Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
1
Okazje

4 sposoby na wykorzystanie energii słonecznej w ogrodzie

Energia słoneczna to promieniowanie elektromagnetyczne Słońca, które dociera na Ziemię. Z powodzeniem może zastępować konwencjonalne źródła energii jak gaz ziemny, ropa naftowa, uran czy węgiel. Nazywamy ją „czystą energią”, bo nie ma żadnego wpływu na środowisko naturalne.

TEMAT NA CZASIE
10 jesiennych prac, które musisz zrobić w ogrodzie!
TEMAT NA CZASIE
10 jesiennych prac, które musisz zrobić w ogrodzie!
Jesień to doskonały moment na przycinanie żywopłotu, usunięcie suchych i chorych gałęzi z drzew oraz krzewów, przekopanie warzywnego ogródka,...

Rozwiązania wykorzystujące energię Słońca zyskują w Polsce popularność. Coraz więcej domostw inwestuje w instalacje fotowoltaiczne i np. ogrzewa wodę dzięki energii zagregowanej dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu. Światło słoneczne i pochodzącą z niego energię można wykorzystać również w celach estetycznych w przydomowym ogrodzie! Nawet w najmniejszym ogródku można uzyskać kosmiczny efekt.

1. Lampy słoneczne

Czasy ledwo ćmiących się, średnio estetycznych latarenek ogrodowych już minęły. Lampy solarne nie tylko są wygodne: nie wymagają instalacji elektrycznej ani baterii, ale również występują w przeróżnych, fantazyjnych kształtach i kolorach!

2. „Gwiezdny” chodnik

Jeśli coś jest luminescencyjne, to znaczy, że emituje światło pod wpływem jakiegoś czynnika, np. napromieniowania światłem słonecznym. Wykorzystuje to polska firma Lumi Signum – producent świecącej w ciemności kostki brukowej. Za dnia kostka wygląda zwyczajnie, ale w nocy emituje zimne światło – niebieskozielone, żółtozielone lub błękitne. Ta łagodna poświata wprowadzi do każdego ogródka czy podjazdu magiczny klimat – bez zużycia energii elektrycznej ani montowania kosztownych instalacji. Sama kostka zaś jest odporna na ścieranie – ani podeszwy butów, ani opony samochodowe nie będą miały wpływy na jej blask.

Lumi – unikalna kostka brukowa która świeci po zmierzchu.


3. Donica ze świecącej w ciemności kostki brukowej

Luminescencyjna kostka nadaje się nie tylko do wybrukowania ścieżki, ale może również rozdzielać rabatki lub posłużyć jako budulec kwietnika! Świecące łagodnym, zimnym światłem tworzywo, wbrew pozorom nie zawiera fluoru ani fosforu. Światło, które emituje kostka Lumi Signum nie szkodzi roślinom ani glebie. To w 100% ekologiczny sposób na zbudowanie niepowtarzalnej atmosfery wokół domu.


4. Fontanny solarne

Rozwiązanie dla tych, którzy mają oczko wodne lub chcą ozdobić ogród nieskomplikowaną fontanną. Fontanna solarna wykorzystuje energię słoneczną do zasilania mechanizmu wyrzucającego wodę w powietrze. Uwaga! To urokliwe i energooszczędne rozwiązanie nie działa po zmroku.

2021-08-23
Informacja prasowa, Lumi Signum

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT