Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2019
Do góry

Gardena: Czas na strzyżenie żywopłotów

Letnie strzyżenie żywopłotów jest konieczne, ponieważ ciepła aura pobudza rośliny do intensywnego rozrostu. Odpowiednie przycięcie żywopłotów jest bardzo ważne, żeby zachowały swój zaplanowany kształt i dobrą kondycję. Odpowiednia technika cięcia - z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi Gardena, pozwoli na odpowiednią pielęgnację żywopłotów prze całe okres letni.

Na co zwrócić uwagę

Żywopłot może pełnić funkcję naturalnego ogrodzenia. Przycięty w oryginalny sposób, nadaje ogrodowi niepowtarzalnego charakteru, dlatego już
od samego początku trzeba kontrolować jego rozrost. Jeżeli zapomnimy o przycinaniu pędów, krzew będzie miał bardzo słabo zagęszczoną podstawę, przez co straci swoją funkcję ochronną i estetyczną.

Do tego typu prac odpowiednie będą nożyce do żywopłotu marki GARDENA z zasilaniem akumulatorowym lub elektrycznym, które mają wysoką jakość i precyzję cięcia. Dzięki obracanej  o 90 stopniowej głowicy, nożyce GARDENA ErgoCut zapewniają użytkownikowi wygodną pozycję do pracy.

Przy przycinaniu pędów należy zachować szczególną ostrożność! Tępe lub zardzewiałe ostrza mogą uszkodzić młode pędy, a patogeny mogą w doprowadzić rośliny do chorób.

Przy przycinaniu pędów należy zachować szczególną ostrożność! Tępe lub zardzewiałe ostrza mogą uszkodzić młode pędy, a patogeny mogą w doprowadzić rośliny do chorób.

- Do odpowiedniego uformowania żywopłotu warto zbudować drewnianą łatę ułatwiającą uzyskanie formy regularnego trapezu z szerszą podstawią i wyższym szczytem. Dzięki temu dolne partie krzewu będą lepiej doświetlone, a żywopłot będzie się zdrowo rozwijał poprzez lepsze rozgałęzienie i ulistnienie. Podczas przycinania roślin warto zadbać o dobrej jakości sprzęt, który będzie ostry i bezpieczny dla użytkownika - radzi Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.

Niezbędni pomocnicy…


GARDENA elektryczne nożyce do żywopłotu HighCut 48 - z teleskopowym trzonkiem, pozwalają na pracę w zasięgu ok. 3 m. Obrotowa głowica umożliwia cięcie górnej powierzchni żywopłotu z ziemi, bez użycia drabiny. Nożyce zwiększają komfort przycinania żywopłotu, dzięki obracanej głowicy tnącej (w zakresie 90 stopni) - użytkownik stoi obok żywopłotu. Geometria i laserowo wycinane ostrza zatrzymują przycinana masy w obszarze pracy urządzenia, a zderzak chroni przed uderzeniem elementami gałęzi i zabezpiecza ostrze.

GARDENA Premium nożyce przekładniowe do żywopłotu 650
- to bardzo wydajne i trwałe narzędzie do profesjonalnego cięcia żywopłotów. Ma szerokie, hartowane, błyszczące ostrza ze falowym szlifem oraz specjalny obcinak do pojedynczych i grubszych gałęzi. Ich opatentowana przekładania pozwala na zwiększenie wydajności cięcia o 25%. Dla poprawy komfortu stabilną, aluminiową rękojeść i elementy uchwytu - wykonano z miękkiego tworzywa.

Nożyce elektryczne do żywopłotu Gardena nożyce przekładniowe do żywopłotu Gardena
GARDENA elektryczne nożyce do żywopłotu HighCut 48 GARDENA Premium nożyce przekładniowe do żywopłotu 650

Komentarze

Nowe treści
Jesienny trawnik
Temat miesiąca
Jesienny trawnik
Zobacz więcej
Twoja strona ogrodu

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.