Logo
Logo
Okazje

Rośliny cebulowe: Kwiaty na bukiety z małego poletka

Zyskuj z wiosennych roślin cebulowych kwiaty do wazonów – przez kilka miesięcy, i to z niewielkiej rabaty. To łatwe, przyjemne i tanie, zachęca Kay Maguire i pokazuje, jak to zrobić.

Nic nie sprawia takiej radości jak wazon pełen kwiatów, a jeśli uprawiasz je sam, satysfakcja jest jeszcze większa. W dodatku z rabaty o powierzchni 1 metra kwadratowego możesz otrzymać wystarczająco dużo kwiatów, aby móc je zbierać od lutego do maja – to naprawdę łatwe.

Zacznij już jesienią od sadzenia cebulek, a wiosną będziesz cieszyć się domem pełnym kolorów i zapachów – za niewielkie pieniądze, porównując swoje bukiety z ceną kwiatów z kwiaciarni. Rośliny cebulowe i bulwiaste udadzą się na niewielkiej powierzchni, nawet w doniczkach. Nie potrzebują nic więcej niż regularnego podlewania i jednorazowego nawożenia.

Uprawa własnych kwiatów nie tylko jest oszczędnością, lecz także pozwala ci wybrać kształty, rozmiary i kolory kwiatów, które podobają ci się najbardziej. Ponadto świeżo ścięte są dużo bardziej wytrzymałe i intensywniej pachną niż te sprowadzone z najdalszych zakątków świata, stojące kilka dni w sklepowych wazonach.

Rok temu wygospodarowałam metrową rabatę, podzieloną na 25-centymetrowe kwadraty, aby zasadzić cebulki z przeznaczeniem na kwiaty cięte. Udało mi się uzyskać tulipany, hiacynty i narcyzy, które zbierałam przez prawie cztery wiosenne miesiące. I chociaż jednocześnie miałam jedynie kilka bukietów, większość z nich stała w wazonach co najmniej tydzień – w tym czasie kolejne kwiaty zakwitały i były gotowe do zebrania. Do końca wiosny zebrałam ponad 30 małych bukietów! Poznaj więc, jak cieszyć się wiosną pełną kwiatów za mniej, niż myślisz...

Pełen tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners' World Polska Wrzesień-Październik 2016

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
Lista zakupów
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska kwiecień 2022

Pakiet Gardeners' World Polska

Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022
Zamów z darmową dostawą do domu!