Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021
Do góry

Faac: Bezpieczna brama wjazdowa z napędem

Zobacz rozwiązania na rzecz poprawy bezpieczeństwa naszych posesji. Wystarczy kilka zmian, w obrębie bramy wjazdowej by nasz dom objąć "strefą bezpieczeństwa".

 
Brama wjazdowa (fot. Faac)
Bezpieczeństwo i wygoda (fot. Faac).

Brama z napędem, czyli komfort bez zamków

Wielu właścicieli posesji zdecydowało się na skorzystanie z nowoczesnych rozwiązań automatyki bramowej, co bez wątpienia przyczynia się do podniesienia komfortu użytkowania domu i jest praktycznym udogodnieniem w codziennym życiu jego mieszkańców.

Napęd FAAC 414 wyposażony jest w samoblokujące siłowniki tubowe, dzięki czemu nie ma potrzeby instalacji dodatkowych zamków lub kłódek. Zamknięta brama to pewne zabezpieczenie, szczególnie w okresie letnim, kiedy często wyjeżdżamy, a złodzieje działają ze wzmożoną aktywnością.

Brama skrzydłowa wyposażona w napęd elektromechaniczny FAAC 414 to ekonomiczne i niezawodne rozwiązanie, podnoszące poziom zabezpieczeń naszego domu - skutecznie zamyka naszą posesję przed niechcianymi wizytami - podpowiada Sławomir Baran, ekspert z firmy FAAC Polska.

...by domowa brama była w pełni bezpieczna

W zestawie z napędem FAAC 414 znajdują się fotokomórki. Chociaż niewielkie w rozmiarach, znacznie podnoszą bezpieczeństwo użytkowania zautomatyzowanych bram. Te nowoczesne urządzenia mają za zadanie wykrywać przeszkody na drodze skrzydła bramowego. Gdy dochodzi do jakiegoś zakłócenia, czyli kiedy fotokomórka popularnie mówiąc wykryje przeszkodę, wysyła sygnał i kierunek ruchu silnika odwraca się.

Poprawna instalacja fotokomórek to pewność, że nasze dzieci, zwierzaki i samochody, które mogą znaleźć się na drodze skrzydła bramy będą bezpieczne.

Fotokomórki FAAC mają różne właściwości - sposoby instalacji, kąty detekcji przeszkód czy zasięg działania - dzięki takiej różnorodności możemy dopasować ich ilość czy rodzaj do indywidualnych potrzeb klienta, tak by dbać o jego komfort i bezpieczeństwo - dodaje Sławomir Baran.

SAFE CODER - zwiększone bezpieczeństwo

Uzupełnieniem działania fotokomórek jest innowacyjny SAFE CODER - to nowy produkt w ofercie FAAC. Niewielkie, łatwe w montażu urządzenie, możliwe do zainstalowania przy już zamontowanym napędzie. Po odpowiedniej regulacji jest to dodatkowe uzupełnienie naszego zestawu automatyki zwiększając bezpieczeństwo oraz funkcjonalność popularnego napędu FAAC 414.

Dzięki SAFE CODEROWI nawet dziecięcy rowerek pozostawiony na drodze skrzydła bramy jest całkowicie bezpieczny - ramię po napotkaniu przeszkody zmienia kierunek ruchu i wraca do pozycji wyjściowej. SAFE CODER eliminuje dotychczasową konieczność montowania odbojników, co jest istotne zwłaszcza przy stromych podjazdach. Zasada jego działania jest bardzo prosta. Po natrafieniu na przeszkodę zmienia się praca silnika - SAFE CODER wysyła sygnał, który wycofuje skrzydło bramy. Brama wjazdowa z SAFE CODER zapewni bezpieczeństwo ludziom, zwierzętom i pojazdom.

źródło i fot.: Faac

Powiązane artykuły
Warto przeczytać
 
Twoja strona ogrodu