Logo
Logo
88
Okazje
Artykuł na: 6-9 minut

Kompleksowe nawożenie ogrodu | Jakie nawozy warto kupić?

Piękny i zadbany ogród to wspaniałe otoczenie dla domu i cudowne miejsce do wypoczynku. Bujnie kwitnące kwiaty, wspaniały zielony dywan i smaczne warzywa oraz owoce to cel każdego ogrodnika, a do jego osiągnięcia niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja ogrodu. Jednym z najważniejszych zabiegów jest nawożenie. Chcąc, aby było ono wydajne i przynosiło najlepsze efekty, warto postawić na najlepsze nawozy!

Sprawdzamy nawozy długodziałające Osmocote marki Substral i przetestujemy je dla Was w naszych ogrodach. Jak i kiedy je stosować? Jak działają oraz czy warto wydać na nie więcej niż na tradycyjne preparaty? Przyglądamy się im bliżej – każdej granulce. Zobaczcie koniecznie!

Dlaczego warto stosować nawozy?

Zbilansowane nawożenie, dostarczające roślinom wszystkich składników pokarmowych sprawia, że ogród bujnie rośnie i wspaniale wygląda. Rośliny są silniejsze, co pozytywnie wpływa na ich wygląd, ale również kondycję, sprawiając, że lepiej znoszą szkodniki, choroby, czy niekorzystne czynniki zewnętrzne (zanieczyszczenie powietrza, okresowe susze itp.). Dodatkowo kwitnienie jest obfitsze, kwiaty silniej wybarwione, a plony bogatsze i smaczniejsze. Niestety składniki pokarmowe z gleby nie wystarczą, zwłaszcza jeśli jest mało żyzna. Dlatego, by cieszyć się pięknymi roślinami, glebę trzeba zasilać!

Warto postawić na nawozy Osmocote, które zawierają wszystkie składniki pokarmowe w odpowiednich proporcjach. Ogromną zaletą jest również stopniowe uwalnianie związków, co oznacza, że jest to nawóz długodziałający. Osmocote działa 5 razy dłużej niż standardowe nawozy ogrodowe, zapewniając odżywienie roślin przez 6 miesięcy! Dlatego, mimo że jest on droższy, to w ogólnym rozrachunku jest produktem bardziej wydajnym i ekonomicznym, pozwalającym na znaczną oszczędność pieniędzy i wygodę stosowania – 1 raz na cały sezon!

Odmocote nawóz długodziałający fot. sbotas - Depositphotos
Moc ukryta w każdej granulce!
Unikalna budowa otoczki granulek nawozu Osmocote sprawia, że stopniowo uwalnia ona składniki odżywcze, wspierając wzrost roślin przez cały sezon. Formuła pozbawiona jest wypełniaczy – stanowiąca 7% otoczka to naturalna żywica, a jej wnętrze (93%) to czysty nawóz. Co więcej, minerały i mikroelementy dostarczane wraz z Osmocote są przyswajane aż w 85%, co stanowi kilkakrotność przyswajalności zwykłych granulatów. Docenili go już profesjonalni ogrodnicy: właściciele szkółek i plantacji, a teraz jest dostępny dla każdego. Dzięki długiemu działaniu jego stosowanie jest też znacznie tańsze niż w przypadku innych nawozów!
Dowiedz się więcej o nawozach marki Substral i sprawdź, gdzie kupić!
Substral Osmocote to extra długo działający nawóz, który bardzo wolno rozpuszcza się w ziemi. Jedno nawożenie wiosną wystarcza aż do jesieni, na cały sezon wegetacyjny. Granulki nawozu rozpuszczają się powoli, równomiernie nawożąc roślinę, bez ryzyka przenawożenia.

Jaki nawóz Osmocote wybrać?

Nawozy Osmocote charakteryzują się bardzo szerokim spektrum działania, co oznacza, że jeden produkt można wykorzystać do wielu gatunków roślin. Najbardziej wszechstronny jest nawóz Osmocote do Ogrodu, który nadaje się do nawożenia wszystkich roślin ogrodowych i doniczkowych (drzewa i krzewy owocowe oraz ozdobne, byliny, truskawki itp.). Jest bogaty w mikroelementy, a dzięki ich stopniowemu uwalnianiu znacznie ogranicza ryzyko przenawożenia.

O iglaki i rośliny kwaśnolubne najlepiej zadbać, wybierając nawóz Osmocote do Iglaków. Został skomponowany tak, aby odpowiadać na specyficzne potrzeby drzew i krzewów iglastych, borówek amerykańskich, azalii, rododendronów itp. Zapewnia ich lepsze odżywienie, pozytywnie wpływając na kondycję, wzrost i kwitnienie. Z kolei Osmocote nawóz do Trawnika pozwoli uzyskać piękną, gęstą i odporną na niekorzystne warunki trawę. Co ważne, efekty będzie można zauważyć już w pierwszym sezonie nawożenia.

SUBSTRAL Nawóz Osmocote do Ogrodu
OGRÓD
Nawóz Osmocote
To długo działający nawóz do wszystkich kwiatów i roślin ogrodowych: krzewów owocowych i ozdobnych, bylin, truskawek, drzew owocowych i ozdobnych, kwiatów balkonowych.
Dowiedz się więcej i sprawdź, gdzie kupić!
SUBSTRAL Nawóz Osmocote do Iglaków
IGLAK
Nawóz Osmocote
To długo działający nawóz do iglaków, rododendronów, azali, borówki amerykańskiej i innych roślin kwaśnolubnych.
Dowiedz się więcej i sprawdź, gdzie kupić!
SUBSTRAL Nawóz Osmocote do Trawnika
TRAWNIK
Nawóz Osmocote
Sełnia wymagania trawnika i gwarantują widoczne efekty w sezonie. Trawa otrzymuje więc codziennie małą, dostosowana do jej potrzeb dawkę składników odżywczych.
Dowiedz się więcej i sprawdź, gdzie kupić!

Jak działają nawozy Osmocote?

Nawozy Osmocote mają formę granulatu z unikalną polimerową otoczką. To sprawia, że pod wpływem temperatury i wilgoci nawóz stopniowo się rozpuszcza i powoli uwalnia składniki pokarmowe do podłoża, zapewniając roślinom stały dostęp do niezbędnych minerałów. Dzięki temu nawóz Osmocote działa do 6 miesięcy!

Co więcej, najwięcej składników pokarmowych uwalnianych jest, gdy jest ciepło i mokro, a więc podczas intensywnego wzrostu roślin, gdy potrzebują największej dawki minerałów. Dodatkowym atutem jest fakt, że rośliny mogą wykorzystać nawet 85% dostarczanych składników, podczas gdy zwykłe środki pozwalają na wykorzystanie jedynie 25% dostarczonych minerałów.

Najważniejsze zalety nawozów Osmocote

  • Działa 5 razy dłużej niż zwykłe preparaty;
  • Zapewnia stały dostęp do składników pokarmowych do 6 miesięcy;
  • Wystarczy 1 dawka na cały sezon;
  • Jest bogaty w składniki mineralne;
  • Ma wysoką wydajność; 
  • Jest bezpieczny, bez ryzyka przenawożenia i wypalenia;
  • Jest łatwy w stosowaniu i tani dzięki wysokiej wydajności.

 


OSMOCOTE od Substral to jedyny o tak wysokiej jakości nawóz na rynku, który działa aż do 6 miesięcy, stopniowo uwalniając składniki odżywcze. Wystarczy, więc użyć go raz i cieszyć się zdrowym wzrostem roślin przez cały sezon! Zobacz na filmie, jak działa.


Stosowanie nawozów długodziałających Osmocotew Substral w ogrodzie
Fot. Redakcja ZielonyOgrodek.pl
Granulki nawozu Osmocote są wygodne do stosowania zarówno do zasilania roślin ogrodowych jak i doniczkowych. Wystarczy odmierzyć odpowiednią porcję nawozu (zgodnie z zaleceniami, które znajdziesz na opokowaniu), a następnie rozsypać granulki na ziemi pod rośliną. Warto zagrabić je z wierzchnią warstwą ziemi i podlać, by otoczka zaczęła się rozpuszczać, a nawóz zaczął działać. To łatwe, wygodne i skuteczne!

Jak i kiedy stosować nawozy Osmocote?

Nawozy Osmocote wystarczy stosować 1-2 razy w sezonie. Raz a dobrze! Wynika to z ich długiego działania. Rzadsze nawożenie to mniej pracy, mniej wydanych pieniędzy i brak ryzyka przenawożenia. Sposób i termin nawożenia zależy od wybranego produktu.

Osmocote do ogrodu i Osmocote do iglaków można stosować od marca do maja, dzięki czemu wystarczy 1 podanie na cały sezon. Nawóz można zastosować podczas sadzenia lub przesadzania roślin, mieszając go z podłożem lub wsypując do przygotowanego dołka. Natomiast, chcąc zasilić rosnące rośliny, wystarczy rozsypać granulat wokół ich podstawy.

Nawóz Osmocote do trawników można zastosować od marca do czerwca. Najlepiej nawóz rozsypać na trawnik tuż po koszeniu (co najmniej na 4 cm) i go podlać, jeśli w ciągu 48 godzin od nawożenia nie wystąpiły opady deszczu. Dawka podstawowa wynosi 30 g na metr kwadratowy trawnika.

logo Substral

Artykuł powstał we współpracy z marką Substral – producentem nawozów długo działających Osmocote.

Więcej informacji o firmie i produktach znajdziesz na: www.lovethegarden.com

Dowiedz się więcej
To Cię zainteresujeZobacz także
Lista zakupów