Logo
Logo

Wybierz grabie z systemem "CLICK", a praca w ogrodzie stanie się przyjemnością!

Od dzisiaj grabienie liści stanie się przyjemnością! Można tak śmiało napisać dzięki grabiom PROLINE z linii "System CLICK". Z nimi sterty liści nie będą już problemem, a jesienny koszmar zamieni się w odpoczynek na świeżym powietrzu.

Wraz z marką PROLINE przygotowaliśmy dla Was praktyczny poradnik, z którego dowiecie się, jak wybrać najlepsze grabie do ogrodu!

Trawnik jest ważnym elementem każdego ogrodu. Jesienią starannie nawożona, podlewana i koszona trawa zostaje przykryta warstwą spadających liści. Nieusunięte mogą stać się groźną pożywką dla mchów, dlatego warto się ich pozbyć nim nastanie zima. Kiedy je wygrabimy dostarczymy podłożu więcej światła, wody i powietrza. Jeżeli nie zapomnimy o zielonym dywanie jesienią, odpłaci nam się pięknym wyglądem w kolejnym sezonie.

Aby sezonowe sprzątanie liści, gałązek i suchej trawy należało do jednych z przyjemniejszych zajęć, polska marka PROLINE rozszerzyła swoją ofertę narzędzi do pielęgnacji ogrodu o cztery rodzaje grabi oraz dwa typy trzonków do ich łatwego mocowania. Rozwiązanie to za pomocą szybkiego i łatwego w obsłudze systemu łączenia pozwala dostosować odpowiednią końcówkę do wykonywanej czynności.

System „CLICK” PROLINE i Twój ogród to polubi. Bądź Ogrodnikiem z CHARAKTEREM.

 

Dwa trzonki do wyboru

Sercem, podstawą systemu są trzonki. Proline proponuje ich dwa rodzaje – trzonek aluminiowy (14312) oraz tradycyjny trzonek wykonany z drewna sosnowego (14311).

Oba rozwiązania mogą być przechowywane w altanach ogrodowych i innych nieogrzewanych pomieszczeniach gospodarczych – są odporne na korozję. Trzonki mają taką samą średnicę, zbliżoną wagę, różnią się jedynie długością – ten drewniany jest o 10 cm krótszy od aluminiowego. Długości zostały tak dobrane, aby zwiększyć wygodę pracy.

trzonek do grabi PROLINE 14311
Drewniany trzonek do grabi
PROLINE 14311
SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ
trzonek do grabi PROLINE 14312
Aluminiowy trzonek do grabi
PROLINE 14312
SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ
Wykorzystany "System CLICK" jest rozwiązaniem niezawodnym i trwałym.
Sam proces wymiany głowicy roboczej jest intuicyjny. Poprzez naciśnięcie palcem zwalniamy blokadę i zdejmujemy grabie. W ich miejsce po prostu wsuwamy inną potrzebną w tym momencie głowicę – blokada po znalezieniu się w wyznaczonym miejscu zatrzaskuje się – a my słyszymy charakterystyczny "klik". Narzędzie jest gotowe do użycia.

Dobierz odpowiednią końcówkę = grabie

Obecnie w skład systemu wchodzą cztery rodzaje grabi. Są to najczęściej wykorzystywane modele, które pozwalają sprzątać skoszoną trawę, liście oraz gałązki. Głowice wykonano z wysokiej klasy tworzywa sztucznego. Charakteryzuje się ono z jednej strony dużym stopniem wytrzymałości, a z drugiej – znakomitą elastycznością. Dzięki temu problem łamiących się zębów – znany z najtańszych dostępnych na rynku rozwiązań, został wyeliminowany.

Wysoką jakość tworzywa dosłownie czuć w dłoniach. Wystarczy wziąć wybraną głowicę do ręki, aby doświadczyć znakomitej elastyczności i jednocześnie sztywności konstrukcji. W przypadku grabi uniwersalnych (14316) zęby są sztywne, a w głowicach przeznaczonych do liści charakteryzują się sprężystością najbardziej odpowiednią do głównego zastosowania.

Najbardziej elastyczne pazurki mamy w modelu 14313 (szerokość jednego zęba to 10 mm), nieco mniej w grabiach małych (14315), a najsztywniejsze w końcówce (14314). Ta ostatnia głowica będzie bardzo dobrym rozwiązaniem w czasie wiosennego grabienia np. liści dębowych. Pozwoli sprawnie wygrabić ich pozostałość z kępek trawy oraz bezpośrednio spod krzewów iglastych.

Podkreślić należy, że we wszystkich modelach grabi Proline pazurki z biegiem czasu nie odkształcają się, a w czasie pracy, pod wpływem sprężystości, wracają na swoje miejsce.

grabie PROLINE 14313
Grabie ogrodowe
PROLINE 14313
SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ
grabie PROLINE 14314
Grabie ogrodowe
PROLINE 14314
SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ
grabie PROLINE 14315
Grabie ogrodowe
PROLINE 14315
SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ
grabie PROLINE 14316
Grabie ogrodowe
PROLINE 14316
SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ

 

Dlaczego warto wybrać narzędzia PROLINE?

System wymiennych głowic roboczych to propozycja godna rozważenia przez wszystkich, którzy chcą posiadać szerokie spektrum narzędzi do pielęgnacji ogrodu, a dysponują ograniczonym miejscem do ich przechowywania. Głowice oddzielone od trzonka zajmują niewiele miejsca i można je przechowywać na jednym haku. Korzystne jest również to, że posiadając trzonek można w dowolnym czasie uzupełnić spektrum grabi o kolejną głowicę. Takie rozwiązanie jest korzystniejsze, ponieważ nie musimy już płacić za trzonek.

Na pewno dużym atutem grabi PROLINE "System CLICK" jest ich umiarkowana cena. Odczuwalnie niższa od cen rozwiązań oferowanych przez marki ogrodnicze klasy premium. Jakość i estetyka wykonania, a co za tym jakość narzędzi stoi na bardzo wysokim poziomie i zapewnia wysoki komfort pracy.

Artykuł powstał we współpracy z polską marką PROLINE. Więcej informacji o produktach i szczegóły oferty znajdziesz na www.narzedzianonstop.pl
Tagi
 
Powiązane tematy

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl