Logo
Logo

Jak zadbać o ogród jesienią? Te narzędzia ułatwią porządki i sprawią, że staną się przyjemnością | Wystarczy "kliknąć"

Fiskars
Artykuł powstał we współpracy z firmą Fiskars
producentem najwyższej jakości narzędzi i akcesoriów ogrodniczych.

Jesień to czas, kiedy natura przygotowuje się do zimowego snu, a my, ogrodnicy, do wzmożonej pracy. Sprzątanie liści, czyszczenie posadzek, dbanie o rośliny – wszystko to wymaga odpowiednich narzędzi. Dzięki serii Fiskars QuikFit, jesienne prace w ogrodzie stają się nie tylko łatwiejsze, ale i bardziej przyjemne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej narzędziom tej kultowej marki i dowiemy się, które z nich najlepiej sprawdzą się w konkretnych czynnościach. Oto poradnik po najważniejszych jesiennych pracach i narzędziowy niezbędnik każdego ogrodnika.

Jak zmienić prace ogrodowe w przyjemność?

Gdy za oknem króluje jesienna aura i sezon powoli dobiega końca – to najwyższy czas na przygotowanie ogrodu na nadchodzące chłody. Intensywne jesienne prace ogrodowe (a wśród nich choćby: sprzątanie liści z trawnika, czyszczenie posadzek, dbanie o rynny w altanach) mogą być prawdziwą przyjemnością, jeśli dysponujemy odpowiednimi narzędziami.

System narzędzi z wymiennymi głowicami Fiskars QuikFit™ to idealne rozwiązanie dla tych ogrodników, którzy cenią sobie najwyższą jakość, funkcjonalność i wygodę. Dzięki wymiennym głowicom, możemy zaoszczędzić miejsce w garażu czy szopie, a jednocześnie mieć pewność, że dysponujemy narzędziami do każdej pracy. Aluminiowe trzonki zapewniają komfort pracy, a szeroki wybór głowic pozwala na szybkie dostosowanie narzędzia do konkretnej czynności.

Od przyborów do czyszczenia rynien po kultywatory, grabie, czy szczotki –  narzędzia QuikFit z wymiennymi głowicami poradzą sobie z każdym zadaniem w ogrodzie. To wszechstronne rozwiązanie jest łatwe w użyciu, zajmuje niewiele miejsca i pozwala wykonać nawet najtrudniejsze ogrodnicze prace. To narzędzia, które z pewnością przydadzą się do jesiennych porządków w ogrodzie.
 

Cała gama produktów QuikFit™ została zaprojektowana z myślą o wygodzie, funkcjonalności i długotrwałym użytkowaniu. Jeden trzonek i gama ponad 30 dodatkowych narzędzi umożliwiają wykonanie najróżniejszych prac w ogrodzie. Łatwy w obsłudze mechanizm łączenia umożliwia szybką zmianę głowicy, a różnej długości trzonki wykonane z aluminium i pokryte powłoką SoftGrip™ zwiększają komfort pracy. Dzięki uniwersalnemu adapterowi, system Fiskars może być używany wraz z wymiennymi głowicami innych producentów. Wystarczy kliknąć, by uzyskać narzędzie idealne. 

Jeżeli chcesz wykonywać więcej prac przy użyciu mniejszej ilości narzędzi, system narzędzi z wymiennymi głowicami to idealny wybór. Od przyborów do czyszczenia rynien po kultywatory, grabie, czy szczotki – narzędzia QuikFit z wymiennymi głowicami poradzą sobie z każdym zadaniem.

System narzędzi z wymiennymi głowicami – połączenie jakości, funkcjonalności i wygody

Fiskars QuikFit™ to innowacyjne rozwiązanie dla każdego ogrodnika. Seria została podzielona na trzy kluczowe kategorie, które spełniają różne potrzeby ogrodowe.

  1. Połącz i posprzątaj – oferuje narzędzia, które uczynią porządki w ogrodzie prostymi i efektywnymi.
  2. Połącz i piel – to idealna propozycja dla tych, którzy pragną pielęgnować swój ogród, niezależnie od jego wielkości czy lokalizacji.
  3. Połącz i sięgaj dalej – to odpowiedź na wyzwania związane z pracą na wysokościach, eliminując potrzebę korzystania z drabiny. 

W ofercie Fiskars mamy do dyspozycji różnorodne trzonki o zróżnicowanych długościach, idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb ogrodnika. Dla tych, którzy potrzebują większego zasięgu, dostępny jest teleskopowy trzonek, który pozwala na regulację długości. Jeśli poszukujesz standardowego rozwiązania, idealnym wyborem będzie trzonek o długości 156 cm. Natomiast dla precyzyjnych prac w ogródku, gdzie wymagana jest większa kontrola, polecamy krótki trzonek o długości 30 cm. Dodatkowo, dla tych, którzy chcą połączyć narzędzia z różnych serii, Fiskars oferuje uniwersalny adapter QuikFit, który umożliwia łatwe i szybkie łączenie różnych głowic z trzonkami.

Połącz i posprzątaj – narzędzia do ogrodowych porządków
1. Małe grabie do liści – wąska głowica ułatwia pracę w trudno dostępnych miejscach ▶ KUP ONLINE
2. Szczotka – do porządkowania podwórka, tarasu lub patio ▶ KUP ONLINE
3. Metalowe grabie – do usuwania mchu i skoszonej trawy z trawnika ▶ KUP ONLINE
4. Grabie z tworzywa – szeroka głowica jest idealna do grabienia liści i skoszonej trawy ▶ KUP ONLINE
5. Odchwaszczacz – do pielenia, można nim pracować do przodu i do tyłu ▶ KUP ONLINE
6. Skrobak do fug – do usuwania trawy, mchu i chwastów ze szczelin między płytami ▶ KUP ONLINE
7. Szczotka ze stali – do usuwania mchu i innych zanieczyszczeń spomiędzy płyt ▶ KUP ONLINE
8. Szczotka szeroka – szeroka głowica jest idealna do porządkowania dużych powierzchni ▶ KUP ONLINE
9. Szczotka wąska – długie włókna doskonale sprawdzą się przy zamiataniu gruzu i liści ▶ KUP ONLINE

▲ Połącz i posprzątaj – narzędzia do ogrodowych porządków

W obrębie tej serii znajdują się głównie szczotki oraz grabie o zróżnicowanym zastosowaniu. Dzięki możliwości wymiany kilku głowic i połączenia ich z jednym trzonkiem, sprzątanie staje się bardziej komfortowe i efektywne, a także pozwala zaoszczędzić miejsce.

Połącz i piel – narzędzia ogrodnicze do gleby
1. Grabie uniwersalne – do grabienia wysokiej trawy, wyrównywania ziemi i piasku ▶ KUP ONLINE
2. Motyka duńska – rozbija glebę, przygotowuje rabaty do obsiewu, usuwa mech i chwasty ▶ KUP ONLINE
3. Grabie 14-zębne – do grabienia i wyrównywania większych powierzchni ▶ KUP ONLINE
4. Kultywator – do uprawy, rozpulchniania, spulchniania oraz napowietrzania gleby w ogrodzie ▶ KUP ONLINE
5. Mały kultywator – do uprawy, spulchniania i napowietrzania gleby w kwietnikach ▶ KUP ONLINE
6. Łopatka – do sadzenia i przesadzania, głowica wykonana z wysokiej jakości stali ▶ KUP ONLINE
7. Motyczka z widełkami – do spulchniania i rozdrabniania gleby, pielenia ▶ KUP ONLINE
8. Motyka – do usuwania chwastów między roślinami i rozdrabniania gleby ▶ KUP ONLINE
9. Odchwaszczacz – do pielenia i usuwania długich korzeni ▶ KUP ONLINE

▲ Połącz i piel – narzędzia ogrodnicze do gleby

Seria skupia się na produktach dedykowanych pielęgnacji i uprawie roślin. W jej skład wchodzą grabie, kultywatory do przygotowywania gleby, łopatki do nasadzeń oraz narzędzia do walki z chwastami. Bogata paleta głowic pozwala dostosować wybór do potrzeb każdego ogrodu.

Połącz i sięgaj dalej – narzędzia ogrodnicze do pracy na wysokości
1. Sekator – umożliwia cięcie trudno dostępnych gałęzi bez użycia drabiny ▶ KUP ONLINE
2. Zbierak do owoców – umożliwia łatwe i delikatne zbieranie owoców z wysokich drzew ▶ KUP ONLINE
3. Szczotka do rynien – połączenie szczotki i skrobaka do czyszczenia trudno dostępnych miejsc ▶ KUP ONLINE
4. Piła prosta – uniwersalne narzędzie do różnych prac w ogrodzie, ostrze z utwardzonej stali ▶ KUP ONLINE
5. Piła z hakiem – zakończenie piły uniemożliwia jej zsunięcie podczas pracy, nóż tnie od dołu ▶ KUP ONLINE

▲ Połącz i sięgaj dalej – narzędzia ogrodnicze do pracy na wysokości

Seria oferuje rozwiązania, które pozwalają dotrzeć tam, gdzie inne narzędzia nie sięgają. Dzięki teleskopowemu trzonkowi i wymiennym głowicom możemy pracować nawet na wysokości do 6 metrów, wykonując takie czynności jak przycinanie gałęzi, czyszczenie rynien czy zbieranie owoców, bez konieczności korzystania z drabiny.

Dzięki jednemu trzonkowi i odpowiednio dobranym końcówkom zyskujesz kompletny zestaw narzędzi idealnie dopasowany do Twojego ogrodu i każdego zadania. Fiskars QuikFit™ to odpowiedź na potrzeby każdego ogrodnika.

Jesienne prace: jakie narzędzia wybrać dla różnorodnych zadań?

Jesień w pełni rozgościła się za naszymi oknami, przynosząc ze sobą nie tylko malownicze barwy, ale i konieczność przygotowania ogrodu na nadchodzącą zimę. W tym czasie, kiedy dni stają się krótsze, a chłodne powietrze wypełnia atmosferę, warto wykorzystać każdą chwilę, by cieszyć się magią ogrodu. 

Właściwe narzędzia to klucz do skutecznego porządkowania i pielęgnacji roślin. Dzięki serii Fiskars QuikFit™, która oferuje szeroką gamę funkcjonalnych końcówek, prace ogrodnicze stają się prostsze i bardziej efektywne. Czy to chodzi o pielęgnację roślin, sprzątanie opadłych liści czy przycinanie gałęzi, z Fiskars każde zadanie staje się łatwiejsze. Pamiętaj, że odpowiednie narzędzia to inwestycja w piękno i zdrowie Twojego ogrodu przez cały rok.

Przygotowanie gleby i sadzenie roślin

Sadzenie roślin i cebulek to klucz do piękna ogrodu w kolejnym sezonie. Przed przystąpieniem do sadzenia warto jednak odpowiednio przygotować glebę. Kultywator z hartowanej stali doskonale sprawdzi się podczas napowietrzania gleby. Jego solidne zęby pozwalają na skuteczne spulchnienie ziemi, co ułatwia korzeniom roślin dostęp do tlenu i składników odżywczych. Dodatkowo, dzięki kultywatorowi z trzema zębami, możemy dokładnie przekopywać glebę w trudniej dostępnych miejscach, takich jak wąskie rabaty czy między roślinami. Po dokładnym przygotowaniu gleby i posadzeniu roślin, warto je obficie podlać i zabezpieczyć przed nadchodzącymi przymrozkami, usypując wokół nich kopczyk ziemi. Dzięki temu nasze rośliny będą miały wszystko, czego potrzebują, aby pięknie rozkwitnąć w kolejnym sezonie.

Motyka duńska to doskonałe narzędzie do rozbijania twardych grudek ziemi i przygotowywania rabat do obsiewu. Jej ostre krawędzie umożliwiają szybkie i skuteczne wykonywanie danej czynności. Dla tych, którzy potrzebują narzędzia o większej wszechstronności, motyczka z widelkami będzie idealnym wyborem. Umożliwia ona nie tylko spulchnianie gleby, ale także skuteczne usuwanie chwastów. Kolejnym narzędziem, które warto mieć pod ręką podczas jesiennej pielęgnacji ogrodu, jest motyka. Dzięki niej możemy skutecznie spulchniać glebę, przygotowując ją do nowych nasadzeń. W linii Fiskars QuikFit™ znajduje się również odchwaszczacz, który jest niezastąpiony w walce z uciążliwymi chwastami. Jego specjalna konstrukcja pozwala na precyzyjne usuwanie chwastów wraz z korzeniami, co zapobiega ich ponownemu wzrostowi.

Łopatka to niezastąpione narzędzie podczas sadzenia cebulek tulipanów, narcyzów czy hiacyntów. Jej ergonomiczna konstrukcja pozwala na precyzyjne i głębokie wkopywanie cebulek w glebę, zapewniając im odpowiednie warunki do wzrostu. Wspomaga również sadzenie krzewów oraz drzew ozdobnych, umożliwiając dokładne przygotowanie dołów sadzeniowych.

Porządki na trawniku

Jesienny trawnik, choć pięknie przyozdobiony opadłymi liśćmi, wymaga regularnych porządków. Zwłaszcza w wilgotne dni, kiedy liście mogą szybko stać się zagrożeniem dla zdrowia trawy, ograniczając dostęp tlenu i stwarzając idealne warunki dla grzybów. Aby zachować piękno jesiennego trawnika, konieczne jest systematyczne usuwanie liści, gałązek i innych odpadów. W tym celu idealnie sprawdzą się uniwersalne grabie, które dzięki 25 elastycznym zębom z trwałego tworzywa skutecznie zbierają liście.

Jeśli chodzi o trudniej dostępne miejsca, grabie 14-zębne oraz małe metalowe grabie do liści z wąską głowicą i 7 sprężystymi zębami są niezastąpione. Dla tych, którzy preferują metalowe narzędzia, grabie do liści metalowe QuikFitTM będą doskonałym wyborem, podczas gdy grabie do liści z tworzywa oferują lekkość i wytrzymałość. Dzięki takim narzędziom, trawnik będzie nie tylko wolny od liści, ale także odpowiednio przygotowany na nadchodzące miesiące zimowe.

Zbieranie owoców

Jesień to czas zbiorów owoców nie tylko z drzew owocowych, ale także z tych trudniej dostępnych, rosnących na wyższych gałęziach. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto sięgnąć po zbierak do owoców QuikFit™. Dzięki niemu, bez konieczności wspinania się na drabiny, możemy z łatwością zebrać owoce z wyższych gałęzi. Zbierak ten jest mocowany na aluminiowym trzonku, co gwarantuje jego lekkość i wytrzymałość. Dzięki temu prace w ogrodzie stają się prostsze i bardziej przyjemne.

Sprzątanie nawierzchni

Troska o nawierzchnię tarasu lub balkonu jest ważna przez całe 12 miesięcy, by prezentowała się estetycznie i dodawała uroku naszemu domowi lub ogrodowi. Przed nadejściem zimy warto pozbierać opadłe liście i gałęzie. W takich sytuacjach niezbędna jest szczotka o właściwym włosiu. Doskonałym narzędziem do sprzątania większych, płaskich obszarów, takich jak taras czy patio, jest szeroka szczotka. Wykonana z trwałego materiału, gwarantuje efektywne czyszczenie. Z kolei węższa szczotka, z dłuższymi włóknami, idealnie nadaje się do usuwania liści, ziemi czy gruzu. Jej design pozwala także na czyszczenie schodów.

Aby przygotować nawierzchnie i płyty chodnikowe do zimy, warto je dokładnie oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń, takich jak liście, ziemia czy mech. W tym celu doskonale sprawdzi się skrobak do fug. Dzięki niemu możemy skutecznie usunąć trudne zabrudzenia z fug oraz narożników budynków czy schodów. Kolejnym niezastąpionym narzędziem jest szczotka do czyszczenia chodnika. Jej stalowe włosie pozwala na efektywne usuwanie mchu i innych zanieczyszczeń spomiędzy płyt chodnikowych. Dodatkowe ostrze umożliwia usunięcie nawet głęboko osadzonych chwastów. 

Korzystając z narzędzi Fiskars QuikFit™, możemy być pewni, że nasz ogród będzie odpowiednio przygotowany na każdą porę roku. Dzięki wymiennym głowicom, system ten pozwala na wydajną pracę i ułatwia utrzymanie porządku wśród narzędzi ogrodniczych. To wszechstronne rozwiązanie jest łatwe w użyciu, zabiera niewiele miejsca i pozwala wykonać nawet najtrudniejsze ogrodnicze zadanie.

Artykuł powstał we współpracy z firmą FISKARS, www.fiskars.com

Autor
Jak zadbać o ogród jesienią? Te narzędzia ułatwią porządki i sprawią, że staną się przyjemnością | Wystarczy "kliknąć"
Jak zadbać o ogród jesienią? Te narzędzia ułatwią porządki i sprawią, że staną się przyjemnością | Wystarczy "kliknąć"
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi