Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
 • - aktualności z branży ogrodniczej,
 • - porady ogrodnicze krok po kroku,
 • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
 • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Pokon: Wiosenne nawozy do trawnika

Trawnik w okresie wiosenym wymaga intensywnej pielęgnacji. Zastosowanie odpowiednich mieszanek traw, np. POKON Trawnik rekreacyjny, nawozu POKON Trawniki czy POKON Regenerator do trawników nie tylko przywróci świetność murawie, ale da jej także impuls do dalszego wzrostu.

Podczas wiosennej pielęgnacji trawnika konieczne może okazać się uzupełnienie jego fragmentów. Jeżeli nie ma możliwości wykorzystania trawy, która służyła założeniu murawy, warto poszukać wyselekcjonowanych nasion, których przeznaczaniem jest również regeneracja, jak np. POKON Trawnik rekreacyjny lub mieszanka nasion traw wzbogacona nawozem: POKON Regenerator do trawników.

POKON - wiosenna pielęgnacja trawnika; fot. POKON
POKON - wiosenna pielęgnacja trawnika; fot. POKON
POKON - wiosenna pielęgnacja trawnika; fot. POKON
fot. POKON


POKON Trawnik rekreacyjny

Jest to mieszanka traw najwyższej jakości, dająca darń o zwięzłej strukturze. Starannie wyselekcjonowana mieszanka ma wysoką zawartość życicy trwałej, dzięki czemu jest wyjątkowo odporna na deptanie i intensywne użytkowanie, a ponadto przyczynia się do regeneracji trawnika.

Cena detaliczna:

 • 1 kg – ok. 30 zł
 • 2 kg – ok. 58 zł
 • 4,5 kg – ok. 100 zł
 • 10 kg – ok. 250 zł

POKON Regenerator do trawników

Preparat zawiera nawóz wieloskładnikowy, stymulujący proces szybkiego ukorzeniania i wzrostu trawy, oraz mieszankę nasion życicy trwałej, kostrzewy czerwonej i trzcinowej oraz wiechliny łąkowej, które szybko zarastają puste miejsca. Opakowanie wystarcza na uzupełnienie ok. 17 m2 ubytków.


Cena detaliczna:

 • 0,6 kg – ok. 25 zł


Kolejnym etapem wiosennej pielęgnacji trawnika jest nawożenie, które powoduje, że trawa lepiej rośnie. Impulsem pobudzającym trawę do wzrostu będzie nawóz POKON Trawniki.

POKON Trawniki

Nawóz charakteryzujący się wysoką zawartością azotu i niską zawartością fosforu. Wzbogacony o magnez nadaje trawie trwały i żywo zielony kolor. Efekty jego zastosowania będą widoczne nie tylko w przypadku regeneracji darni po zimie, ale i w trakcie całego lata, aż do jesieni. W nawożonym podłożu mech i chwasty będą miały mniejszą szansę na wzrost.

Nawożenie powinno być przeprowadzone trzy razy w roku, z co najmniej dwumiesięcznymi przerwami, w okresie od marca do końca września.

Cena detaliczna:

 • 1kg – ok. 15 zł
 • 3 kg –  ok. 40 zł
 • 5 kg – ok. 60 zł

2009-03-25


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu