Logo
Logo
197
Okazje

10 blogów ogrodniczych, które warto czytać regularnie

Czy warto czytać blogi ogrodnicze? Naturalnie, że TAK! Wiele z nich to prawdziwa skarbnica praktycznej wiedzy o uprawie roślin (czasem bardzo egzotycznych). Blogerzy, jak nikt inny, z pasją i autentycznością dzielą się z nami swoim doświadczeniem, a czasem także porażkami. Chętnie pokazują swoje ogrody i doniczki oraz to wszystko, co szczególnie mocno łapie za ich zielone serca. Podobno blogowanie może uzależniać. Czytanie blogów na pewno! Spróbujcie sami.

W Internetowym gąszczu wręcz roi się od zielonych stron, na które warto zaglądać. Wraz z redakcją magazynu Gardeners` World. Edycja Polska przygotowaliśmy dla Was subiektywne zestawienie TOP 10 blogów ogrodniczych, które warto czytać regularnie. Oto one. Zajrzyjcie koniecznie!

Gardeners World Edycja Polska
Artykuł pochodzi z magazynu
Gardeners' World. Edycja Polska / Styczeń-Luty 2021

Ogrodniku, te blogi ogrodnicze czytaj regularnie!

W dobie komunikacji internetowej, gąszczu publikowanych informacji i niezliczonej ilości artykułów niełatwo się odnaleźć – szczególnie, kiedy niezwłocznie musisz poznać nazwę szkodnika, który właśnie zjada twoje róże i dowiedzieć się, jak sobie z nim poradzić. Na (nie)szczęście nie jesteś sam, a inni ogrodnicy już wiedzą co robić i chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Na blogach ogrodniczych znajdziesz wszystko: od prostych porad krok po kroku po drobiazgowe wyjaśnienia najbardziej skomplikowanych ogrodniczych zawiłości. Przeszukaliśmy sieć, by odnaleźć najbardziej inspirujące i najpiękniejsze polskie blogi ogrodnicze, pisane przez prawdziwych pasjonatów ogrodnictwa – oto polecana przez nas najciekawsza dziesiątka (w kolejności alfabetycznej).

BAMBUSOWY SEN

„Gdy raz poczujesz, jak szum bambusowych liści poruszanych wieczornym letnim wiatrem rozluźnia spięte mięśnie – zakochasz się w nich tak jak ja” – pisze Sylwia Hennek, autorka strony poświęconej bambusom i egzotycznym palmom, które z powodzeniem można uprawiać w Polce. Dowiesz się tam wielu ciekawostek oraz praktycznych wskazówek, jakim bambusem osłonić się od sąsiada albo zakryć niezbyt ładny kąt w ogrodzie, a nawet który gatunek najlepiej sprawdzi się na małym, pełnym cienia balkonie.
⚫ Zajrzyj na: www.bambusowysen.pl

 

BEZ OGRÓDEK

Bezkompromisowe porady ogrodnicze, sekrety świata kwiatów i relacje z najważniejszych wydarzeń ogrodniczych – to trzon tego bloga, ale znajdziesz tam znacznie więcej. Łukasz Skop przybliża czytelnikom fascynujący świat roślin i przekonuje do spróbowania własnych sił w uprawie roślin zaczynając od tych, z którymi poradzi sobie każdy ogrodniczy żółtodziób. Artykuły Łukasza można przeczytać nie tylko na blogu, ale także w wielu polskich czasopismach ogrodniczych.
⚫ Zajrzyj na: www.bezogrodek.com

INSPEKTY - blog ogrodniczy

INSPEKTY

Kasia Basiewicz i Dominika Krzych: sąsiadki i pasjonatki roślin oraz zdrowego stylu życia, wielbicielki miejskich przyjemności oraz odpoczynku na łonie przyrody, w zaniedbanym ogródku krakowskiej kamienicy założyły ogród. Swoje ogrodnicze działania dokumentują na blogu, po to, by stały się inspiracją dla innych. Prowadzą warsztaty i kursy online z zakładania warzywnika na balkonie i miejskiego kiszenia warzyw.
⚫ Zajrzyj na: www.inspekty.pl

LENIWA NIEDZIELA - blog ogrodniczy

LENIWA NIEDZIELA

Fotografka, ogrodniczka, pasjonatka kuchni i podróżniczka Marta Potoczek na blogu spisuje swoje – nie tylko ogrodnicze – doświadczenia, ilustrując je barwnymi i inspirującymi zdjęciami. W ogrodzie w stylu angielskim uprawia wspaniałe róże, dalie, tulipany i kwiaty jednoroczne, a warzywa z ogrodu wykorzystuje do przygotowania prostych i smacznych posiłków. Blogowi towarzyszy również kanał na YouTube pełen przystępnych filmów poradnikowych.
⚫ Zajrzyj na: www.leniwaniedziela.pl

