Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Bosch: Podkaszarka, sekator i piła łańcuchowa w jednym

AMW 10 to elektryczne narzędzie wielofunkcyjne Bosch do prac ogrodowych. Narzędzie to dzięki odpowiedniej przystawce może teraz służyć za podkaszarkę, sekator i piłę łańcuchową do cięcia gałęzi. Zobacz, jakie możliwości ma nowe narzędzie i czy sprawdzi się w ogrodzie.

Narzędzie jest wyposażone tylko w jeden napęd

Najważniejszym elementem AMW 10 jest jednostka napędowa o mocy 1000 W, która zapewnia wysoką wydajność przy pracach ogrodowych.

Elektryczne narzędzie wielofunkcyjne Bosch do prac ogrodowych (fot. Bosch)
Elektryczne narzędzie wielofunkcyjne Bosch
do prac ogrodowych (fot. Bosch)

Regulowana rękojeść umożliwia dopasowanie narzędzia do wzrostu użytkownika. Ze względu na niewielką długość ok. 1 m oraz zintegrowany hak, jednostka napędowa nie zajmuje dużo miejsca co ułatwia przechowywanie.

Montaż przystawek jest bardzo prosty i polega na odkręceniu śruby, założeniu przystawki, a następnie dokręceniu śruby.

Zobacz, dlaczego prace ogrodowe z narzędziem wielofunkcyjnym AMW 10 są łatwe

Funkcja pierwsza: podkaszarka do trawy

Z zamontowaną przystawką do podkaszania trawy urządzenie AMW 10 ma długość ok. 1,70 m i waży 5,5 kg. Wyprofilowany kształt przystawki zapewnia ergonomiczną pracę, a pas zakładany na ramię mocowany do jednostki napędowej umożliwia dłuższą pracę bez zmęczenia. Nici tnące są wykonane z tworzywa sztucznego o grubości 3,5 mm, dzięki temu są trwałe i tną trawę wyjątkowo precyzyjnie. Średnica cięcia wynosi 36 cm, co zapewnia szybkie tempo pracy.

Funkcja druga: cięcie żywopłotów sekatorem


Przystawka do cięcia żywopłotów jest wyposażona w listwę tnącą o długości 43 cm, co ułatwia przycinanie pędów o grubości do 15 mm. Po zamontowaniu na jednostce napędowej pełna długość urządzenia wynosi ok. 2,30 m. Listwa tnąca jest ruchoma i można ją obrócić o 180 stopni, co pozwala na wygodne cięcie wyższych żywopłotów bez korzystania z drabiny.

Funkcja trzecia: piła łańcuchowa do cięcia gałęzi

Przystawka do cięcia gałęzi to piła łańcuchowa o długości prowadnicy 25 cm. Montuje się ją bezpośrednio na jednostce napędowej lub na dodatkowym drążku przedłużającym, który zwiększa zasięg pracy o 70 cm. Bez dodatkowego drążka przedłużającego urządzenie ma długość 2,10 m, a z nim – 2,80 m. Prędkość przesuwu łańcucha wynosi 12 m/s, co zapewnia szybkie tempo pracy. Zatarciu łańcucha piły zapobiega automatyczny system smarowania.

Urządzenie AMW 10 z zamontowaną przystawką do podkaszania trawy (fot. Bosch) Przystawka do cięcia żywopłotów posiada listwę tnącą o długości 43 cm, która pozwala przycinać pędy o grubości do 15 mm (fot. Bosch)

Urządzenie AMW 10 z zamontowaną przystawką
do podkaszania trawy ma długość ok. 1,70 m
(fot. Bosch).

Przystawka do cięcia żywopłotów posiada listwę
tnącą o długości 43 cm, która pozwala przycinać
pędy o grubości do 15 mm (fot. Bosch).


Jednostka napędowa i przystawki są wyposażone w haki ułatwiające ich wygodne przechowywanie.

W ofercie osprzętu do narzędzia ogrodowego Bosch AMW 10 dostępne są nici tnące z tworzywa sztucznego do przystawki do podkaszania trawy oraz prowadnica i łańcuch do przystawki do cięcia gałęzi.

Narzędzie ogrodowe jest dostępne od marca 2013 r. w trzech zestawach:

  • jednostka napędowa AMW 10 z przystawką do podkaszania AMW RT w sugerowanej cenie 669,00 PLN brutto,
  • jednostka napędowa AMW 10 z przystawką do cięcia żywopłotów AMW HS w sugerowanej cenie 729,00 PLN brutto,
  • jednostka napędowa AMW 10 z przystawką do cięcia gałęzi AMW SG w sugerowanej cenie 729,00 PLN brutto.


W sprzedaży będą także dostępne wszystkie elementy osobno.

źródło: materiały prasowe Bosch


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
Twoja strona ogrodu