Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021
1
Do góry

Bosch: Lekka piła do cięcia gałęzi o średnicy do 80 mm

Piła do gałęzi Skil Lynx, to narzędzie przeznaczone dla właścicieli ogrodów, którzy poszukują lekkiej i kompaktowej piły do cięcia gałęzi o średnicy do 80 mm.

 

Nawet w niewielkim miejskim ogrodzie zwykle znajdują się drzewa i krzewy. Niezależnie od tego, czy chcemy wykonać okresowe cięcie pielęgnacyjne, czy po prostu uciąć martwą lub złamaną gałąź, w każdym ogrodzie zawsze przyda się piła do cięcia gałęzi. Cięcie ręczną piłą ogrodową trwa jednak długo i jest męczące, zaś piła łańcuchowa jest ciężka i praca nią wymaga dużej ostrożności.

Do takich prac najlepiej użyć lekkiej i kompaktowej piły do gałęzi Skil Lynx. To doskonałe rozwiązanie dla użytkowników poszukujących praktycznego i niezawodnego narzędzia ogrodowego o najlepszej relacji jakości do ceny.

Piła z praktycznym uchwytem
Piła z praktycznym uchwytem (fot. Bosch).

Piła do cięcia gałęzi - zalety pracy i łatwe przechowywanie

Piła do gałęzi Skil Lynx wyposażona jest w ruchomy brzeszczot o długości 150 mm, który jest wprawiany w ruch przez silnik o mocy 350 W, co pozwala na efektywne cięcie gałęzi o średnicy do 80 mm. Narzędzie jest ergonomiczne: ma niewielkie rozmiary, niską wagę (zaledwie 1,5 kg) i miękką okładzinę uchwytu zapewniającą pewny chwyt oraz pełną kontrolę nad narzędziem podczas pracy.

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary i niską wagę piła do gałęzi sprawdzi się szczególnie w trudnych warunkach pracy: podczas cięcia jedną ręką, nad głową, w miejscach trudno dostępnych lub na drabinie.

Podobnie jak wszystkie elektronarzędzia z gamy Skil Urban Series, także piła do gałęzi Skil Lynx została zaprojektowana zgodnie z koncepcją 'Easy Storage', która umożliwia łatwe i wygodne przechowywanie narzędzia w taki sposób, aby zajmowało jak najmniej miejsca. Narzędzie jest dostarczane wraz z praktycznym uchwytem, który można zamocować na ścianie szopy ogrodowej, a następnie zawiesić na nim piłę.

Wymiana brzeszczotu
Szybka wymiana brzeszczotu (fot. Bosch).

Szybka i łatwa wymiana brzeszczotów

Dzięki systemowi Clic wymiana brzeszczotu jest wyjątkowo łatwa. Wystarczy przekręcić dźwignię blokującą brzeszczot, wysunąć stary brzeszczot i wymienić go na nowy. W wyposażeniu standardowym znajdują się 2 brzeszczoty do drewna.

Piła do gałęzi Skil Lynx będzie dostępna w sprzedaży od sierpnia 2013 r.

źródło i fot. Bosch

Powiązane artykuły
Warto przeczytać
 
Twoja strona ogrodu