Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
1
Do góry

Dofinansowanie do sadzonek w gminie Kleszczów

Nawet 5 tysięcy zł dofinansowania z budżetu gminy do zakupionych sadzonek krzewów i drzew ozdobnych, przeznaczonych do zasadzenia na terenie własnej posesji, może uzyskać mieszkaniec gminy Kleszczów, który złoży w Urzędzie Gminy stosowny wniosek, podpisze umowę i złoży sprawozdanie wraz z niezbędną dokumentacją z realizacji zadania.

Zasady dofinansowania ze środków budżetu gminy Kleszczów zakupu sadzonek drzew i krzewów ozdobnych zostały określone w regulaminie, uchwalonym przez Radę Gminy. Dofinansowanie może stanowić do 60 procent kwoty wydanej na zakup sadzonek. Wnioski o przyznanie dofinansowania z gminnego budżetu zainteresowani mieszkańcy mogą składać do 31 sierpnia każdego roku, natomiast sadzenie krzewów i drzew ozdobnych kupionych dzięki dotacji musi być zakończone do 15 listopada danego roku.

Inicjatywa dofinansowywania zakupu krzewów i drzew ozdobnych jest realizowana w ramach przypisanego każdemu samorządowi zadania własnego, jakim jest ochrona przyrody.

2012-04-05
Źródło: Urząd Gminy Kleszczów


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu