Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Gardena: Czas na strzyżenie żywopłotów

Letnie strzyżenie żywopłotów jest konieczne, ponieważ ciepła aura pobudza rośliny do intensywnego rozrostu. Odpowiednie przycięcie żywopłotów jest bardzo ważne, żeby zachowały swój zaplanowany kształt i dobrą kondycję. Odpowiednia technika cięcia - z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi Gardena, pozwoli na odpowiednią pielęgnację żywopłotów prze całe okres letni.

Na co zwrócić uwagę

Żywopłot może pełnić funkcję naturalnego ogrodzenia. Przycięty w oryginalny sposób, nadaje ogrodowi niepowtarzalnego charakteru, dlatego już
od samego początku trzeba kontrolować jego rozrost. Jeżeli zapomnimy o przycinaniu pędów, krzew będzie miał bardzo słabo zagęszczoną podstawę, przez co straci swoją funkcję ochronną i estetyczną.

Do tego typu prac odpowiednie będą nożyce do żywopłotu marki GARDENA z zasilaniem akumulatorowym lub elektrycznym, które mają wysoką jakość i precyzję cięcia. Dzięki obracanej  o 90 stopniowej głowicy, nożyce GARDENA ErgoCut zapewniają użytkownikowi wygodną pozycję do pracy.

Przy przycinaniu pędów należy zachować szczególną ostrożność! Tępe lub zardzewiałe ostrza mogą uszkodzić młode pędy, a patogeny mogą w doprowadzić rośliny do chorób.

Przy przycinaniu pędów należy zachować szczególną ostrożność! Tępe lub zardzewiałe ostrza mogą uszkodzić młode pędy, a patogeny mogą w doprowadzić rośliny do chorób.

- Do odpowiedniego uformowania żywopłotu warto zbudować drewnianą łatę ułatwiającą uzyskanie formy regularnego trapezu z szerszą podstawią i wyższym szczytem. Dzięki temu dolne partie krzewu będą lepiej doświetlone, a żywopłot będzie się zdrowo rozwijał poprzez lepsze rozgałęzienie i ulistnienie. Podczas przycinania roślin warto zadbać o dobrej jakości sprzęt, który będzie ostry i bezpieczny dla użytkownika - radzi Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.

Niezbędni pomocnicy…

GARDENA elektryczne nożyce do żywopłotu HighCut 48 - z teleskopowym trzonkiem, pozwalają na pracę w zasięgu ok. 3 m. Obrotowa głowica umożliwia cięcie górnej powierzchni żywopłotu z ziemi, bez użycia drabiny. Nożyce zwiększają komfort przycinania żywopłotu, dzięki obracanej głowicy tnącej (w zakresie 90 stopni) - użytkownik stoi obok żywopłotu. Geometria i laserowo wycinane ostrza zatrzymują przycinana masy w obszarze pracy urządzenia, a zderzak chroni przed uderzeniem elementami gałęzi i zabezpiecza ostrze.

GARDENA Premium nożyce przekładniowe do żywopłotu 650
- to bardzo wydajne i trwałe narzędzie do profesjonalnego cięcia żywopłotów. Ma szerokie, hartowane, błyszczące ostrza ze falowym szlifem oraz specjalny obcinak do pojedynczych i grubszych gałęzi. Ich opatentowana przekładania pozwala na zwiększenie wydajności cięcia o 25%. Dla poprawy komfortu stabilną, aluminiową rękojeść i elementy uchwytu - wykonano z miękkiego tworzywa.

Nożyce elektryczne do żywopłotu Gardena nożyce przekładniowe do żywopłotu Gardena
GARDENA elektryczne nożyce do żywopłotu HighCut 48 GARDENA Premium nożyce przekładniowe do żywopłotu 650

Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Rośliny rosnące w doniczkach, pozostawione na zimę na balkonie lub tarasie, wymagają szczególnej uwagi. Gdy przyjdzie ocieplenie, należy je dobrze podlewać, w innym przypadku grozi im susza fizjologiczna.
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Jak zimową porą wprowadzić wiosnę do naszego mieszkania? Wystarczy ustawić w pokoju pięknie pachnący hiacynt, który pobudzi swoim zapachem nasze zmysły
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Warto sprawdzić, czy osłony chroniące rośliny przed mrozem nie są uszkodzone i właściwie spełniają swą funkcję.
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie i nie nawoźmy. Przenieśmy je w jak najjaśniejsze miejsce. Sprawdźmy też, które rośliny potrzebują zraszania w zimie.
Tydzień 5, Sentencja nr:1
Tydzień 5, Sentencja nr:1
W dalszym ciągu pamiętajmy o konieczności otrząsania śniegu z krzewów iglastych, zwłaszcza tych o pokroju kolumnowym. Zapobiegnie to wyłamywaniu gałęzi i deformacji roślin.
Twoja strona ogrodu