Logo
Logo
Do góry

McCulloch: Pilarki do cięcia drewna do kominka

Codzienne obowiązki w ogrodzie nie powinny zostać zaniedbane z powodu zimy. Potrzebne są jednak urządzenia, które pozwolą na szybką i efektywną pracę, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo w utrudnionych warunkach atmosferycznych. Cięcie drewna wymaga użycia pilarki, która służyć powinna przez długie lata, nie tylko podczas zimy.

Zimowe cięcia drewna do kominka

Odpowiednia pilarka jest praktycznym narzędziem, powszechnie używanym podczas zimy nie tylko w dużych sadach, ale również w wielu gospodarstwach domowych. Maszyny różnią się od siebie mocą i funkcjonalnością. Praca pilarką jest nieporównywalnie wygodniejsza i sprawniejsza od tradycyjnej piły ręcznej, która cechuje się mniejszą efektywnością zwłaszcza podczas niskich temperatur.

- Decydując się na zakup pilarki powinniśmy zwrócić uwagę na ergonomiczne funkcje i konstrukcję. Najbardziej pożądane cechy to niski poziom drgań uchwytów oraz wąski, wyważony korpus maszyny - powiedział Jerzy Banaszczyk, Ekspert marki McCulloch.

Pilarki marki McCulloch sprawdzają się zarówno podczas niskich jak i wysokich temperatur, dzięki czemu możemy korzystać z nich przez cały rok bez względu na pogodę.

Zimowy savoir-vivre pracy pilarką

Ważnym elementem pracy pilarką szczególnie podczas zimy jest odpowiedni ubiór. Skuteczna ochrona przed przecięciem zwiększa nasze bezpieczeństwo, chroniąc jednocześnie przed zimnem.

- Bez spodni z ochroną przed przecięciem, kasku z osłoną na oczy, ochronników słuchu, butów zabezpieczających przed przejęciem oraz rękawic ochronnych nigdy nie należy rozpoczynać cięcia - radzi Jerzy Banaszczyk, Ekspert marki McCulloch. Padający śnieg wpływa na konieczność opanowania właściwej techniki użytkowania - dzięki temu nasza praca staje się znacznie prostsza i pewna. Opanowanie obsługi pilarki nie jest łatwe, dlatego powinniśmy poświęcić jej trochę czasu. Nie należy się jednak zrażać, ponieważ w miarę przepracowywania kolejnych godzin i poznawania maszyny, każdy kolejny kawałek drewna będzie sprawiać nam coraz większą przyjemność. Poprawna sztuka cięcia to klucz do sukcesu. Większość podstawowych technik cięć, zasad bezpieczeństwa oraz konserwacji maszyn znajdziemy w załączonej do pilarki instrukcji obsługi. Początkującym użytkownikom zdecydowanie łatwiej będzie pracować lekką pilarką np. pilarką spalinową McCulloch model CS 410 Elite.

Zobacz, więcej: Narzędzia przydatne w ogrodzie

źródło i fot. marka McCulloch

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu