Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata) odmiana PETITE LANTERN (nazwa hodowlana: 'Lissjudy' PBR) to krzew liściasty z rodziny hortensjowatych (Hydrangeaceae). Hortensja ta należy do odmian z serii Petite™.

Hortensja bukietowa PETITE LANTERN to karłowy krzew, który dorasta do 80 cm wysokości i 40 cm szerokości. Posiada zwarty pokrój. Na początku kwitnienia kwiaty są białe (wydają się świecić własnym blaskiem), a z czasem ciemnieją i przybierają ciemnoczerwony kolor (przez niektórych określany malinowym). Roślina kwitnie od lipca do października.

Wymagania i uprawa

Wszystkie odmiany hortensji bukietowej z serii Petite wymagają stanowiska słonecznego lub jasnego, półcienistego. Nie wymagają okrywania na zimę – są mrozoodporne.

Hortensja PETITE LANTERN kwitnie na tegorocznych pędach, dlatego należy je przycinać w marcu.

Zastosowanie

Hortensje te mogą rosnąć w pojemnikach na balkonach i tarasach, ogrodach i zieleni publicznej. 

Ciekawostki

Hortensja bukietowa 'Lissjudy' PBR (PETITE™ LANTERN) brała udział w Konkursie Roślin NOWOŚCI 2021, do którego została zgłoszona przez szkółkę roślin BREEDERPLANTS (Holandia). Roślina została wyhodowana przez Liss Forest Nursery Limited (Wielka Brytania), a wprowadzono ją na rynek w 2021 r..

 

Hydrangea Petite - logo
Kolekcja hortensji bukietowych z serii Petite™

Tekst i zdjęcia: źródło - materiały BREEDERPLANTS, Konkurs Roślin Nowości 2021