Logo
Logo
Do góry

Projekty Joego. Mało pracy, świetny efekt

Chcesz mieć ogród, który nie wymaga ciągłej pielęgnacji, a jest naprawdę stylowy? Joe Swift podpowiada, jak to osiągnąć.

Czy czujesz, że z trudem dajesz sobie radę z nawałem pracy w ogrodzie? Być może odziedziczyłeś działkę, która wymaga wiele pielęgnacji, nie masz czasu albo energii, którą kiedyś dysponowałeś, a może ogród jest po prostu nietypowo „trudny”? Często słyszę pytanie, jak zmniejszyć obciążenie pracą bez szkody dla stylu ogrodu – i zawsze jest na to jakiś sposób.

Praca w ogrodzie powinna być radością i aktem twórczym, nie żmudnym obowiązkiem. Dajesz mu coś z siebie, ale on również powinien coś ci dawać.

Ogrodnictwo niewymagające dużego nakładu pracy budzi skojarzenia z nasadzeniami miejskimi, parkingami i rondami, lecz jest wiele możliwości zmniejszenia obciążenia pracą przy zachowaniu dobrego wyglądu ogrodu. Chodzi przede wszystkim o planowanie i wstępny nakład energii (a niekiedy i pieniędzy). Kluczową rolę odgrywają: wybór i kształt powierzchni, łatwość dostępu oraz dobór roślin. Często trzeba też uprościć kształty – to podstawy dobrego projektowania ogrodu.

   
Gardeners World Edycja Polska Pełny tekst możesz przeczytać w magazynie: Gardeners` World Edycja Polska - Listopad-Grudzień 2017
   

 

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska luty 2021

Pakiet Gardeners' World Polska

Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!