Logo
Logo

Lampy ogrodowe na balkon | Wybieramy najmodniejsze oświetlenie!

Lampy to jedne z ważniejszych elementów wyposażenia ogrodu. Nic tak nie wpływa na odbiór przestrzeni nocą, jak odpowiednio rozmieszczone oświetlenie, które kadruje widoki. Jak wobec tego oświetlić balkon i taras? Jakie modele lamp będą najlepsze? Podpowiadamy!

Spis treści
Jakie lampy ogrodowe wybrać na balkon i taras? Jakie oświetlenie sprawdzi się na Twoim balkonie? FILM: Jak wybrać oświetlenie zewnętrzne? Galeria inspiracji

Lampy ogrodowe na balkon i taras: jakie wybrać?

Jest jedna rzecz, która tworzy atmosferę ogrodu jak nic innego: oświetlenie. Zwłaszcza gdy słońce zachodzi i zapada ciemność podczas spotkania na świeżym powietrzu z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami, oświetlenie znacznie przyczyni się do stworzenia dobrego nastroju. Klimatyczne światło jest ważne nie tylko w ogrodzie, ale także na balkonie i tarasie. Jeśli jesteście właścicielami mieszkania w bloku, balkon jest dla was jak kolejny pokój, w którym najchętniej, wiosną i latem, spędzalibyście czas od rana do wieczora. Właśnie dlatego ważne jest, by zadbać o dobre oświetlenie i cieszyć się naturą także po zmroku! 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu lamp ogrodowych? Warto spojrzeć przede wszystkim na funkcję i przeznaczenie lampy, które planujecie zakupić na taras, powinny być dostosowane do użytku zewnętrznego. Nie wolno o tym zapomnieć, w przeciwnym razie długo nie nacieszycie się klimatycznym oświetleniem balkonu! Poza tym, pomijając wartości estetyczne, istotne są jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania. Na tarasie sprawdzą się lampy aluminiowe i stalowe, zabezpieczone przed korozją. Powinny mieć też najwyższą klasę ochrony przeciwporażeniowej – lampy zewnętrzne tarasowe powinny mieć współczynnik co najmniej IP 44, który zapewnia odporność m.in. na wilgoć, kurz, ewentualne opady atmosferyczne, czy promieniowanie UV. 

Rodzaje oświetlenia tarasowego: jakie sprawdzi się na Twoim balkonie? 

 • Kinkiety zewnętrzne
  To doskonałe rozwiązanie, jeśli chcecie stworzyć na swoim balkonie elegancką jadalnię. W sklepach online i marketach ogrodniczych dostępnych jest wiele modeli, które można dopasować do balkonu w każdym stylu.

 • Lampy tarasowe stojące
  Sprawdzą się szczególnie na większych tarasach. Ich niekwestionowaną zaletą jest to, że łatwo można je przenosić z miejsca na miejsce i dzięki temu niemal codziennie ulepszać swoją aranżację.

 • Lampy tarasowe wiszące
  To opcja dla tych, którzy chcą przede wszystkim zachować na swoim balkonie jak najwięcej przestrzeni. Jeśli na waszym tarasie zbudowane jest nawet niewielkie zadaszenie, możecie przymocować wiszące lampy do np. drewnianej belki. 

 • Oświetlenie tarasowe LED
  To energooszczędne rozwiązanie, które jest wielofunkcyjne. Możemy bowiem zastosować lampy LED wbudowane w taras w postaci punktów świetlnych, które będą np. skierowane na poszczególne rośliny. Z drugiej strony lampy LED to nie tylko punkty świetlne, ale także ozdobne girlandy, lampy wiszące, stojące, czy kinkiety. 

 • Ozdobne lampki w formie girlandy
  To patent na szybką metamorfozę niewielkiego tarasu. Jeżeli nie dysponujecie zbyt dużymi funduszami, taka prosta dekoracja nie tylko stworzy klimatyczną atmosferę po zmroku, ale też w ciągu dnia.

 • Kolorowe lampiony 
  Można ustawić na stole, na podłodze, a nawet w rabatach pomiędzy roślinami. Z powodzeniem możecie dostosować je do charakteru balkonu. Na balkonie minimalistycznym sprawdzą się lampiony o prostej formie, z kolei na tarasach w bardziej rustykalnym stylu, najlepsze będą modele z większą ilością zdobień. 

 • Lampa naftowa
  To "oldschoolowe" rozwiązanie, które mimo wszystko jest ponadczasowe i zawsze robi dobre wrażenie. Pewnie nie będzie wystarczającym oświetleniem np. do pracy przy komputerze, czy do czytania książki, ale kolacja przy takiej lampie to prawdziwa przyjemność i romantyzm w czystej postaci, który nie potrzebuje już żadnych upiększeń i dodatków!


FILM: Jak wybrać oświetlenie zewnętrzne? 

Bricomarché z pasją / Youtube


Oświetlenie balkonu | Galeria inspiracji


 Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: PowerLee / Pixabay
Autor
Lampy ogrodowe na balkon | Wybieramy najmodniejsze oświetlenie!
Lampy ogrodowe na balkon | Wybieramy najmodniejsze oświetlenie!
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (11)
Twoja strona ogrodu