Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

1500 róż. Floryści podczas WOŚP wręczą 1500 róż!

Floryści wspierają WOŚP, przygotowując piękne bukiety dla znakomitych gości Wielkiego Finału. W tym roku po raz piąty floryści zaangażują się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przygotują około 150 bukietów, które zostaną wręczone podczas Wielkiego Finału w dniu 12 stycznia br.

Podczas Wielkiego Finału w studio Telewizji Polskiej pojawią się znane osoby, które w rozmaity sposób wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Specjalnie dla nich floryści skupieni na portalu forumkwiatowe.pl przygotują piękne bukiety, będące formą podziękowania za trud i zaangażowanie włożone w akcję Jurka Owsiaka.

Floryści zadbają o to, aby każdy z obdarowanych poczuł się wyjątkowo. Od 2010 roku floryści nieprzerwanie wpierają WOŚP, jednocząc się, by wspólnie przygotować kolorowe wiązanki pełne pozytywnych emocji.

W tym roku bukiety wykona około 40 florystów wykorzystując 1500 róż. Organizatorem akcji jest Janusz Błaszczyk z forumkwiatowe.pl. Materiał roślinny oraz kwiaty sponsoruje producent produktów florystycznych - firma Victoria Grzegorza Woźniaka. Nad całością będą czuwać dwie wybitne florystki: Monika Bębenek oraz Magdalena Birula-Białynicka. Pracownię do przygotowania bukietów udostępni florystka z Warszawy - Jolanta Darska. Pieniądze zebrane podczas tegorocznej 22. edycji WOŚP, która odbywa się pod hasłem „Na ratunek”, zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów - na wyposażenie lub doposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii.

źródło: forumkwiatowe.pl


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu