Logo
Logo

Nasiona traw otoczkowanych | Na trawniki do zadań specjalnych

W tym sezonie marka Substral wprowadza nową linię otoczkowanych nasion traw. To odpowiednio dobrane odmiany i gatunki traw do zadań specjalnych: do zakładania trawnika w trudnych warunkach: nasłonecznienie, zacienienie lub intensywne użytkowanie oraz specjalna mieszanka traw i nasion kwiatów do zakładania łąki kwietnej w ogrodzie.

Czy warto je kupić? Przyglądamy się im bliżej!

Spis treści
Czym nasiona otoczkowane różnią się od zwykłych nasion traw? Unikalne zalety otoczkowanych nasion traw Jakie otoczkowane nasiona traw warto kupić do ogrodu?

Czym nasiona otoczkowane różnią się od zwykłych nasion traw?

Nasiona otoczkowane to nowość w kategorii nasion traw. Innowacyjna otoczka (mieszanka gliny, wapna i nawozu startowego), którą pokryte jest każde nasiono wpływa na poprawę szybkości i zdolności kiełkowania, wygodę i precyzję wysiewania oraz ma znaczący wpływ na rozwój młodych traw.

Otoczka to zewnętrzna warstwa, która została naniesiona na nasiona, by poprawić ich właściwości. Jest twarda i trwała, jednak dzięki naturalnym porom, po wysianiu pobiera wodę i rozpada się w chwili kiełkowania nasienia, umożliwiając mu swobodne kiełkowanie. Uwalnia składniki pokarmowe, dając kiełkującej trawie lepszy start!

Unikalne zalety otoczkowanych nasion traw

Choć cena otoczkowanych nasion traw jest wyższa od tradycyjnych, to posiadają one szereg unikalnych właściwości, dzięki którym inwestycja w jakość się opłaca! Innowacyjna otoczka gwarantuje lepsze kiełkowanie i zdrowy wzrost nawet w trudnych warunkach.

Dzięki otoczce nasiona są większe i cięższe ułatwia to ich równomierne wysiewania (mniej strat) oraz chroni przed wiatrem (nie ma ubytków w trawniku)!
Zawarty w otoczce nawóz wspiera szybszy rozwój i wzrost kiełkującej, młodej trawy oraz poprawia jej ukorzenianie!
Otoczka nasion chroni je przed nadmiernym wysychaniem gwarantując równomierne wchody!
Wapno w otoczce podwyższa zbyt kwaśne pH podłoża, a tym samym zwiększa przyswajalność substancji organicznych (z otoczki i z gleby)!
Glina z otoczki ułatwia związanie nasion z glebą (lepsze ukorzenienie nasion i mniejszy ryzyko wymywania przez deszcz)!
Zielone zabarwienie nasion chroni przed wydziobaniem przez ptaki (więcej nasion wykiełkuje, bo nie zostaną zjedzone)!
Odpowiednio dobrane odmiany nasion gwarantują, że nasiona wykiełkują i będą rosnąć w trudnych warunkach! Otoczkowanie nasion gwarantuje równomierne i wczesne wschody nasion.

Nasiona traw otoczkowanych Substral
Jak wyglądają nasiona otoczkowane?
Nasiona otoczkowane to nasiona pokryte specjalną substancją w celu zwiększenia rozmiaru pojedynczego nasienia. Są zielone, bo pokryte mieszanką składników odżywczych oraz innych substancji, mających korzystny wpływ na kiełkowanie. Są też większe i cięższe od zwykłych nasion – poczujesz to dobrze, gdy weźmiesz je do ręki!
Nasiona traw otoczkowanych Substral
Jak wyglądają opakowania?
Nasiona otoczkowane marki Substral posiadają atrakcyjne opakowania kartonowe w różnych gramaturach. Znajduje się na nich szczegółowa instrukcja wysiewania oraz skład – odpowiednio dobrany do warunków i przeznaczenia.
Opakowanie nasion traw z siewnikiem
Jak wysiewać nasiona otoczkowane?
Nasiona zostały zapakowane w praktyczne opakowanie, które posiada specjalny siewnik, umożliwiający łatwy i równomierny wysiew. Wystarczy otworzyć "okienko" umieszczone na boku kartonika, wysiać odpowiednią ilość i z powrotem zamknąć.

Jakie otoczkowane nasiona traw warto kupić do ogrodu?

Otoczkowane nasiona traw to odpowiednio dobrane odmiany i gatunki traw do zadań specjalnych: do zakładania trawnika w trudnych warunkach: nasłonecznienie, zacienienie lub intensywne użytkowanie oraz specjalna mieszanka traw i nasion kwiatów do zakładania łąki kwietnej w ogrodzie.

Nasiona na słońce

W ciepłych, słonecznych i suchych miejscach trawa musi radzić sobie ze zmiennymi warunkami środowiskowymi, oprócz dobrych warunków wzrostu i regularnej pielęgnacji ogromna role odgrywają właściwie dobrane nasiona, mogące wytrzymać te ekstremalne obciążenia.

Substral Trawa Słoneczna to wysokiej jakości mieszanka nasion traw do miejsc nasłonecznionych, ale także do suchych, półzacienionych miejsc w ogrodzie. Wyjątkowo oporna na upał i suszę, dzięki zastosowaniu specjalnych gatunków traw.

Trawa słoneczna SUBSTRAL - nasiona otoczkowane
   NOWOŚĆ   
Nasiona otoczkowane
TRAWA SŁONECZNA
To mieszanka wysokiej jakości nasion traw z dodatkiem otoczki, która chroni przed wydziobaniem nasion przez ptaki oraz zapewnia szybszy i lepszy wzrost trawy w miejscach nasłonecznionych. To odpowiednio dobrane odmiany nasion traw odpornych na intensywne nasłonecznienie, które doskonale sprawdzą się w wysuszonych przez słońce obszarach ogrodów przydomowych i małych ogródkach, tworząc zielony trawnik mimo upału i suszy.
SKŁAD: nasiona traw (kostrzewa trzcinowa 80%), życica trwała 10%, wiechlina łąkowa 10%) + otoczka nasion (mieszanka gliny i wapna, mineralny nawóz wieloskładnikowy NPK 8-15-5)
Dowiedz się więcej i kup online!

Nasiona do cienia

W cienistych miejscach trawa musi radzić sobie ze zmiennymi warunkami (np. długotrwały cień, wilgoć, jak również niskie pH), oprócz dobrych warunków wzrostu i regularnej pielęgnacji ogromna role odgrywają właściwie dobrane nasiona, mogące wytrzymać te trudne warunki.

Substral Trawa Zacieniona to wysokiej jakości mieszanka otoczkowanych nasion traw do miejsc zacienionych, ale i intensywnie użytkowanych. Zawarte w otoczce środki odżywcze wspierają szybszy rozwój i wzrost kiełków. Gęsty trawnik mimo zacienienia!

Trawa zacieniona SUBSTRAL - nasiona otoczkowane
   NOWOŚĆ   
Nasiona otoczkowane
TRAWA ZACIENIONA
To mieszanka wysokiej jakości nasion z dodatkiem otoczki, która chroni przed wydziobaniem nasion przez ptaki oraz zapewnia szybszy i lepszy wzrost trawy w miejscach zacienionych. To odpowiednio dobrane odmiany nasion traw odpornych na zacienienie i intensywne użytkowanie, które doskonale sprawdzą się w zacienionych obszarach ogrodów przydomowych i małych ogródkach, tworząc piękny i gęsty trawnik wolny od mchu i ubytków.
SKŁAD: nasiona traw ( życica trwała 20%, wiechlina łąkowa 20%, kostrzewa czerwona kępkowa 20%, kostrzewa czerwona luźnokępkowa 20%, kostrzewa murawowa 20%) + otoczka nasion (mieszanka gliny i wapna, mineralny nawóz wieloskładnikowy NPK 8-15-5).
Dowiedz się więcej i kup online!

Nasiona na łąkę

Dzikie rośliny kwitnące stanowią pokarm dla owadów oraz pomagają im zadomowić się w ogrodzie. Wspieranie dzikich zapylaczy to wręcz obowiązek każdego ogrodnika. Warto przeznaczyć fragment trawnika i przemienić do w dziki zakątek.

Substral Łąka Kwietna to mieszanka otoczkowanych traw i kwiatów łąkowych. Przyciąga pożyteczne owady, wspiera bioróżnorodność w ogrodzie. Nie wymaga dodatkowego nawożenia.

Łąka kwietna SUBSTRAL - mieszanka traw i kwiatów
   NOWOŚĆ   
Nasiona otoczkowane
ŁĄKA KWIETNA
To mieszanka otoczkowanych nasion traw oraz rodzimych kwiatów łąkowych, dająca licznym owadom w tym pożytecznym pszczołom, naturalne środowisko do życia i ochronę. Łatwa w pielęgnacji łaka kwietna jest idealna, aby jeszcze lepiej wykorzystać wolne powierzchnie w ogrodzie i czynnie wspierać bioróżnorodność.
SKŁAD: nasiona kwiatów łąkowych (27 rodzimych gatunków) + nasiona traw (kostrzewa czerwona rozłogowa 40%, kostrzewa murawowa 35%, kostrzewa czerwona luźnokępkowa 20%, mietlica pospolita 5&) + otoczka nasion (glina, wapno i algi).
Dowiedz się więcej i kup online!

 

logo Substral

Artykuł powstał we współpracy z marką Substral – dystrybutorem otoczkowanych nasion traw.

Więcej informacji o firmie i produktach znajdziesz na: www.lovethegarden.com

 

Autor
Nasiona traw otoczkowanych | Na trawniki do zadań specjalnych
Nasiona traw otoczkowanych | Na trawniki do zadań specjalnych
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Więcej na ten temat
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl