Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
1
Do góry

Dofinansowanie do sadzonek w gminie Kleszczów

Nawet 5 tysięcy zł dofinansowania z budżetu gminy do zakupionych sadzonek krzewów i drzew ozdobnych, przeznaczonych do zasadzenia na terenie własnej posesji, może uzyskać mieszkaniec gminy Kleszczów, który złoży w Urzędzie Gminy stosowny wniosek, podpisze umowę i złoży sprawozdanie wraz z niezbędną dokumentacją z realizacji zadania.

Zasady dofinansowania ze środków budżetu gminy Kleszczów zakupu sadzonek drzew i krzewów ozdobnych zostały określone w regulaminie, uchwalonym przez Radę Gminy. Dofinansowanie może stanowić do 60 procent kwoty wydanej na zakup sadzonek. Wnioski o przyznanie dofinansowania z gminnego budżetu zainteresowani mieszkańcy mogą składać do 31 sierpnia każdego roku, natomiast sadzenie krzewów i drzew ozdobnych kupionych dzięki dotacji musi być zakończone do 15 listopada danego roku.

Inicjatywa dofinansowywania zakupu krzewów i drzew ozdobnych jest realizowana w ramach przypisanego każdemu samorządowi zadania własnego, jakim jest ochrona przyrody.

2012-04-05
Źródło: Urząd Gminy Kleszczów


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Rośliny rosnące w doniczkach, pozostawione na zimę na balkonie lub tarasie, wymagają szczególnej uwagi. Gdy przyjdzie ocieplenie, należy je dobrze podlewać, w innym przypadku grozi im susza fizjologiczna.
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Jak zimową porą wprowadzić wiosnę do naszego mieszkania? Wystarczy ustawić w pokoju pięknie pachnący hiacynt, który pobudzi swoim zapachem nasze zmysły
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Warto sprawdzić, czy osłony chroniące rośliny przed mrozem nie są uszkodzone i właściwie spełniają swą funkcję.
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie i nie nawoźmy. Przenieśmy je w jak najjaśniejsze miejsce. Sprawdźmy też, które rośliny potrzebują zraszania w zimie.
Tydzień 5, Sentencja nr:1
Tydzień 5, Sentencja nr:1
W dalszym ciągu pamiętajmy o konieczności otrząsania śniegu z krzewów iglastych, zwłaszcza tych o pokroju kolumnowym. Zapobiegnie to wyłamywaniu gałęzi i deformacji roślin.
Twoja strona ogrodu