Logo
Logo
37
Okazje
Artykuł na: 9-16 minut

Nowe nawozy Osmocote 2w1 – szybko i długo działające!

Nawożenie to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych przeprowadzanych w ogrodzie. Pozwala zachować rośliny w dobrej kondycji, dzięki czemu są one bardziej odporne na choroby, szkodniki, okresową suszę i niekorzystne czynniki zewnętrzne. Dodatkowo regularnie nawożone rośliny wspaniale się prezentują, a plony są obfite i zachwycają swą jakością. Jednak trzeba pamiętać, aby nawożenie było regularne i przeprowadzane w odpowiedni sposób, gdyż przenawożenie jest równie niekorzystne jak brak składników pokarmowych.

Rozwiązaniem są nowe nawozy Substral Osmocote 2w1. To nawozy o długotrwałym działaniu, a zarazem szybkich efektach, które dostarczają roślinom wszystkich składników pokarmowych. Jakie mają zalety? Jak działają i jak je stosować?  

Dlaczego warto wybrać nowe nawozy Osmocote 2w1?

Rośliny, tak jak wszystkie inne żywe organizmy, do ciągłego i prawidłowego wzrostu potrzebują składników pokarmowych. Z tego względu niezbędne jest stosowanie nawozów, które bogate są w makro- i mikroelementy. Ma to szczególne znaczenie przy uprawie roślin w doniczkach, gdyż ziemia szybko zostaje wyjałowiona, a roślinom brakuje odpowiedniej pożywki. Jednak ciągłe nawożenie, dbanie o terminy i odpowiednie przerwy może być kłopotliwe. Rozwiązaniem są nowe nawozy szybko- i długo działające Osmocote marki Substral.

Jakie unikalne cechy mają nowe nawozy Osmocote 2w1?

✔ Podwójne działanie: szybki efekt i długie działanie
✔ Efekty widoczne już po 7 dniach
✔ Odżywiają rośliny przez 6 miesięcy
✔ Bogate w makro- i mikroelementy
✔ Łatwe stosowanie: rozsyp i podlej
✔ Wystarczy 1 dawka na cały sezon
✔ Brak ryzyka przenawożenia

W ulepszonej technologii nawozy Osmocote 2w1 zapewniają nie tylko długotrwałe działanie do 6 miesięcy, ale i natychmiastowe rezultaty. Nowa formulacja to także większa wydajność i jeszcze większa dawka składników odżywczych.


Nawozy Osmocote 2w1 to nowość marki Substral. Formulacja nowej generacji zapewnia roślinom krótko- i długoterminową dostępność składników odżywczych. To wyjątkowa mieszanina powlekanego granulatu o powolnym uwalnianiu oraz niepowlekanych granulek szybko działających. To także większa wydajność i jeszcze większa dawka składników odżywczych.


Jeśli zależy Ci na wygodzie, wysokiej jakości i łatwości stosowania, wybierz nawóz długodziałający Osmocote marki Substral. Wystarczy zastosować go tylko 1 raz w sezonie, by zapewnić roślinom dobry start i niezbędne składniki pokarmowe nawet przez pół roku! Nowe nawozy Osmocote działają już po 7 dniach, a ponadto stopniowo uwalniają zawarte w nich składniki pokarmowe, dzięki czemu roślina ma do nich stały dostęp. Dodatkowo długie działanie sprawia, że nie trzeba często nawozić roślin, a jednocześnie ogranicza ryzyko niekorzystnego przenawożenia.

Osmocote 2w1 są pełne składników pokarmowych, które są odpowiednio zbilansowane, a ich stosowanie jest niezwykle proste. Dodatkowo są niezwykle wydajne, więc mimo początkowej wysokiej ceny, w ogólnym podsumowaniu wypadają bardzo dobrze również pod względem finansowym. Rośliny potrafią wykorzystać nawet 85% składników pokarmowych zawartych w Osmocote, podczas gdy w przypadku innych nawozów zazwyczaj wartość ta nie przekracza 25%! 

Dlaczego rośliny potrzebują nawożenia?

Rośliny do prawidłowego rozwoju potrzebują odpowiedniego zestawu makroskładników, takich jak azot (N), fosfor (P) i potas (K). Są to 3 najważniejsze makroelementy (zużywane przez rośliny w dużych ilościach).

  • Azot jest podstawowym pierwiastkiem służącym roślinom do budowy tkanek. Jest składnikiem chlorofilu i jest niezbędny do budowy pędów i liści.
  • Fosfor jest odpowiedzialny za wzrost systemu korzeniowego, kwiatów i owoców.
  • Potas pobudza krzewienie się, zwiększa odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Poza tymi 3 najważniejszymi makroskładnikami, ważną rolę pełnią również magnez (Mg), wapń (Ca) i siarka (S). Rośliny potrzebują też licznych mikroelementów (zużywanych w małych ilościach ale równie niezbędnych). Jest to przede wszystkim żelazo, cynk, miedź, bor, molibden i chlor. Brak któregoś z wymienionych składników może objawiać się m. in. zaburzeniem wzrostu, odbarwieniem liści, słabym kwitnieniem i owocowaniem.

Wszystkie te składniki mineralne znajdziesz w nowych nawozach Substral Osmocote 2w1!

Jak działają nawozy Substral Osmocote 2w1? 

Nawozy Substral Osmocote 2w1 pomogą Ci zadbać o wspaniały wygląd roślin, piękne kwitnienie i wspaniałe plony bez zbędnego wysiłku!

Unikalną cechą tych nawozów jest formulacja nowej generacji. To wyjątkowa mieszanka powlekanego granulatu o powolnym uwalnianiu oraz niepowlekanych granulek szybko działających. W ulepszonej technologii nawozy Osmocote 2w1 zapewniają nie tylko długotrwałe działanie, ale i natychmiastowe rezultaty! Nowa formulacja nawozów Osmocote 2w1 to także większa wydajność i jeszcze większa dawka składników odżywczych.

Nawóz niepowlekany natychmiast dostarcza roślinie składniki odżywcze, a efekty widoczne są w 7 dni. Za to powlekane granulki zapewniają stałe uwalnianie składników odżywczych dzięki powłoce z żywicy organicznej. Ta powłoka ochronna zapewnia stałe nawożenie aż do 6 miesięcy oraz brak bezpośredniego kontaktu z korzeniami, które są następnie chronione przed ryzykiem poparzenia i przenawożenia.

granulki nowego nawozu osmocote
Nawozy Osmocote 2w1 mają formę granulatu, co ułatwia ich stosowanie. Dzięki temu nie kruszą się i nie pylą, a wszystkie składniki pokarmowe trafiają bezpośrednio do podłoża. Wszystkie minerały zamknięte są w twardej otoczce wykonanej z żywicy. Wystarczy wsypać odpowiednią dawkę nawozu, a pod wpływem wody, granulat będzie się stopniowo rozpuszczał, uwalniając niezbędne roślinom składniki pokarmowe. Taki sposób uwalniania zapewnia roślinom stały dostęp do odpowiedniej dawki składników pokarmowych nawet przez pół roku, czyli przez cały sezon! Wystarczy nawozić rośliny wiosną, aby aż do jesieni nie musieć martwić się o nawożenie. Taki sposób nawożenia wyklucza też możliwość przenawożenia roślin, co może doprowadzić do ich spalenia, osłabienia kondycji i gorszego wyglądu.
Stosowanie nowych nawozów Substral Osmocote
Granulki zawierają wszystkie niezbędne roślinom składniki pokarmowe – makroelementy (azot, fosfor, potas) i mikroelementy. Nie ma ryzyka przenawożenia, które może się pojawić, gdy stosujemy inne nawozy. Kierując się wytycznymi, umieszczonymi na opakowaniach, możemy być pewni, że nasze rośliny codziennie dostaną dokładnie tyle substancji odżywczych, ile potrzebują. Wystarczy nawozić rośliny wiosną, aby aż do jesieni nie musieć martwić się o nawożenie. Taki sposób nawożenia wyklucza też możliwość przenawożenia roślin, co może doprowadzić do ich spalenia, osłabienia kondycji i gorszego wyglądu.
Stosowanie nowych nawozów Substral Osmocote
Przestrzegaj odpowiedniego dawkowania, które znajdziesz na opakowaniu. Stosowanie i dawka nawozu zależy od wybranego rodzaju nawozu Osmocote, dlatego najlepiej zawsze dokładnie zapoznać się z instrukcją, co zagwarantuje prawidłowe, bezpieczne i skuteczne nawożenie.

