Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Husqvarna: Nowa kosiarka WB 53S e idealna do ogrodów

Wybór odpowiedniego urządzenia koszącego to częsty problem ogrodników. Trawniki zazwyczaj posiadają bowiem nieregularną powierzchnię lub przeszkody do ominięcia, takie jak krzewy czy rabaty. Do pielęgnacji terenów o takim charakterze właściwym rozwiązaniem będzie wytrzymała kosiarka konwencjonalna.

Przedsiębiorstwa oraz instytucje publiczne posiadają na swoim terenie trawniki, które ze względu na charakter tych obiektów wymagają częstego koszenia. Do pracy na takim terenie niezbędna jest wytrzymała maszyna, którą łatwo manewrować. Ponadto profesjonalny sprzęt ogrodowy powinien wyróżniać się trzema cechami: solidnością wykonania, niezawodnością oraz wysokimi osiągami. Właśnie te atrybuty posiada nowość - kosiarka Husqvarna WB 53S e. Z myślą o ciężkiej, długotrwałej pracy obudowa nowej kosiarki została wykonana ze specjalnego stopu aluminium - siluminu - stosowanego w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym. Jest on odporny na korozję, uderzenia oraz pękanie.

- Przez lata obecności na rynku marka Husqvarna stała się synonimem wysokiej jakości. Nasze nowe rozwiązanie: kosiarka Husqvarna WB 53S e, przeznaczona do profesjonalnego użytku, nie jest wyjątkiem od tej reguły. Podczas testów wytrzymałościowych nawet zespół inżynieryjny był pod wrażeniem. Kosiarka Husqvarna WB 53S e przekroczyła nasze oczekiwania - podczas sprawdzianów siłowych kosiarki, urządzenie przeznaczone do prób trwałości nie wytrzymało obciążenia i uległo awarii, a pracowało na maksymalnych obrotach - powiedział Maciej Konieczny, Sales Manager Dealer w firmie Husqvarna Poland.

Kosiarka

Od charakteru trawnika zależy wybór metody koszenia. Murawa ścinana w niewielkich odstępach czasu pozostaje krótka, dlatego ważne jest, aby nie odparowała z niej woda, a wraz z nią składniki mineralne. Kosiarka Husqvarna WB 53S e posiada funkcję BioClip®, czyli mielenia, dzięki której skoszone źdźbła trawy są bardzo drobno cięte, stanowiąc naturalny nawóz.

Jeśli pasy zieleni nie wymagają bardzo regularnego koszenia, nową kosiarkę można przełączyć na tryb wyrzutu tylnego. Sprawdza się on idealnie w przypadku koszenia wysokiej trawy.


Kosiarka Husqvarna WB 53S e posiada napęd własny na przednie koła, czyniąc manewrowanie bardziej komfortowym. Jej uchwyt został tak zaprojektowany, aby zminimalizować wibracje powstające podczas długotrwałej pracy. Oznacza to, że można nią pracować do ośmiu godzin, bez obawy o późniejsze dolegliwości.

Istotną kwestią jest również mniejsza ilość spalin - WB 53S e posiada silnik Honda z serii GCV160, który spełnia najwyższe standardy ograniczenia emisji spalin Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych - EPA oraz Komisji Zasobów Lotniczych Stanu Kalifornia - CARB.

2012-02-21
źródło i zdjęcia: Husqvarna


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu