Śnieguliczka biała to popularny krzew należący do rodziny przewiertniowatych (Caprifoliaceae). Charakteryzuje się specyficznymi okrągłymi owocami - gąbczastymi jagodami barwy białej, czerwonobiałej lub różowej. Krzew nie jest trudny w uprawie i łatwo przystosowuje się do różnych warunków. Roślina jest polecana początkującym ogrodnikom.

Śnieguliczka tworzy sztywne pędy, lekko przewieszające się, na których wyrastają eliptyczne liście o długości ok. 4 cm. Kwitnie od czerwca do lipca, wytwarza kwiaty dzwonkowate o barwie białej lub różowej.

Może rosnąć zarówno na stanowiskach słonecznych jak i w półcieniu. Preferuje gleby przepuszczalne, umiarkowanie suche lub lekko wilgotne - w miarę możliwości o dużej zawartości składników pokarmowych. Dobrze znosi cięcie - wiosną najlepiej wykonać cięcie prześwietlające, a latem formujące żywopłot.

W ogrodzie śnieguliczkę najlepiej sadzić grupami, tworząc z krzewów gęste żywopłoty. Roślina nadaje się zarówno do małych, jak i dużych ogrodów różnorakiego typu. Często śnieguliczki spotka się w parkach. Polecane są do sadzenia w ogrodach miejskich i w zieleni miejskiej, gdyż dobrze znoszą zanieczyszczenia powietrza. Roślina miododajna przyciągająca pszczoły. Jej owoce są trujące!