Logo
Logo

Jak dbać o choinkę podczas Świąt? Sprawdzone rady!

Dowiedz się, jak zadbać o świąteczne drzewko, by było ozdobą przez całe Święta Bożego Narodzenia. Sprawdź nasze porady i przestrzegaj kilku wskazówek, żeby Twoja choinka olśniewała urodą przez długi czas.

Spis treści
Jakie drzewka wybierać na choinki i jak je przygotować?
Film: Zasady trzymania choinki w domu
Jak pielęgnować choinkę, by długo stała?
Jak dekorować choinkę?

Jak dbać o choinkę, aby przetrwała Święta?
3 przydatne porady

Wybór choinki: przygotowanie drzewka do Świąt

Aby bożonarodzeniowa choinka była ozdobą naszego domu przez kilka tygodni, wybierzmy zdrowy, okazały egzemplarz. Zwróćmy uwagę na igły rośliny – powinny być intensywnie zielone i gęste. Jeśli nie mamy możliwości przechowania zakupionej, ciętej na zewnątrz, to zaplanujmy zakup na kilka dni przed Wigilią (najwcześniej tydzień przed).

Jeśli choinka ma stać w stojaku wypełnionym wodą, przed wstawieniem do niego drzewka dobrze jest skrócić jego pień o ok. 3 cm i umieścić roślinę w pojemniku z ciepłą wodą. Zabieg ten sprawi, że choinka lepiej będzie pobierać wodę.


infouprawa / YouTube


Jak dbać o choinkę: odpowiednia temperatura i podlewanie

Zanim wniesiemy choinkę do domu, umieśćmy ją na ok. godzinę w chłodnym pomieszczeniu. Docelowo drzewko powinno znajdować się w pomieszczeniu, w którym temperatura nie przekracza 20 stopni. Nie powinno też stać w pobliżu kaloryfera.

Pamiętajmy też o uzupełnianiu wody w stojaku dolewając letnią wodę. Do wody warto dodawać specjalną odżywkę (można ją kupić w sklepach ogrodniczych lub kwiaciarniach). Drzewko warto również zraszać każdego dnia.

Dekorowanie choinki: zadbajmy o odpowiednie ozdoby

Ilość i ciężar ozdób choinkowych powinna być dobrana do wielkości drzewka i grubości jego gałęzi. Oprócz tego watro stosować oświetlenie LED, ponieważ wytwarza ono mniej ciepła niż standardowe lampki choinkowe. Aby zabezpieczyć drzewko przed przewróceniem przez dzieci, jego pień warto przywiązać np. do karnisza.


Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcia tytułowe: kolaż – Roman Milert / Dreamstime, StockSnap / Pixabay oraz Eric Terrade, freestocks.org / Unsplash

Autor
Jak dbać o choinkę podczas Świąt? Sprawdzone rady!
Jak dbać o choinkę podczas Świąt? Sprawdzone rady!
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Gość Kuba

10-09-2020 10:03

Hurtowa sprzedaż choinek bożonarodzeniowych. Kontakt: 691 572 982. www.taniachoinka.pl

Wiecej na Forum ZielonyOgrodek.pl

 

 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (8)
Twoja strona ogrodu