Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Husqvarna: Nowa kosiarka WB 53S e idealna do ogrodów

Wybór odpowiedniego urządzenia koszącego to częsty problem ogrodników. Trawniki zazwyczaj posiadają bowiem nieregularną powierzchnię lub przeszkody do ominięcia, takie jak krzewy czy rabaty. Do pielęgnacji terenów o takim charakterze właściwym rozwiązaniem będzie wytrzymała kosiarka konwencjonalna.

Przedsiębiorstwa oraz instytucje publiczne posiadają na swoim terenie trawniki, które ze względu na charakter tych obiektów wymagają częstego koszenia. Do pracy na takim terenie niezbędna jest wytrzymała maszyna, którą łatwo manewrować. Ponadto profesjonalny sprzęt ogrodowy powinien wyróżniać się trzema cechami: solidnością wykonania, niezawodnością oraz wysokimi osiągami. Właśnie te atrybuty posiada nowość - kosiarka Husqvarna WB 53S e. Z myślą o ciężkiej, długotrwałej pracy obudowa nowej kosiarki została wykonana ze specjalnego stopu aluminium - siluminu - stosowanego w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym. Jest on odporny na korozję, uderzenia oraz pękanie.

- Przez lata obecności na rynku marka Husqvarna stała się synonimem wysokiej jakości. Nasze nowe rozwiązanie: kosiarka Husqvarna WB 53S e, przeznaczona do profesjonalnego użytku, nie jest wyjątkiem od tej reguły. Podczas testów wytrzymałościowych nawet zespół inżynieryjny był pod wrażeniem. Kosiarka Husqvarna WB 53S e przekroczyła nasze oczekiwania - podczas sprawdzianów siłowych kosiarki, urządzenie przeznaczone do prób trwałości nie wytrzymało obciążenia i uległo awarii, a pracowało na maksymalnych obrotach - powiedział Maciej Konieczny, Sales Manager Dealer w firmie Husqvarna Poland.

Kosiarka

Od charakteru trawnika zależy wybór metody koszenia. Murawa ścinana w niewielkich odstępach czasu pozostaje krótka, dlatego ważne jest, aby nie odparowała z niej woda, a wraz z nią składniki mineralne. Kosiarka Husqvarna WB 53S e posiada funkcję BioClip®, czyli mielenia, dzięki której skoszone źdźbła trawy są bardzo drobno cięte, stanowiąc naturalny nawóz.

Jeśli pasy zieleni nie wymagają bardzo regularnego koszenia, nową kosiarkę można przełączyć na tryb wyrzutu tylnego. Sprawdza się on idealnie w przypadku koszenia wysokiej trawy.

Kosiarka Husqvarna WB 53S e posiada napęd własny na przednie koła, czyniąc manewrowanie bardziej komfortowym. Jej uchwyt został tak zaprojektowany, aby zminimalizować wibracje powstające podczas długotrwałej pracy. Oznacza to, że można nią pracować do ośmiu godzin, bez obawy o późniejsze dolegliwości.

Istotną kwestią jest również mniejsza ilość spalin - WB 53S e posiada silnik Honda z serii GCV160, który spełnia najwyższe standardy ograniczenia emisji spalin Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych - EPA oraz Komisji Zasobów Lotniczych Stanu Kalifornia - CARB.

2012-02-21
źródło i zdjęcia: Husqvarna


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu