Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
1
Okazje

Kärcher: Skuteczne i inteligentne podlewanie ogrodu

Rośliny do życia potrzebują wody. Dlatego jeśli chcesz by twój ogród zachwycał pięknem zieleni skorzystaj z akcesoriów nawadniających Kärcher. Bogata oferta spryskiwaczy, pistoletów spryskujących, zraszaczy, węży ogrodowych, adapterów i pomp zadowoli każdego ogrodnika.

 

Do podlewania ogrodów możemy stosować pistolety, lance spryskujące, zraszacze oraz spryskiwacze. Wysokogatunkowe materiały jak anodyzowane aluminium czy mosiądz, z jakich wytwarzane są akcesoria do nawadniania Kärcher w połączeniu z solidnością ich wykonania stanowią gwarancję długotrwałego i bezawaryjnego funkcjonowania. Ergonomiczne kształty pistoletów i spryskiwaczy zapewniają wysoki komfort użytkowania, pomysłowo zaprojektowane bębny i wózki umożliwiają wygodne przechowywanie węży ogrodowych oraz ułatwiają ich rozwijanie i zwijanie.

Pistolety, spryskiwacze i zraszacze

Pistolety i spryskiwacze znacznie ułatwiają proces nawadniania ogrodu, zapewniając płynną regulację strumienia wody, począwszy od strumienia punktowego po delikatną mgiełkę, w zależności od bieżących potrzeb. Jednak wymagają zaangażowania obsługującego.

Wśród urządzeń nie wymagających stałej obsługi są zraszacze. Szeroki asortyment zraszaczy Kärcher pozwala dobrać odpowiedni model do każdego ogrodu, w zależności od jego rozmiarów i ukształtowania terenu. Zraszacze Kärcher można podzielić na dwie grupy: montowane na szpilce (pulsacyjne) lub na płozach (oscylacyjne i obrotowe). Nowością są zraszacze oscylacyjne wyposażone w specjalną przesłonę, która chroni przed ochlapaniem wodą osobę ustawiającą zraszanie np. OS 5.320 SV.

Podlewanie ogrodu - akcesoria nawadniające Kärcher Podlewanie ogrodu - akcesoria nawadniające Kärcher

Moduły sterujące

Dobrym rozwiązaniem są również moduły sterujące, które dbają o optymalne nawadnianie ogrodów. Moduł programowania czasowego w połączeniu z czujnikiem deszczu, stanowi samowystarczalny system, który uwzględniając ilość opadów włącza podlewanie tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Nowością Kärcher jest Rain System™, który jest wyjątkowo łatwy w instalacji. System umożliwia dostarczanie wody dokładnie tam, gdzie jest potrzebna, a jej ilość można zmieniać w zależności od zapotrzebowania i odpowiednio ustawić dla indywidualnej lokalizacji. W skrócie: maksymalna elastyczność w celu zagwarantowania najwyższej efektywności nawadniania. Nowe moduły sterujące ST6 i ST6 Duo eco!ogic dzięki czujnikom poziomu wilgotności gleby, które drogą radiową przesyłają co 30 minut wyniki pomiarów, mogą automatycznie aktywować lub dezaktywować nawadnianie, kiedy zachodzi taka potrzeba. Pomaga to utrzymać odpowiedni poziom wilgotności gleby oraz zapobiega marnowaniu wody.

Podlewanie ogrodu - akcesoria nawadniające Kärcher Podlewanie ogrodu - akcesoria nawadniające Kärcher

Wózki i bębny ogrodowe

Ofertę uzupełniają akcesoria wspomagające eksploatację węży ogrodowych takie jak wózki i bębny ogrodowe, które ułatwiają zwijanie i rozwijanie węży oraz odpowiednio dbałe ich przechowywanie. Prowadnica węża chroni wąż ogrodowy przed uszkodzeniem i zginaniem podczas zwijania i rozwijania. Ułatwieniem jest uchwyt ścienny do stacjonarnego montażu bębna HR 7.300, który gwarantuje wygodną obsługę i bezpieczne przechowywanie węża ogrodowego. Dzięki specjalnym uchwytom i poręcznej półce pozwala też na trzymanie wszystkich akcesoriów (lanc, spryskiwaczy, pistoletów oraz szybkozłączek, adapterów i rękawic) w jednym miejscu.

Złącza, szybkozłącza i adaptery

Praktycznym rozwiązaniem jest wzajemna kompatybilność poszczególnych akcesoriów, dzięki ujednoliconemu systemowi ich łączenia. Kärcher oferuje pełną gamę złączy, szybkozłączy i adapterów, które umożliwiają szybkie i łatwe łączenie węży ogrodowych z pompami, kranami i akcesoriami do podlewania. Uniwersalne szybkozłącza Kärcher pasują do trzech najbardziej popularnych średnic węży ogrodowych 1/2”, 5/8” i 3/4”. Modele szybkozłączy wyposażone w funkcję Aqua Stop nie dopuszczają do wyciekania wody podczas odłączania węży i akcesoriów.

Podlewanie ogrodu - akcesoria nawadniające Kärcher Podlewanie ogrodu - akcesoria nawadniające Kärcher

Pompy

Właściciele ogrodów, którzy na swych posesjach mogą pochwalić się posiadaniem oczek wodnych już na etapie ich budowania muszą myśleć o przyszłym ich czyszczeniu. Warto się zastanowić w jaki rodzaj pomp należy zainwestować. Zagadnienie to jest o tyle ważne, iż bez tych urządzeń, nie może dobrze funkcjonować żaden sztuczny zbiornik, w którym stoi woda. Przy czyszczeniu lub opróżnianiu wody z sadzawki czy też oczka wodnego idealnie sprawdzają się pompy zanurzeniowe do brudnej wody Kärcher. Na rynku znajdują się modele pomp zanurzeniowych do wody brudnej o zróżnicowanym poziomie wydatku tłoczenia np. od 5000 nawet do 18000 l/h tak więc w ciągu godziny mogą przepompować nawet do 18000 litrów wody.

A co z pływającymi zanieczyszczeniami? Urządzenia mogą przepompowywać wodę zawierającą zanieczyszczenia o średnicy nawet do 20, 25 lub 30 mm. By utrzymywać urządzenia w dobrym stanie, i chronić przed zablokowaniem wirnika przez obecne w wodzie duże zanieczyszczenia np. gałązki czy liście, pompy często wyposażone są w stalowe filtry. Pompy Kärcher wyłączają się dzięki pływakom lub elektronicznym czujnikom, co powoduje, że nie wymagają nadzoru podczas pracy. Takie rozwiązania pozwalają dowolnie zdefiniować poziom wody, przy którym urządzenia automatycznie włączają się lub wyłączają. Po tym jak pompa wypompuje sama zdefiniowaną ilość wody wystarczy zabrać się do usuwania mułu czy innych zanieczyszczeń pozostałych na dnie np. przy pomocy specjalistycznego odkurzacza. Pompy Kärcher można wykorzystać nie tylko do prac ogrodniczych ale również do porządkowych wokół domu np. w sytuacjach awaryjnych gdy wyleje pralka albo wiosennych podtopień.

Źródło: Kärcher

Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje

 

Ważne tematy
Lista zakupów
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu