżeli nie ma możliwości wykorzystania trawy, która służyła założeniu murawy, warto poszukać wyselekcjonowanych nasion, których przeznaczaniem jest również regeneracja, jak np. POKON Trawnik rekreacyjny lub mieszanka nasion traw wzbogacona nawozem: POKON Regenerator do trawników.

POKON - wiosenna pielęgnacja trawnika; fot. POKON
POKON - wiosenna pielęgnacja trawnika; fot. POKON
POKON - wiosenna pielęgnacja trawnika; fot. POKON
fot. POKON


POKON Trawnik rekreacyjny

Jest to mieszanka traw najwyższej jakości, dająca darń o zwięzłej strukturze. Starannie wyselekcjonowana mieszanka ma wysoką zawartość życicy trwałej, dzięki czemu jest wyjątkowo odporna na deptanie i intensywne użytkowanie, a ponadto przyczynia się do regeneracji trawnika.

Cena detaliczna:

 • 1 kg – ok. 30 zł
 • 2 kg – ok. 58 zł
 • 4,5 kg – ok. 100 zł
 • 10 kg – ok. 250 zł

POKON Regenerator do trawników

Preparat zawiera nawóz wieloskładnikowy, stymulujący proces szybkiego ukorzeniania i wzrostu trawy, oraz mieszankę nasion życicy trwałej, kostrzewy czerwonej i trzcinowej oraz wiechliny łąkowej, które szybko zarastają puste miejsca. Opakowanie wystarcza na uzupełnienie ok. 17 m2 ubytków.

Cena detaliczna:

 • 0,6 kg – ok. 25 zł


Kolejnym etapem wiosennej pielęgnacji trawnika jest nawożenie, które powoduje, że trawa lepiej rośnie. Impulsem pobudzającym trawę do wzrostu będzie nawóz POKON Trawniki.

POKON Trawniki

Nawóz charakteryzujący się wysoką zawartością azotu i niską zawartością fosforu. Wzbogacony o magnez nadaje trawie trwały i żywo zielony kolor. Efekty jego zastosowania będą widoczne nie tylko w przypadku regeneracji darni po zimie, ale i w trakcie całego lata, aż do jesieni. W nawożonym podłożu mech i chwasty będą miały mniejszą szansę na wzrost.

Nawożenie powinno być przeprowadzone trzy razy w roku, z co najmniej dwumiesięcznymi przerwami, w okresie od marca do końca września.

Cena detaliczna:

 • 1kg – ok. 15 zł
 • 3 kg –  ok. 40 zł
 • 5 kg – ok. 60 zł

2009-03-25


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Twoja strona ogrodu