Logo
Logo
22
Okazje

Jak zabezpieczyć bukszpany przed ćmą? Wybierz Substral!

Jak skutecznie chronić bukszpany przed atakiem gąsienic ćmy? Zastosuj preparaty systemiczne, które po oprysku krążą w sokach rośliny zabijając owady i zabezpieczając roślinę przed kolejnymi.

Ćma bukszpanowa (Cydalima perspectalis) to największy problem w uprawie bukszpanów. Niewielkie gąsienice tej ćmy w krótkim czasie potrafią całkowicie ogołocić dorodny krzew bukszpanu z liści. Rośliny tracą swoją dekoracyjność, są osłabione i w krótkim czasie zamierają! Inwazja ćmy bukszpanowej w Polsce trwa od 5 lat. Na szczęście są dostępne skuteczne i szybko działające preparaty, które pomagają skutecznie zabezpieczyć bukszpany przed ćmą.

Jakie preparaty są najskuteczniejsze w walce z ćmą bukszpanową?

Najskuteczniejsze w walce z ćmą bukszpanową są preparaty systemiczne o długotrwałym działaniu. Po aplikacji preparatu substancja aktywna ZABIJA szkodniki już w 24 godziny po oprysku. Ma jednak dodatkowe działanie, gdyż PRZENIKA do wnętrza rośliny i KRĄŻY w jej sokach, dzięki czemu giną także te owady, które schowały się w gęstwinie pędów! Ponadto CHRONI roślinę przed nowymi szkodnikami nawet do 21 dni, gdyż substancja aktywna pozostaje w roślinie na długo! ZABEZPIECZA to bukszpany przed kolejną inwazją ćmy!

Preparaty systemiczne są skuteczne przy zwalczaniu ćmy bukszpanowej, ale działają także na wiele innych szkodników ogrodowych – np. innych gąsienic, mszyc oraz wielu owadów o aparacie gębowym ssącym i gryzącym.

POLYSECT
POLYSECT
KUP ONLINE!
MOSPILAN
MOSPILAN
KUP ONLINE!

Jak stosować?

  • PRZECZYTAJ instrukcję-etykietę stosowania środka ochrony roślin, którą znajdziesz z tyłu opakowania. Znajdziesz w niej wszystkie niezbędne informacje i zalecenia, dotyczące zasad bezpiecznego stosowania preparatu.
  • ODMIERZ odpowiednią dawkę koncentratu. Maksymalna/zalecana dawka środka do jednorazowego zastosowania to 10 ml preparatu na 1 L wody.
  • PRZYGOTUJ opryskiwacz ciśnieniowy, by wykonać ciecz użytkową bezpośrednio przed zastosowaniem. Odmierzoną ilość środka wlej do opryskiwacza częściowo napełnionego wodą, a następnie wymieszaj ciecz i dolej wody.
  • OPRYSKAJ dokładnie roślinę preparatem, tak by ciecz użytkowa dokładnie pokryła całą roślinę! Preparat dokładnie zabezpiecza roślinę, łącznie z jej nowymi przyrostami.
  • CZEKAJ aż środek zacznie działać (przy optymalnych warunkach pierwsze efekty widać już po 24 godzinach). Preparat jest toksyczny dla owadów, ale bezpieczny dla rośliny!
  • POWTÓRZ opryskiwanie, jeśli to konieczne. Odstęp między zabiegami: 14-21 dni.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Produktów biobójczych należy używać, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.

logo Substral

Artykuł powstał we współpracy z marką Substral – dystrybutorem środków ochrony roślin do zwalczania ćmy bukszpanowej.

Więcej informacji o firmie i produktach znajdziesz na: www.lovethegarden.com

Tagi
Lista zakupów