Jak stosować Substral Osmocote 2w1?  

Nawozy granulowane są bardzo łatwe w użyciu. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach!

  • WYMIESZAJ
    Po rozsypaniu granulek pod rośliną, pamiętaj, by przykryć przykryć niewielką warstwą ziemi. Im gleba cieplejsza i bardziej mokra – tym więcej składników pokarmowych zostaje uwolnionych.
  • PODLEJ
    Po zastosowaniu nawozu rośliny warto obficie podlać, gdy w ciągu 48 h nie spadnie deszcz! Pamiętaj, że rośliny "piją", a nie "jedzą", więc składniki pokarmowe muszą rozpuścić się w wodzie, aby zostały pobrane.
Nawozy Osmocote 2w1 długo działają, odżywiając rośliny codziennie w małej dawce, dzięki tylko jednej aplikacji! W każdej granulce zamknięte są substancje pokarmowe niezbędne roślinom do wzrostu.


Kup wygodnie online!

Wśród nowych nawozów Osmocote 2w1 jest obecnie cała pula uniwersalnych jak i przeznaczonych dla konkretnych roślin produktów. Można wybrać dokładnie to, czego potrzebujemy! Oto wybrane z nich:

SUBSTRAL Osmocote 2w1 Ogrod
SUBSTRAL Osmocote 2w1 Ogród
Substral Osmocote 2w1 Ogród to szybko i długo działający nawóz przeznaczony do wszystkich roślin ogrodowych: kwiatów, bylin, owoców, warzyw, drzew i krzewów oraz iglaków. Zwiększa i wydłuża kwitnienie. Widoczne efekty w ciągu 7 dni! Extra długie działanie do 6 miesięcy!
Kup online
SUBSTRAL Osmocote 2w1 Uniwersalny
SUBSTRAL Osmocote 2w1 Uniwersalny
Substral Osmocote 2w1 Uniwersalny to szybko i długo działający nawóz przeznaczony do roślin domowych i balkonowych. Widoczne efekty w ciągu 7 dni! Extra długie działanie do 6 miesięcy!
Kup online
SUBSTRAL Osmocote 2w1 Burza Kwiatow
SUBSTRAL Osmocote 2w1 Burza Kwiatów
Osmocote 2w1 Burza Kwiatów to szybko i długo działający nawóz przeznaczony do uprawy kwiatów balkonowych m.in. Pelargonii, Surfinii, Fuksji, Dalii. Widoczne efekty w ciągu 7 dni! Extra długie działanie do 6 miesięcy!
Kup online
SUBSTRAL Osmocote 2w1 do Roz
SUBSTRAL Osmocote 2w1 do Róż
Substral Osmocote 2w1 do Róż to szybko i długo działający nawóz przeznaczony do uprawy roż. Widoczne efekty w ciągu 7 dni! Extra długie działanie do 6 miesięcy!
Kup online

Warto wiedzieć, że marka Substral oferuje różne nawozy długo działające Osmocote: do trawników i innych roślin. Dostępne są również koreczki nawozowe, które zawierają dużą ilość składników pokarmowych i są niezwykle wygodne w stosowaniu. Warto zatem wybrać odpowiedni nawóz długo działający, zapewniając swoim roślinom idealnie skomponowane składniki pokarmowe, które odpowiadają na ich potrzeby.

logo Substral

Artykuł powstał we współpracy z marką Substral – dystrybutorem nawozów ogrodniczych Osmocote.

Więcej informacji o firmie i produktach znajdziesz na: www.lovethegarden.com

Tagi
Lista zakupów