Logo
Logo
Do góry

Libet: Nawierzchnia ogrodowa z płyty tarasowej Venetia o kredowej fakturze

Wraz z odejściem lata przychodzi pora, kiedy ogród zasypia. Wówczas w otoczeniu domu zaczynają dominować pozostające dotąd w cieniu drzew, krzewów i kwiatów - trawnik i nawierzchnie. Jeśli kochamy śródziemnomorskie klimaty z pewnością ciekawą propozycją na ogrodowe nawierzchnie będzie kredowa faktura płyty tarasowej Venetia z linii Libet Impressio.

TEMAT NA CZASIE
Preparaty na mszyce | Skuteczne sposoby na zwalczanie szkodników
TEMAT NA CZASIE
Preparaty na mszyce | Skuteczne sposoby na zwalczanie szkodników
Mszyce to najbardziej znienawidzone szkodniki – potwierdzi to każdy, kto z nimi walczył! Atakują i niszczą wiele różnych roślin ogrodowych i...

Płyta tarasowa Venetia z linii Libet Impressio

Jasny odcień i miękkie kształty płyty tarasowej z linii Libet Impressio budzą wakacyjne skojarzenia przez cały rok. Dzięki różnym formatom Venetii od prostokątów, poprzez elementy koła i stopnie możemy z tej samej faktury zaaranżować spójną stylistycznie i bardzo efektowną nawierzchnię nie tylko tarasu, ale także ułożyć z niej schody i poprowadzić wokół domu ścieżki. Możemy także zastanowić się czy nie wykorzystać tego materiału do obłożenia murku czy fragmentu elewacji.

Nawierzchnia ogrodowa z płyty tarasowej
Nawierzchnia ogrodowa z płyty tarasowej
Niezależnie od tego czy nasz dom jest raczej tradycyjny czy też całkiem nowoczesny faktura kamienia
kredowego to klasyk gatunku (fot. Libet).

Jak czyścić płytę tarasową?

Aby długo cieszyć się urodą tego materiału, płyty należy koniecznie zaimpregnować (producent poleca specjalny impregnat do płyt typu wet cast). Warto także od czasu do czasu umyć nawierzchnie ogrodową mopem lub myjką pod ciśnieniem. Używajmy wówczas specjalnej końcówki do mycia nawierzchni brukowanych, by nie wypłukać zbyt dużo piasku z fug. Ale i na to jest rada; fugi można raz na jakiś czas uzupełniać lub zdecydować się na trwalsze rozwiązanie - fugę żywiczną. Taka fuga ma tę zaletę, że się nie wypłukuje. Unikamy wówczas wnoszenia drobinek piasku z tarasu do mieszkania.

Na zdjęciach płyty i stopnie Venetia z kolekcji Libet Impressio i Completto.

źródło: Libet

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
PELARGONIE
Na czasie
PELARGONIE
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu