Logo
Logo

Już jest nowy Gardeners` World Polska 3/2023. Zajrzyj do środka!

Nowy marcowy (2023 r.) numer magazynu Gardeners`World Polska jest już dostępny. Zajrzyj do środka i sprawdź, co warto przeczytać!

O czym przeczytasz w marcowym numerze GW Polska?

Zajrzyj do środka nowego wydania magazynu Gardeners` World Polska Marzec 2023!

Siew, pikowanie, sadzenie, ale ponad wszystko więcej słońca na niebie, które coraz mocniej ogrzewa budzącą się do życia ziemię. Za to kochamy marzec i na to czekamy przez ciągnące się jesienne i zimowe miesiące. Wreszcie, po okresie zawieszenia, można zakasać rękawy i zabrać się za to, co lubimy najbardziej!

Na rabatach tańczą już przebiśniegi (str. 20), błyszczą modre cebulice, wiosenne kosaćce i niezawodne krokusy oraz chylące się od ciężkich płatków ciemierniki. Te niewielkie, ale tak mocno przykuwające uwagę klejnoty przedwiośnia (str. 37) wcale nie boją się marcowej pogody. Ponad nimi rozchylają się pąki kwiatowe drzew owocowych oraz puszyste kotki wierzb (str. 47). A my? My wreszcie możemy przejść do działania.

Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z ogrodem, mamy poradniki dotyczące projektowania ogrodu (str. 42) i warzywnika (str. 78). Zdradzamy sekrety udanych upraw, omawiając podstawowe umiejętności związane z sadzeniem, siewem nasion czy komponowaniem roślin w pojemnikach (str. 95). Podpowiadamy również, w jaki sposób uprawiać truskawki (str. 83), jak zapewnić sobie codzienną dostawę świeżych mikrolistków (str. 74) i dlaczego warto tworzyć w ogrodach żywopłoty (str. 106). Carol przedstawia letnie kwiaty cebulowe (str. 32), które już niedługo trzeba będzie posadzić, by zapewnić sobie na rabatach mnóstwo kolorowych, egzotycznych okazów.

W całym tym wiosennym zamieszaniu nie zapominajmy jednak o tym, co najważniejsze – korzyściach dla naszej planety i ginących owadach zapylających. Posłuchajmy rad Monty’ego (str. 26), który przedstawia rośliny wytwarzające najwięcej nektaru i podpowiada, co właściciel nawet najmniejszego skrawka zieleni może i powinien robić dla dobra zapylaczy. Obudzone marcowym słońcem pszczoły już wyleciały na poszukiwania pierwszych kwiatów – Bożka (str. 62) doradza, jak uwiecznić ten magiczny moment na fotografiach. Zmiany już czuć w powietrzu – tak pachnie wiosna!

Małgorzata Wójcik
Redaktor naczelna

Autor
Już jest nowy Gardeners` World Polska 3/2023. Zajrzyj do środka!
Już jest nowy Gardeners` World Polska 3/2023. Zajrzyj do środka!
Gardeners` World. Edycja Polska

Gardeners' World Polska to wydanie licencyjne największego brytyjskiego magazynu ogrodniczego. W zielonym ogródku publikowane są wybrane artykuły z magazynu.