Logo
Logo
Do góry

Rośliny cebulowe: Kwiaty na bukiety z małego poletka

Zyskuj z wiosennych roślin cebulowych kwiaty do wazonów – przez kilka miesięcy, i to z niewielkiej rabaty. To łatwe, przyjemne i tanie, zachęca Kay Maguire i pokazuje, jak to zrobić.

Nic nie sprawia takiej radości jak wazon pełen kwiatów, a jeśli uprawiasz je sam, satysfakcja jest jeszcze większa. W dodatku z rabaty o powierzchni 1 metra kwadratowego możesz otrzymać wystarczająco dużo kwiatów, aby móc je zbierać od lutego do maja – to naprawdę łatwe.

Zacznij już jesienią od sadzenia cebulek, a wiosną będziesz cieszyć się domem pełnym kolorów i zapachów – za niewielkie pieniądze, porównując swoje bukiety z ceną kwiatów z kwiaciarni. Rośliny cebulowe i bulwiaste udadzą się na niewielkiej powierzchni, nawet w doniczkach. Nie potrzebują nic więcej niż regularnego podlewania i jednorazowego nawożenia.

Uprawa własnych kwiatów nie tylko jest oszczędnością, lecz także pozwala ci wybrać kształty, rozmiary i kolory kwiatów, które podobają ci się najbardziej. Ponadto świeżo ścięte są dużo bardziej wytrzymałe i intensywniej pachną niż te sprowadzone z najdalszych zakątków świata, stojące kilka dni w sklepowych wazonach.

Rok temu wygospodarowałam metrową rabatę, podzieloną na 25-centymetrowe kwadraty, aby zasadzić cebulki z przeznaczeniem na kwiaty cięte. Udało mi się uzyskać tulipany, hiacynty i narcyzy, które zbierałam przez prawie cztery wiosenne miesiące. I chociaż jednocześnie miałam jedynie kilka bukietów, większość z nich stała w wazonach co najmniej tydzień – w tym czasie kolejne kwiaty zakwitały i były gotowe do zebrania. Do końca wiosny zebrałam ponad 30 małych bukietów! Poznaj więc, jak cieszyć się wiosną pełną kwiatów za mniej, niż myślisz...

Pełen tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners' World Polska Wrzesień-Październik 2016


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska maj 2020

Pakiet Gardeners' World Polska

Wydanie specjalne: Własne Uprawy. Już dostępne!