OGRÓD BELLINGHAM

Kasia Bellingham przywiozła ogrodnicze doświadczenie zdobyte przy pielęgnacji oraz projektowaniu ogrodów w Anglii i Irlandii na Kaszuby, gdzie założyła własny ogród otwarty również dla odwiedzających go gości. Przy jej ogrodzie działa także szkółka i kawiarnia, a Kasia organizuje wycieczki do angielskich ogrodów i udziela porad ogrodniczych w Radio Gdańsk. Na blogu dokumentuje rozwój swojego ogrodu i udziela licznych porad dla świeżych i bardziej zaawansowanych ogrodników.
⚫ Zajrzyj na: www.katarzynabellingham.blogspot.com

OGRÓD PRZYDOMOWY - blog ogrodniczy

OGRÓD PRZYDOMOWY

Gosia Chrabąszcz z Przydomowego Ogrodu jest zawsze w akcji: ciągle coś zmienia, przekopuje i doskonali, by stać się jak Monty Don. Stara się pogodzić życie rodzinne z pasjami, blogowaniem i uprawą ogrodu. W przystępny sposób opowiada i pisze o swoich ogrodniczych sukcesach i porażkach, zachęcając do zajęcia własnym przydomowym ogrodem stosując naturalne i ekologiczne metody oraz doradza jak stworzyć ogród za grosze.
⚫ Zajrzyj na: www.ogrodprzydomowy.pl

Z OGRODEM NA TY - blog ogrodniczy

Z OGRODEM NA TY

To zdecydowanie jeden z najpopularniejszych blogów o kompleksowym utrzymaniu i zagospodarowaniu terenów zieleni, powstałym z połączenia praktycznej wiedzy ogrodniczej i geodezyjnej. Jego autor, Tomek Szostak, stawia na proste i skuteczne rozwiązania. Jednym z najciekawszych blogowych projektów jest akcja „Busem przez polskie ogrody”, w której możemy poznać od podszewki najpiękniejsze ogrody czytelników bloga.
⚫ Zajrzyj na: www.zogrodemnaty.pl

ZIELONA BOMBONIERKA - blog ogrodniczy

ZIELONA BOMBONIERKA

Pasją Bożki Piotrowskiej są rośliny... i fotografia, co znajduje odzwierciedlenie w niezwykle szczegółowych i fachowych artykułach zilustrowanych poetyckimi zdjęciami. Na blogu publikuje wiele porad ogrodniczych, relacji z odwiedzanych ogrodów i inspiracji. Prowadzi również warsztaty z fotografii ogrodów, która – jak sama mówi – w Polsce wciąż jeszcze jest mało popularna. Na blogu znajdziemy więc także liczne artykuły dotyczące fotografii ogrodniczej.
⚫ Zajrzyj na: www.zielonabombonierka.pl

ZIELONE POGOTOWIE - blog ogrodniczy

ZIELONE POGOTOWIE

Duet, który ma ogrodnictwo w genach: córka Michalina Trempała i ojciec, Pan Grzegorz Majda, przebojem zdobyli serca ogrodników, poszukujących prostych i przystępnych porad ogrodniczych w sieci. Kraciaste koszule, filmy wideo nagrywane na „ranczo” i spokojny głos Pana Grzegorza to ich znaki rozpoznawcze. Do licznych kanałów prowadzonych przez Zielone Pogotowie niedawno dołączyła aplikacja na smartfony ułatwiająca odnalezienie rozwiązania na wiele ogrodniczych problemów.
⚫ Zajrzyj na: www.zielonepogotowie.blog 

ZIELONY BLOK - blog ogrodniczy

ZIELONY BLOK

Blog opisujący perypetie miejskiego ogrodu założonego na dziedzińcu jednego z bloków w centrum Krakowa. Jego autor, Łukasz Szydłak, pierwsze rośliny uprawiał na przyokiennych parapetach, a teraz tworzy zielone miejsce, w którym wytchnienie znajduje dzika przyroda i okoliczni mieszkańcy. Na swoim blogu Łukasz podpowiada jak założyć i rozwijać miejski ogród sąsiedzki.
⚫ Zajrzyj na: www.zielonyblok.pl

Lubisz inne blogi ogrodnicze? Napisz do nas!

Znalazłeś ciekawy blog ogrodniczy? Podziel się z nami swoim odkryciem – napisz co cię fascynuje, gdzie szukasz informacji o roślinach albo jakich informacji nie możesz nigdzie znaleźć! Napisz na: listy@magazyngardenersworld.pl

Gardeners World okładka 1 2021

Artykuł pochodzi z magazynu
Gardeners' World. Edycja Polska / Styczeń-Luty 2021

Tagi
Lista zakupów