Logo
Logo

Dlaczego cytryna gubi liście? Najczęstsze przyczyny!

Pytanie czytelnika: Mam w domu cytrynę Skierniewicką w doniczce. Kupiłem drzewko wiosną, gdy było w pełni owocowania, ale w zimowych miesiącach zaczęło gubić liście. Podlewam i nawożę regularnie! Co robię źle? Może to wina tego, że w domu mam za ciepło? Słyszałem, że cytrusy muszą przejść okres spoczynku. Proszę o kilka wskazówek.

Cytrusy mogą przetrwać w domowych temperaturach, choć wtedy zazwyczaj gubią liście. Sytuację powinno poprawić zapewnienie im 7-10°C, ale trzeba pamiętać, że te rośliny nie lubią gorącego, suchego powietrza w pomieszczeniu oraz słabego nasłonecznienia.

Szkodzić im może także wysuszenie lub przelanie podłoża! Najlepiej podlewać je miękką deszczówką lub odstaną wodą z kranu.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (6)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl

Gość Victorator

28-09-2021 11:07

czesto dzieje sie tez tak ze gubi liscie bo jest narazona na stres, np zbyt szybkie wyniesienie na zewnatrz lub zbyt puzne wniesienie do domu, (za duze spadki temeratur). Duzlo ludzie wkupuje cytrusy wiosna do ziemi i wykopuje je na jesnien do wiader. To lakki blad bo naruszamy bryle korzeniowa. ...

Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl