Logo
Logo
Do góry

Pora na zmiany

Chris Packham, znany miłośnik przyrody, ujawnia swoją ogrodniczą pasję i zdradza, dlaczego to właśnie w ogrodnictwie tkwi klucz do ocalenia dzikiej przyrody.

Jako młody chłopiec sądziłem, że ogrodnictwo to strata czasu. Kiedy miałem sześć czy siedem lat, nie widziałem sensu w koszeniu trawy (przecież odrasta), grabieniu liści (i tak spadnie więcej) czy kupowaniu mnóstwa aksamitek w centrum ogrodniczym w niedzielę po to tylko, aby już w środę narzekać, że zapewniło się strawę ślimakom.

Wyglądało mi na to, że to walka z przyrodą – bez szans na powodzenie. Później, kiedy wyrosłem na 10-, 11-latka, przestały mi się podobać takie wyrazy jak „chwast” czy „szkodnik”. Ja lubiłem te rośliny i stworzenia.

Podobało mi się, że rozwijały się wbrew interesom mojego taty i dziadka, i byłem szczęśliwy, gdy pomimo oprysków czy wykopywania nadal trwały. I były zdecydowanie ciekawsze od chryzantem, piwonii czy przywiędłych pelargonii, które tak okropnie gorzko pachniały – a poza tym nic nie mogło przebić uczucia, które budziła we mnie idąca po kciuku gąsienica...

   
Gardeners World Edycja Polska Pełny tekst możesz przeczytać w magazynie: Gardeners` World Edycja Polska - Listopad-Grudzień 2017
   

 

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska luty 2021

Pakiet Gardeners' World Polska

Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!