Logo
Logo
Do góry

Bosch: Podkaszarka, sekator i piła łańcuchowa w jednym

AMW 10 to elektryczne narzędzie wielofunkcyjne Bosch do prac ogrodowych. Narzędzie to dzięki odpowiedniej przystawce może teraz służyć za podkaszarkę, sekator i piłę łańcuchową do cięcia gałęzi. Zobacz, jakie możliwości ma nowe narzędzie i czy sprawdzi się w ogrodzie.

Narzędzie jest wyposażone tylko w jeden napęd

Najważniejszym elementem AMW 10 jest jednostka napędowa o mocy 1000 W, która zapewnia wysoką wydajność przy pracach ogrodowych.

Elektryczne narzędzie wielofunkcyjne Bosch do prac ogrodowych (fot. Bosch)
Elektryczne narzędzie wielofunkcyjne Bosch
do prac ogrodowych (fot. Bosch)

Regulowana rękojeść umożliwia dopasowanie narzędzia do wzrostu użytkownika. Ze względu na niewielką długość ok. 1 m oraz zintegrowany hak, jednostka napędowa nie zajmuje dużo miejsca co ułatwia przechowywanie.

Montaż przystawek jest bardzo prosty i polega na odkręceniu śruby, założeniu przystawki, a następnie dokręceniu śruby.

Zobacz, dlaczego prace ogrodowe z narzędziem wielofunkcyjnym AMW 10 są łatwe

Funkcja pierwsza: podkaszarka do trawy

Z zamontowaną przystawką do podkaszania trawy urządzenie AMW 10 ma długość ok. 1,70 m i waży 5,5 kg. Wyprofilowany kształt przystawki zapewnia ergonomiczną pracę, a pas zakładany na ramię mocowany do jednostki napędowej umożliwia dłuższą pracę bez zmęczenia. Nici tnące są wykonane z tworzywa sztucznego o grubości 3,5 mm, dzięki temu są trwałe i tną trawę wyjątkowo precyzyjnie. Średnica cięcia wynosi 36 cm, co zapewnia szybkie tempo pracy.

Funkcja druga: cięcie żywopłotów sekatorem

Przystawka do cięcia żywopłotów jest wyposażona w listwę tnącą o długości 43 cm, co ułatwia przycinanie pędów o grubości do 15 mm. Po zamontowaniu na jednostce napędowej pełna długość urządzenia wynosi ok. 2,30 m. Listwa tnąca jest ruchoma i można ją obrócić o 180 stopni, co pozwala na wygodne cięcie wyższych żywopłotów bez korzystania z drabiny.

Funkcja trzecia: piła łańcuchowa do cięcia gałęzi

Przystawka do cięcia gałęzi to piła łańcuchowa o długości prowadnicy 25 cm. Montuje się ją bezpośrednio na jednostce napędowej lub na dodatkowym drążku przedłużającym, który zwiększa zasięg pracy o 70 cm. Bez dodatkowego drążka przedłużającego urządzenie ma długość 2,10 m, a z nim – 2,80 m. Prędkość przesuwu łańcucha wynosi 12 m/s, co zapewnia szybkie tempo pracy. Zatarciu łańcucha piły zapobiega automatyczny system smarowania.

Urządzenie AMW 10 z zamontowaną przystawką do podkaszania trawy (fot. Bosch) Przystawka do cięcia żywopłotów posiada listwę tnącą o długości 43 cm, która pozwala przycinać pędy o grubości do 15 mm (fot. Bosch)

Urządzenie AMW 10 z zamontowaną przystawką
do podkaszania trawy ma długość ok. 1,70 m
(fot. Bosch).

Przystawka do cięcia żywopłotów posiada listwę
tnącą o długości 43 cm, która pozwala przycinać
pędy o grubości do 15 mm (fot. Bosch).


Jednostka napędowa i przystawki są wyposażone w haki ułatwiające ich wygodne przechowywanie.

W ofercie osprzętu do narzędzia ogrodowego Bosch AMW 10 dostępne są nici tnące z tworzywa sztucznego do przystawki do podkaszania trawy oraz prowadnica i łańcuch do przystawki do cięcia gałęzi.

Narzędzie ogrodowe jest dostępne od marca 2013 r. w trzech zestawach:

  • jednostka napędowa AMW 10 z przystawką do podkaszania AMW RT w sugerowanej cenie 669,00 PLN brutto,
  • jednostka napędowa AMW 10 z przystawką do cięcia żywopłotów AMW HS w sugerowanej cenie 729,00 PLN brutto,
  • jednostka napędowa AMW 10 z przystawką do cięcia gałęzi AMW SG w sugerowanej cenie 729,00 PLN brutto.


W sprzedaży będą także dostępne wszystkie elementy osobno.

źródło: materiały prasowe Bosch


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu