Logo
Logo
37
Okazje
Artykuł na: 6-9 minut

1 preparat na wiele szkodników? | Sprawdź, co warto kupić!

Mszyce, przędziorki, tarczniki i ziemiórki to najczęściej występujące szkodniki w naszych ogrodach, które przysparzają ogrodnikom wielu problemów. Niszczą rośliny, osłabiając ich kondycję, co negatywnie wpływa na wygląd roślin, a także wielkość i jakość uzyskiwanych plonów. W skrajnych przypadkach szkodniki mogą doprowadzić do obumarcia roślin, dlatego należy podjąć odpowiednie działania, gdy tylko zauważy się pierwsze osobniki.

Najlepszym rozwiązaniem jest Substral Polysect, który zwalcza wiele szkodników, zastępując inne środki owadobójcze. Dzięki temu wystarczy jeden preparat na wiele problemów! Jakie szkodniki zwalcza? Jak go stosować by zabieg był bezpieczny i skuteczny?

1 preparat na wiele szkodników
Dlaczego warto kupić Polysect?

Główną zaletą stosowania Polysectu jest jego wszechstronne działanie – zwalcza on wszystkie szkodniki ssące lub gryzące (które zjadają Twoje rośliny), co oznacza, że nie trzeba znać się na owadach, roztoczach (i innych "robalach"), aby dobierać odpowiedni i skuteczny środek do ich rodzaju. Wystarczy zastosować Substral Polysect, aby szybko pozbyć się problemów! Dużą zaletą środka jest również szybkość działania, gdyż efekty widać już po 24 godzinach! Warto również zwrócić uwagę na jego długie działanie – zapewnia ochronę nawet przez 3 tygodnie.

Można go stosować zarówno interwencyjnie (aby pozbyć się szkodników, które już zaatakowały nasze rośliny) oraz zapobiegawczo (chroni rośliny przed nowymi szkodnikami). Można go zastosować praktycznie na wszystkich roślinach ozdobnych uprawianych w domach, na balkonach, w gruncie i w szklarniach, a także na niektórych warzywach.

jakie szkodniki najczęściej pojawiają się w ogrodzie
Fot. kolaż / Depositphotos
Nie musisz znać się na szkodnikach i kupować wielu preparatów, ponieważ Polysect zwalczy je wszystkie!
Dzięki podwójnemu mechanizmowi działania szkodniki nie mają z nim szans.
Polysect jest znacznie skuteczniejszy i działa dłużej od tradycyjnych preparatów owadobójczych, które działają tylko kontaktowo – zwalczają opryskane szkodniki opryskane, ale nie zostają w roślinie, nie krążą w jej sokach i nie chronią przed pojawieniem się nowych. Polysect jest szybko pobierany przez zielone części roślin i przemieszczany wraz z sokami, co powoduje, że szkodniki giną, nawet jeśli nie zostały bezpośrednio opryskane.


Substral Polysect to unikalna formuła działająca zarówno kontaktowo, jak i systemicznie. Działanie kontaktowe wspiera przede wszystkim walkę z już obecnymi osobnikami – oprysk szybko unieszkodliwi - żerujące na roślinach szkodniki. Dzięki działaniu systemicznemu – to znaczy przenikaniu do wewnętrznych tkanek rośliny – środek chroni ją przed kolejnymi atakami. Każdy owad żerujący na zabezpieczonej w ten sposób roślinie pobierze wraz z jego sokami zabójczą dla siebie substancję. Substral Polysect działa przez około 21 dni, dlatego poradzi sobie zarówno z intensywnymi atakami szkodników ssących, jak i z zabezpieczeniem roślin (np. przed ich przeniesieniem się z otaczających upraw lub ogrodów). Po prostu Zwalcza i Chroni.


Jak działa?  

Substral Polysect działa w unikalny sposób, który jest jego cechą charakterystyczną, gdyż ma działanie systemiczne, kontaktowe i żołądkowe. Zaaplikowany środek wnika do wnętrza rośliny, krążąc w jej w sokach nawet przez 21 dni. Dzięki temu szkodnik, atakując roślinę, jednocześnie pobiera preparat i zostaje szybko unieszkodliwiony. To oznacza, że Polysect działa również na szkodniki, które się schowały i nie są widoczne, a na skuteczność jego działania nie ma wpływu deszcz i inne czynniki zewnętrzne, umożliwiając długotrwałe zwalczanie szkodników. Ten sposób działania sprawia, że Polysect nie tylko zwalcza szkodniki, już bytujące na roślinie, ale również zapobiega pojawianiu się kolejnych. Dlatego może być stosowany zapobiegawczo i kontaktowo w przypadku pojawienia się insektów.  

Nie musisz kupować wielu preparatów i wydawać dużej ilości pieniędzy. Wystarczy jeden środek owadobójczy, aby zwalczyć większość ogrodowych szkodników i zadbać o swoje rośliny.

Jakie szkodniki zwalcza?  

Polysect to środek owadobójczy, zwalczający m.in. ziemiórkę, tarcznika, misecznika, wełnowca, przędziorka, ochojnika i mszyce oraz gąsienice (w tym ćmę bukszpanową), a także inne szkodniki o aparacie gębowych gryzącym lub ssącym. Może być stosowany zarówno do roślin doniczkowych uprawianych w domu, jak i do roślin ogrodowych. Szerokie spektrum zastosowania, które wynika ze sposobu działania i obecności substancji czynnej (acetampiryd) sprawia, że Polysect jest niezwykle skuteczny i poradzi sobie z większością szkodników atakujących rośliny ogrodowe i doniczkowe!

jak stosować Polysect na szkodniki roślin
Polysect ma formę koncentratu, z którego przygotowuje się emulsję wodną. Środek owadobójczy stosuje się w formie oprysków, tworząc roztwór z 10 ml preparatu i 1 litra wody. Najlepiej mieszankę przygotowywać bezpośrednio przed jego zastosowaniem, mieszając go w pojemniku myjki ciśnieniowej. Po przygotowaniu roztworu należy dokładnie spryskać nim wybrane rośliny, dbając, aby preparat pokrył wszystkie jej części. W razie potrzeby (duża ilość szkodników), zabieg można powtórzyć po 14 dniach. Należy pamiętać, że w przypadku roślin jadalnych okres karencji wynosi 14 dni. Przed użyciem każdego środka owadobójczego, należy dokładnie zapoznać się z instrukcją producenta, która jest zamieszczona na opakowaniu. Dzięki temu zyska się pewność, że środek jest stosowany w bezpieczny sposób, a jego działanie będzie skuteczne.
Oprysk Polysectem zwalcza zarówno te owady, które zostaną bezpośrednio nim opryskane, jak i te żerujące w głębi gęstego krzewu. Wszystko dlatego, że przenika do wewnętrznych tkanek rośliny.

Jak stosować?  

  • Załóż odzież ochronną, by uniknąć zatrucia!
  • Przygotuj ręczny opryskiwacz do ochrony roślin.
  • Odmierz 10 ml preparatu na 1 l wody.
  • Opryskaj dokładnie rośliny cieczą roboczą.
  • Umyj ręce i odzież, jeśli miała kontakt z preparatem.
  • Czekaj na efekty. Szkodniki zginą w ciągu 24 godzin, a rośliny będą bezpieczne przez następne 3 tygodnie!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych na etykiecie-instrukcji stosowania dołączonej do opakowania.

Kup wygodnie online

SUBSTRAL Polysect Bukszpan Srodek Owadobojczy
SUBSTRAL Polysect Bukszpan Środek Owadobójczy
Substral Polysect Bukszpan do ochrony krzewów bukszpanu. Zwalcza istniejące szkodniki zapewniając szybkie efekty – widoczne w 24 godziny. Długo Działający – poprzez systemiczne działanie, krąży w sokach rośliny i zapewnia ochronę przed nalotem nowych szkodników nawet do 21 dni.
Kup online
SUBSTRAL Polysect Ochojnik Środek Owadobójczy
Substral Polysect. Długo działający środek owadobójczy zwalczający ochojnika, mszyce, tarcznika, wełnowca, misecznika, ziemiórkę. Przeznaczony do roślin i krzewów ogrodowych, w tym róż, modrzew. Zwalcza istniejące owady oraz działa systemicznie – wnika w głąb rośliny i krąży wraz z jej sokami chroniąc roślinę nawet do 3 tygodni. Zastosowanie: ogród.
Kup online
SUBSTRAL Polysect Srodek Owadobojczy Warzywa Kwiaty
SUBSTRAL Polysect Środek Owadobójczy Warzywa Kwiaty
Substral Polysect do roślin jadalnych. Zwalcza mszyce, przędziorki, miseczniki, wełnowce, poskrzypki liliowe w uprawach pomidorów, ogórków, sałaty, innych warzyw, czy kwiatów. Zwalcza istniejące owady oraz działa systemicznie – wnika w głąb rośliny i krąży wraz z jej sokami chroniąc roślinę nawet do 3 tygodni. Zastosowanie: ogród, uprawy pod osłonami.
Kup online
SUBSTRAL Polysect Srodek Owadobojczy Aerozol
SUBSTRAL Polysect Środek Owadobójczy Aerozol
Substral Polysect aerozol. Gotowy do użycia długo działający środek owadobójczy przeznaczony do zwalczania trudnych szkodników takich jak: ochojnik, tarcznik, wełnowiec, misecznik, mszyca i przędziorek. Przeznaczony do domowych i balkonowych roślin ozdobnych i kwiatów, do kwiatów doniczkowych, warzyw. Zwalcza istniejące szkodniki. Odporny na deszcz, chroni systemicznie do 3 tygodni. Zastosowanie: dom, balkon, ogród.
Kup online

logo Substral

Artykuł powstał we współpracy z marką Substral – dystrybutorem środków ochrony roślin do ogrodu.

Więcej informacji o firmie i produktach znajdziesz na: www.lovethegarden.com

Tagi
Lista zakupów