Logo
Logo
1
Do góry

Polbruk: Kostki City i Napoli uszlachetnione kruszywem

Piękno naturalnego kamienia połączone z zaletami betonowej kostki brukowej to para idealna. Nawierzchnia wyłożona kostką Polbruk City lub Polbruk Napoli w wersji płukanej z pewnością zasłuży na to miano.

 

Szlachetny wygląd

Betonowa kostka brukowa robi w ostatnich latach zawrotną karierę, zdobywając swoją popularność bogatą paletą barw, struktur i kształtów oraz doskonałymi właściwościami użytkowymi. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza szlachetna kostka brukowa, której przedstawicielem jest również linia Polbruk City oraz Polbruk Napoli.

To kostki uszlachetnione naturalnym kruszywem - kwarcem, granitem czy bazaltem, który wydobywany jest na powierzchnię w procesie płukania. Powstała w ten sposób chropowata struktura niezwykle wiernie odwzorowuje wygląd prawdziwego kamienia, a wyeksponowane grubsze kryształki efektownie połyskują w słońcu, tworząc ciekawe efekty wizualne.

Polbruk City oraz Polbruk Napoli dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych – szarym, żółtym i grafitowym – barwach, w których kamienie te występują w naturze. Możemy więc budować nawierzchnię monochromatyczną lub łącząc różne propozycje, tworzyć ciekawe wzory. Swój niepowtarzalny styl elementy te zawdzięczają nie tylko wiernej imitacji kolorów oraz struktury naturalnego kruszywa, ale również prostym, nowoczesnym kształtom. To bowiem kostki brukowe o geometrycznej formie prostokątów i kwadratów.

Polbruk Napoli dostępny jest w trzech wymiarach – 7x14cm, 14x14cm, 21x14cm, natomiast Polbruk City w czterech wymiarach – 16x12cm, 16x25cm, 16x16cm, 25x25cm. Dodatkowo kostki z linii Polbruk City pakowane są na osobnych paletach według kształtów. Płukane kostki o kryształkowej powierzchni dodadzą więc otoczeniu niezwykłej elegancji i szyku, jednocześnie wpisując się w charakter niemal każdej stylizacji – od nowoczesnych i minimalistycznych, po klasyczne, a nawet retro.

Beton z kruszywem

Podstawowym materiałem, z którego wytwarzane są kostki brukowe jest beton, mało kto wie, że tworzywo to dorównuje właściwościami naturalnemu kruszywu, a pod wieloma względami nawet je przewyższa. Co więcej, kolekcje Polbruk City oraz Polbruk Napoli, wzbogacone dodatkiem naturalnego kamienia, łączą w sobie zalety obu materiałów.

Wibroprasowany beton jest niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, co w połączeniu z odpowiednią grubością poszczególnych elementów – 6 cm (Polbruk City) lub 8 cm (Polbruk Napoli) – daje doskonałą wytrzymałość na obciążenia. Z powodzeniem możemy więc stosować je na często uczęszczanych chodnikach, a nawet podjazdach do garażu.

Kostki te dzięki specjalnej metodzie wytwarzania charakteryzują się również niską nasiąkliwością (poniżej 5%), co wzmacnia ich podatność na wchłanianie wody, a także odporność na szkodliwe działanie mrozu. Dodatkowo, uszlachetnienie kostek naturalnym kruszywem oraz płukana struktura, sprawia, że na ich powierzchni tworzy się antypoślizgowa warstwa. Dzięki temu nawet, gdy spadnie deszcz lub śnieg nawierzchnia będzie bezpieczna i komfortowa dla użytkowników.

Piękno naturalnego kamienia połączone z zaletami betonowej kostki brukowej to para idealna. Nawierzchnia wyłożona kostką Polbruk City lub Polbruk Napoli w wersji płukanej z pewnością zasłuży na to miano.

kostka polbruk

POLBRUK CITY

Grubość : 6 cm

Wymiary: 16x12, 16x16, 16x25, 25x25cm

Ilość na palecie: 11,12-12,05 m2

Cena brutto: 81,18 zł/m2

fot. Polbruk

kostka polbruk

POLBRUK NAPOLI

Grubość :86 cm

Wymiary: 7x14,14x14,21x14 cm

Ilość na palecie: 8 m2

Cena brutto: 88,56 zł/m2

fot. Polbruk

Źródło: Polbruk

Warto przeczytać
BALKON
Na czasie
BALKON
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!