Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Gardena: Czas na strzyżenie żywopłotów

Letnie strzyżenie żywopłotów jest konieczne, ponieważ ciepła aura pobudza rośliny do intensywnego rozrostu. Odpowiednie przycięcie żywopłotów jest bardzo ważne, żeby zachowały swój zaplanowany kształt i dobrą kondycję. Odpowiednia technika cięcia - z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi Gardena, pozwoli na odpowiednią pielęgnację żywopłotów prze całe okres letni.

Na co zwrócić uwagę

Żywopłot może pełnić funkcję naturalnego ogrodzenia. Przycięty w oryginalny sposób, nadaje ogrodowi niepowtarzalnego charakteru, dlatego już
od samego początku trzeba kontrolować jego rozrost. Jeżeli zapomnimy o przycinaniu pędów, krzew będzie miał bardzo słabo zagęszczoną podstawę, przez co straci swoją funkcję ochronną i estetyczną.

Do tego typu prac odpowiednie będą nożyce do żywopłotu marki GARDENA z zasilaniem akumulatorowym lub elektrycznym, które mają wysoką jakość i precyzję cięcia. Dzięki obracanej  o 90 stopniowej głowicy, nożyce GARDENA ErgoCut zapewniają użytkownikowi wygodną pozycję do pracy.

Przy przycinaniu pędów należy zachować szczególną ostrożność! Tępe lub zardzewiałe ostrza mogą uszkodzić młode pędy, a patogeny mogą w doprowadzić rośliny do chorób.

Przy przycinaniu pędów należy zachować szczególną ostrożność! Tępe lub zardzewiałe ostrza mogą uszkodzić młode pędy, a patogeny mogą w doprowadzić rośliny do chorób.

- Do odpowiedniego uformowania żywopłotu warto zbudować drewnianą łatę ułatwiającą uzyskanie formy regularnego trapezu z szerszą podstawią i wyższym szczytem. Dzięki temu dolne partie krzewu będą lepiej doświetlone, a żywopłot będzie się zdrowo rozwijał poprzez lepsze rozgałęzienie i ulistnienie. Podczas przycinania roślin warto zadbać o dobrej jakości sprzęt, który będzie ostry i bezpieczny dla użytkownika - radzi Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.

Niezbędni pomocnicy…


GARDENA elektryczne nożyce do żywopłotu HighCut 48 - z teleskopowym trzonkiem, pozwalają na pracę w zasięgu ok. 3 m. Obrotowa głowica umożliwia cięcie górnej powierzchni żywopłotu z ziemi, bez użycia drabiny. Nożyce zwiększają komfort przycinania żywopłotu, dzięki obracanej głowicy tnącej (w zakresie 90 stopni) - użytkownik stoi obok żywopłotu. Geometria i laserowo wycinane ostrza zatrzymują przycinana masy w obszarze pracy urządzenia, a zderzak chroni przed uderzeniem elementami gałęzi i zabezpiecza ostrze.

GARDENA Premium nożyce przekładniowe do żywopłotu 650
- to bardzo wydajne i trwałe narzędzie do profesjonalnego cięcia żywopłotów. Ma szerokie, hartowane, błyszczące ostrza ze falowym szlifem oraz specjalny obcinak do pojedynczych i grubszych gałęzi. Ich opatentowana przekładania pozwala na zwiększenie wydajności cięcia o 25%. Dla poprawy komfortu stabilną, aluminiową rękojeść i elementy uchwytu - wykonano z miękkiego tworzywa.

Nożyce elektryczne do żywopłotu Gardena nożyce przekładniowe do żywopłotu Gardena
GARDENA elektryczne nożyce do żywopłotu HighCut 48 GARDENA Premium nożyce przekładniowe do żywopłotu 650

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Boczne pędy pomidora, wyrastające w kątach liści, w dalszym ciągu należy usuwać. Po pierwszym zbiorze trzeba je także zasilić (Azofoską, saletrą amonową, itp.).
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i koszeniu trawnika – najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu. W tym tygodniu możemy go też nawieźć.
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Oczyśćmy oczko wodne z glonów. Trzeba też pamiętać o dokarmianiu ryb, gdy zbiornik jest niewielki.
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Przycinamy jabłonie – usuwamy pionowo rosnące pędy tegoroczne i trzeba skrócić pędy wyrastające tuż przy jabłkach.
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Podczas suszy, aby proces rozkładu przebiegał szybciej i lepiej, podlejmy pryzmę kompostową. Warto ją także przerzucić.
Twoja strona ogrodu