Logo
Logo
69
Do góry

Skuteczny sposób na szkodniki: zwalczaj i zapobiegaj!

Jak zwalczyć mszyce, tarczniki, ziemiórki, przędziorki i inne szkodniki zagrażające Twoim uprawom lub pięknu ogrodu? Poznaj Polysect Substral środek zwalczający wszystkie szkodniki ssące i zapobiegający ich atakom, przeznaczony do ochrony roślin ozdobnych, kwiatów, warzyw i owoców. Zwalcza i chroni jednocześnie. Działaj Szybko! Sprawdź, jak działa i kiedy go stosować.

Zwalcza i chroni!
Polysect długodziałający 005SL Ultra

Substral Polysect to unikalne, długo działające produkty owadobójcze wykorzystywane w ochronie roślin ozdobnych, warzyw i owoców. Nie musisz się znać na owadach, bo zwalczają szeroką gamę szkodników takich jak ochojnik, mszyca, tarcznik, misecznika, wełnowiec, ziemiórka, przędziorek i inne owady ssące. Wystarczy raz opryskać roślinę, by skutecznie pozbyć się problemu i ochronić roślinę przed kolejną inwazją!

P o l e c a n y    p r o d u k t

 Polysect Substral - zwalcza szkodniki

POLYSECT

To jedyny taki preparat obecny na rynku hobbystyczny do stosowania zarówno w formie oprysku jaki i doglebowo. Dostępny jest w formie koncentratu (do rozrobienia) lub preparatu gotowego do użycia.

Dowiedz się więcej

Jak działa?

Cechą charakterystyczną produktów Substral Polysect jest długotrwałe, systemiczne działanie! Polega ono na tym, że po aplikacji preparatu substancja ZABIJA szkodniki, które zostały nią opryskane. Środek ma jednak dodatkowe działanie! PRZENIKA do wnętrza rośliny i KRĄŻY w jej sokach. dzięki czemu giną także te owady, które schowały się w gęstwinie pędów! Ponadto CHRONI roślinę przed nowymi szkodnikami nawet do 21 dni!

Substral Polysect jest znacznie skuteczniejszy i działa dłużej od tradycyjnych preparatów owadobójczych, które działają tylko kontaktowo – zwalczają tylko opryskane szkodniki opryskane, ale nie zostają w roślinie, nie krążą w jej sokach i nie chronią przed pojawieniem się nowych. Polysect jest szybko pobierany przez zielone części roślin i przemieszczany wraz z sokami, co powoduje, że szkodniki giną, nawet jeśli nie zostały bezpośrednio opryskane.

Substral Polysect to unikalna formuła działająca zarówno kontaktowo jak i systemicznie. Działa przez około 21 dni, dlatego poradzi sobie zarówno z intensywnymi atakami szkodników ssących, jak i z zabezpieczeniem roślin (np. przed ich przeniesieniem się z otaczających upraw lub ogrodów).

 

Kiedy stosować?

Substral Polysect ma podwójne zastosowanie i można go używać:

  • ZAPOBIEGAWCZO, gdy na roślinie nie pojawiły się jeszcze szkodniki i nie ma objawów. Wtedy systemiczne działanie CHRONI ją przed szkodnikami do 21 dni.
  • INTERWENCYJNIE, gdy na roślinie pojawiły się  już insekty. Wtedy preparat ZABIJA szkodniki i po wniknięciu do rośliny chroni przed nowymi.

Substral POlysect na szkodniki - przygotowanie cieczy roboczej

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie.

DOBRE RADY
Jak stosować?

Polysect Długo Działający 005 Sl Ultra jest środkiem owadobójczym w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczonym do zwalczania mszyc i innych owadów ssących w amatorskiej uprawie roślin ozdobnych w mieszkaniach oraz roślin ozdobnych uprawianych w ogrodach przydomowych i nadziałkach rekreacyjnych na terenie otwartym (w gruncie) lub pod osłonami (szklarnie, tunele i rozsadniki przydomowe) i niektórych roślin warzywnych uprawianych pod osłonami. Więcej informacji

  • PRZECZYTAJ instrukcję-etykietę stosowania środka ochrony roślin, którą znajdziesz z tyłu opakowania. Znajdziesz w niej wszystkie niezbędne informacje i zalecenia, dotyczące zasad bezpiecznego stosowania preparatu.
  • ODMIERZ odpowiednią dawkę koncentratu. Maksymalna/zalecana dawka środka do jednorazowego zastosowania to 10 ml preparatu na 1 L wody.
  • PRZYGOTUJ opryskiwacz ciśnieniowy, by wykonać ciecz użytkową bezpośrednio przed zastosowaniem. Odmierzoną ilość środka wlej do opryskiwacza częściowo napełnionego wodą, a następnie wymieszaj ciecz i dolej wody.
  • OPRYSKAJ dokładnie roślinę preparatem, tak by ciecz użytkowa dokładnie pokryła całą roślinę! Preparat dokładnie zabezpiecza roślinę, łącznie z jej nowymi przyrostami.
  • CZEKAJ aż środek zacznie działać (przy optymalnych warunkach pierwsze efekty widać już po 24 godzinach. Preparat jest toksyczny dla owadów, ale bezpieczny dla rośliny!
  • POWTÓRZ opryskiwanie, jeśli to konieczne. Odstęp między zabiegami: 14-21 dni.

Artykuł powstał we współpracy z marką SUBSTRAL
Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Dla wielu ptaków przysmakiem jest tłuszcz zwierzęcy (słonina lub łój), a także zalane roztopionym tłuszczem nasiona i orzechy – tzw. zimowe kule.
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Możemy zająć się świerkiem lub jodłą w donicy, które służyły jako choinka – drzewko umieszcza się w jasnym, chłodnym pomieszczeniu (nie wolno wystawiać go na dwór, gdyż może zmarznąć). Należy je regularnie podlewać, aż do wiosny (koniec marca, kwiecień), kiedy wysadza się je do ogrodu.
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów. Warto także podwiązać gałęzie iglaków – trudniej będzie im ugiąć się pod ciężkim, mokrym śniegiem.
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste, oprócz "płaczących" gatunków takich jak klon, grab czy brzoza (formuje się je od czerwca do września!).
Tydzień 2, Sentencja nr:1
Tydzień 2, Sentencja nr:1
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu