Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

1500 róż. Floryści podczas WOŚP wręczą 1500 róż!

Floryści wspierają WOŚP, przygotowując piękne bukiety dla znakomitych gości Wielkiego Finału. W tym roku po raz piąty floryści zaangażują się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przygotują około 150 bukietów, które zostaną wręczone podczas Wielkiego Finału w dniu 12 stycznia br.

Podczas Wielkiego Finału w studio Telewizji Polskiej pojawią się znane osoby, które w rozmaity sposób wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Specjalnie dla nich floryści skupieni na portalu forumkwiatowe.pl przygotują piękne bukiety, będące formą podziękowania za trud i zaangażowanie włożone w akcję Jurka Owsiaka.

Floryści zadbają o to, aby każdy z obdarowanych poczuł się wyjątkowo. Od 2010 roku floryści nieprzerwanie wpierają WOŚP, jednocząc się, by wspólnie przygotować kolorowe wiązanki pełne pozytywnych emocji.

W tym roku bukiety wykona około 40 florystów wykorzystując 1500 róż. Organizatorem akcji jest Janusz Błaszczyk z forumkwiatowe.pl. Materiał roślinny oraz kwiaty sponsoruje producent produktów florystycznych - firma Victoria Grzegorza Woźniaka. Nad całością będą czuwać dwie wybitne florystki: Monika Bębenek oraz Magdalena Birula-Białynicka. Pracownię do przygotowania bukietów udostępni florystka z Warszawy - Jolanta Darska. Pieniądze zebrane podczas tegorocznej 22. edycji WOŚP, która odbywa się pod hasłem „Na ratunek”, zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów - na wyposażenie lub doposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii.

źródło: forumkwiatowe.pl


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu