Logo
Logo

Nożyce do żywopłotu | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Bez pewnych podstawowych narzędzi, zapewnianych przez sklep ogrodniczy, po prostu nie dałoby się zadbać o żaden ogród - nawet ten absolutnie najmniejszy. Jeżeli chodzi o narzędzia ręczne, większości osób przydadzą się przede wszystkim nożyce do żywopłotu. Wbrew temu, co sugeruje ich nazwa, nie muszą one służyć wyłącznie do przycinania żywopłotów otaczających posesje. Śmiało można przycinać nimi także niewielkie krzewy, a czasem nawet i miniaturowe drzewka bądź inne typy roślinności.

Spis treści
Dlaczego warto używać nożyc do żywopłotu?
Jak wybrać odpowiednie nożyce do żywopłotu?
Polecane produkty – gdzie kupić?

Dlaczego warto używać nożyc do żywopłotu?

Żywopłot wymaga bardzo systematycznej opieki. Oprócz obserwacji i działaniu przeciw chorobom i szkodnikom, najważniejsze jest prawidłowe przycinanie żywopłotów. Wśród wielu sprzętów, wyjątkowo przydatne są nożyce do żywopłotu charakteryzujące się długimi ostrzami. Pozwalają one profesjonalnie i dokładnie ciąć rośliny, a ich wydłużona budowa ułatwia formowanie roślin w figury geometryczne o równych płaszczyznach.

Obecnie nożyce do żywopłotów są również bardzo wygodne w użyciu, ponieważ zostały zaprojektowane tak, by miały odpowiedni kształt rączki i nie trzeba było używać dużej siły, by się nimi posługiwać.

Jak wybrać odpowiednie nożyce do żywopłotu?

Nożyce do żywopłotu przeznaczone do użytku ręcznego będą różnić się od siebie głównie wymiarami. Akurat ich rozmiar każdy musi sam sobie ustalić. Na ogół jest oczywiście tak, że na tych większych posesjach lepiej sprawdzają się te większe nożyce, a na tych mniejszych – te znacznie mniejsze.

Ten wybór trzeba jednak bardzo dobrze przemyśleć. Nawet jeśli ogród jest naprawdę niewielki, to jeszcze wcale nie znaczy, że małe nożyce będą dla niego wystarczające, bo jeśli ten ogród wypełniony jest olbrzymią ilością krzewów, a do tego otacza go imponujący wysoki żywopłot, domownicy będą musieli dość często przycinać w nim różne rośliny, dlatego też tę pracę powinni sobie jakoś usprawnić.

Polecane produkty

nożyce do przycinania żywołotu z bukszpanu
Nożyce do żywopłotu z bukszpanu
Nożyce do bukszpanu zostały stworzone specjalnie w celu nadawania kształtu krzewom bukszpanu i żywopłotom. Krótkie ostrza oraz bardzo stabilne uchwyty wykonane z tworzywa sztucznego umożliwiają lekkie i wygodne przycinanie krzewów. Dzięki zastosowaniu opatentowanego precyzyjnie nastawianego luzu łożyskowego możliwa jest indywidualna regulacja naprężenia wstępnego noży. Wytrzymały odcinak do bezproblemowego przycinania grubszych gałęzi oraz tłumiący uderzenia ogranicznik optymalnie uzupełniają narzędzie i umożliwiają proste i perfekcyjne przycinanie bukszpanu.
SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE!
nożyce do cięcia żywopłotu
Nożyce do żywopłotu
Profesjonalne nożyce do cięcia żywopłotu. Oszlifowane, proste, kute ostrze stalowe, gumowy amortyzowany odbijak. Aluminiowe ramiona, miękkie antypoślizgowe chwyty
SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE!
teleskopowe nożyce do cięcia żywopłotu
Teleskopowe nożyce do żywopłotu
To doskonałe narzędzie dla każdego ogrodnika chcącego mieć piękny i zadbany żywopłot. Są wyjątkowo praktyczne, łatwe w użyciu i posiadają wiele usprawniających pracę rozwiązań!
SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE!

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, zdjęcie tytułowe: Ron Porter / Pixabay edit.
G.T.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Nożyce do żywopłotu | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Nożyce do żywopłotu | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (4)