Logo
Logo

10 blogów ogrodniczych, które warto czytać regularnie

Czy warto czytać blogi ogrodnicze? Naturalnie, że TAK! Wiele z nich to prawdziwa skarbnica praktycznej wiedzy o uprawie roślin (czasem bardzo egzotycznych). Blogerzy, jak nikt inny, z pasją i autentycznością dzielą się z nami swoim doświadczeniem, a czasem także porażkami. Chętnie pokazują swoje ogrody i doniczki oraz to wszystko, co szczególnie mocno łapie za ich zielone serca. Podobno blogowanie może uzależniać. Czytanie blogów na pewno! Spróbujcie sami.

W Internetowym gąszczu wręcz roi się od zielonych stron, na które warto zaglądać. Wraz z redakcją magazynu Gardeners` World. Edycja Polska przygotowaliśmy dla Was subiektywne zestawienie TOP 10 blogów ogrodniczych, które warto czytać regularnie. Oto one. Zajrzyjcie koniecznie!

Spis treści
BAMBUSOWY SEN BEZ OGRÓDEK INSPEKTY LENIWA NIEDZIELA OGRÓD BELLINGHAM OGRÓD PRZYDOMOWY Z OGRODEM NA TY ZIELONA BOMBONIERKA ZIELONE POGOTOWIE ZIELONY BLOK

Gardeners World Edycja Polska
Artykuł pochodzi z magazynu
Gardeners' World. Edycja Polska / Styczeń-Luty 2021

Ogrodniku, te blogi ogrodnicze czytaj regularnie!

W dobie komunikacji internetowej, gąszczu publikowanych informacji i niezliczonej ilości artykułów niełatwo się odnaleźć – szczególnie, kiedy niezwłocznie musisz poznać nazwę szkodnika, który właśnie zjada twoje róże i dowiedzieć się, jak sobie z nim poradzić. Na (nie)szczęście nie jesteś sam, a inni ogrodnicy już wiedzą co robić i chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Na blogach ogrodniczych znajdziesz wszystko: od prostych porad krok po kroku po drobiazgowe wyjaśnienia najbardziej skomplikowanych ogrodniczych zawiłości. Przeszukaliśmy sieć, by odnaleźć najbardziej inspirujące i najpiękniejsze polskie blogi ogrodnicze, pisane przez prawdziwych pasjonatów ogrodnictwa – oto polecana przez nas najciekawsza dziesiątka (w kolejności alfabetycznej).

BAMBUSOWY SEN

„Gdy raz poczujesz, jak szum bambusowych liści poruszanych wieczornym letnim wiatrem rozluźnia spięte mięśnie – zakochasz się w nich tak jak ja” – pisze Sylwia Hennek, autorka strony poświęconej bambusom i egzotycznym palmom, które z powodzeniem można uprawiać w Polce. Dowiesz się tam wielu ciekawostek oraz praktycznych wskazówek, jakim bambusem osłonić się od sąsiada albo zakryć niezbyt ładny kąt w ogrodzie, a nawet który gatunek najlepiej sprawdzi się na małym, pełnym cienia balkonie.
⚫ Zajrzyj na: www.bambusowysen.pl

 

BEZ OGRÓDEK

Bezkompromisowe porady ogrodnicze, sekrety świata kwiatów i relacje z najważniejszych wydarzeń ogrodniczych – to trzon tego bloga, ale znajdziesz tam znacznie więcej. Łukasz Skop przybliża czytelnikom fascynujący świat roślin i przekonuje do spróbowania własnych sił w uprawie roślin zaczynając od tych, z którymi poradzi sobie każdy ogrodniczy żółtodziób. Artykuły Łukasza można przeczytać nie tylko na blogu, ale także w wielu polskich czasopismach ogrodniczych.
⚫ Zajrzyj na: www.bezogrodek.com

INSPEKTY - blog ogrodniczy

INSPEKTY

Kasia Basiewicz i Dominika Krzych: sąsiadki i pasjonatki roślin oraz zdrowego stylu życia, wielbicielki miejskich przyjemności oraz odpoczynku na łonie przyrody, w zaniedbanym ogródku krakowskiej kamienicy założyły ogród. Swoje ogrodnicze działania dokumentują na blogu, po to, by stały się inspiracją dla innych. Prowadzą warsztaty i kursy online z zakładania warzywnika na balkonie i miejskiego kiszenia warzyw.
⚫ Zajrzyj na: www.inspekty.pl

LENIWA NIEDZIELA - blog ogrodniczy

LENIWA NIEDZIELA

Fotografka, ogrodniczka, pasjonatka kuchni i podróżniczka Marta Potoczek na blogu spisuje swoje – nie tylko ogrodnicze – doświadczenia, ilustrując je barwnymi i inspirującymi zdjęciami. W ogrodzie w stylu angielskim uprawia wspaniałe róże, dalie, tulipany i kwiaty jednoroczne, a warzywa z ogrodu wykorzystuje do przygotowania prostych i smacznych posiłków. Blogowi towarzyszy również kanał na YouTube pełen przystępnych filmów poradnikowych.
⚫ Zajrzyj na: www.leniwaniedziela.pl

OGRÓD BELLINGHAM

Kasia Bellingham przywiozła ogrodnicze doświadczenie zdobyte przy pielęgnacji oraz projektowaniu ogrodów w Anglii i Irlandii na Kaszuby, gdzie założyła własny ogród otwarty również dla odwiedzających go gości. Przy jej ogrodzie działa także szkółka i kawiarnia, a Kasia organizuje wycieczki do angielskich ogrodów i udziela porad ogrodniczych w Radio Gdańsk. Na blogu dokumentuje rozwój swojego ogrodu i udziela licznych porad dla świeżych i bardziej zaawansowanych ogrodników.
⚫ Zajrzyj na: www.katarzynabellingham.blogspot.com

OGRÓD PRZYDOMOWY - blog ogrodniczy

OGRÓD PRZYDOMOWY

Gosia Chrabąszcz z Przydomowego Ogrodu jest zawsze w akcji: ciągle coś zmienia, przekopuje i doskonali, by stać się jak Monty Don. Stara się pogodzić życie rodzinne z pasjami, blogowaniem i uprawą ogrodu. W przystępny sposób opowiada i pisze o swoich ogrodniczych sukcesach i porażkach, zachęcając do zajęcia własnym przydomowym ogrodem stosując naturalne i ekologiczne metody oraz doradza jak stworzyć ogród za grosze.
⚫ Zajrzyj na: www.ogrodprzydomowy.pl

Z OGRODEM NA TY - blog ogrodniczy

Z OGRODEM NA TY

To zdecydowanie jeden z najpopularniejszych blogów o kompleksowym utrzymaniu i zagospodarowaniu terenów zieleni, powstałym z połączenia praktycznej wiedzy ogrodniczej i geodezyjnej. Jego autor, Tomek Szostak, stawia na proste i skuteczne rozwiązania. Jednym z najciekawszych blogowych projektów jest akcja „Busem przez polskie ogrody”, w której możemy poznać od podszewki najpiękniejsze ogrody czytelników bloga.
⚫ Zajrzyj na: www.zogrodemnaty.pl

ZIELONA BOMBONIERKA - blog ogrodniczy

ZIELONA BOMBONIERKA

Pasją Bożki Piotrowskiej są rośliny... i fotografia, co znajduje odzwierciedlenie w niezwykle szczegółowych i fachowych artykułach zilustrowanych poetyckimi zdjęciami. Na blogu publikuje wiele porad ogrodniczych, relacji z odwiedzanych ogrodów i inspiracji. Prowadzi również warsztaty z fotografii ogrodów, która – jak sama mówi – w Polsce wciąż jeszcze jest mało popularna. Na blogu znajdziemy więc także liczne artykuły dotyczące fotografii ogrodniczej.
⚫ Zajrzyj na: www.zielonabombonierka.pl

ZIELONE POGOTOWIE - blog ogrodniczy

ZIELONE POGOTOWIE

Duet, który ma ogrodnictwo w genach: córka Michalina Trempała i ojciec, Pan Grzegorz Majda, przebojem zdobyli serca ogrodników, poszukujących prostych i przystępnych porad ogrodniczych w sieci. Kraciaste koszule, filmy wideo nagrywane na „ranczo” i spokojny głos Pana Grzegorza to ich znaki rozpoznawcze. Do licznych kanałów prowadzonych przez Zielone Pogotowie niedawno dołączyła aplikacja na smartfony ułatwiająca odnalezienie rozwiązania na wiele ogrodniczych problemów.
⚫ Zajrzyj na: www.zielonepogotowie.blog 

ZIELONY BLOK - blog ogrodniczy

ZIELONY BLOK

Blog opisujący perypetie miejskiego ogrodu założonego na dziedzińcu jednego z bloków w centrum Krakowa. Jego autor, Łukasz Szydłak, pierwsze rośliny uprawiał na przyokiennych parapetach, a teraz tworzy zielone miejsce, w którym wytchnienie znajduje dzika przyroda i okoliczni mieszkańcy. Na swoim blogu Łukasz podpowiada jak założyć i rozwijać miejski ogród sąsiedzki.
⚫ Zajrzyj na: www.zielonyblok.pl

Lubisz inne blogi ogrodnicze? Napisz do nas!

Znalazłeś ciekawy blog ogrodniczy? Podziel się z nami swoim odkryciem – napisz co cię fascynuje, gdzie szukasz informacji o roślinach albo jakich informacji nie możesz nigdzie znaleźć! Napisz na: listy@magazyngardenersworld.pl

Gardeners World okładka 1 2021

Artykuł pochodzi z magazynu
Gardeners' World. Edycja Polska / Styczeń-Luty 2021

Autor
10 blogów ogrodniczych, które warto czytać regularnie
10 blogów ogrodniczych, które warto czytać regularnie
Gardeners` World. Edycja Polska

Gardeners' World Polska to wydanie licencyjne największego brytyjskiego magazynu ogrodniczego. W zielonym ogródku publikowane są wybrane artykuły z magazynu.

Artykuł pochodzi z magazynu:
Gardeners' World. Edycja Polska
Styczeń-Luty 2021
Przejrzyj i kup